Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
GOOGLE DİKEY REKLAM
OPTİMED SAĞ REKLAM
TUANA GELİNLİK

İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ’NÜN YILDÖNÜMÜ BAŞAKŞEHİR’DE COŞKUYLA KUTLANDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
İSTİKLAL MARŞI’NIN KABULÜ’NÜN YILDÖNÜMÜ BAŞAKŞEHİR’DE COŞKUYLA KUTLANDI
12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü’nün 100’üncü yıldönümü Başakşehir Okullarında coşkuyla kutlandı.
DENGE AKADEMİ REKLAM

Özgürlük, bağımsızlık ve milli mücadelenin en önemli simgelerinden biri olan İstiklal Marşı, kabulünün 100. Yıl dönümünde pandemi koşulları sebebiyle online olarak kutlandı. Kutlama programına okulun tüm öğretmen ve öğrencileri katılım sağladı.

HEP BİRLİKTE İSTİKLAL MARŞI OKUNDU

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın sunuculuğunu okulun Türkçe Öğretmenleri Mural Bal ve Berkant Gülşen üstlendi. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okulun Sınıf Öğretmeni Işık Işıkalp gerçekleştirdi. Konuşmanın ardından öğrenciler tarafından hazırlanan “İstiklal Marşı Senin İçin Nedir?” konulu video çalışması hep birlikte izlendi. Videonun ardından 8/B sınıfı öğrencisi Abdülhadi Toğal “İstiklal’i Hissetmek” adlı şiiri seslendirdi.

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR ETTİ

Program sonunda Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmasını gerçekleştirerek şu sözlerine yer verdi; “Bugün Başakşehir Okulları çok önemli bir programa daha imza attı, İstiklal Marşımızın 100. Yıl dönümünü kutluyoruz. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize şimdiden tek tek teşekkür ederim.  Korkma diye başlıyor İstiklal Marşımız, ne yaptığını biliyorsan kokmamalısın. Çatma diyor bir sonraki kıtasında özgüvenli ol, motivasyonlu ol diyor. Neden özgüvenli olacağız çünkü biz ezelden beri hür bir milletiz. Ama hür olmanın da bedelleri var. Sevgili öğrencilerimiz sürekli çalışmalı ve hep birlikte tek yürek olarak, inanarak yolumuza devam etmeliyiz. Bizler öğretmenleriniz olarak sürekli sizler için çalışıyor ve sizlere daha iyi bir eğitim verebilmek adına çabalıyoruz.” diyerek İstiklal Marşımızın her kıtasına yorumlarını katarak öğrencilerine öğütlerde bulundu.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 1
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TEKİRDAĞ’DA 1 OKULDA YÜZYÜZE EĞİTİM İPTAL EDİLDİÖnceki Haber

TEKİRDAĞ’DA 1 OKULDA YÜZYÜZE EĞİTİM İPTA...

ABBAN’DAN TIP BAYRAMI MESAJISonraki Haber

ABBAN’DAN TIP BAYRAMI MESAJI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!