Reklamı Geç
çetintaş ticaret
İsmail Çelebi

KAPAKLI’DA ÇEVRE GÜNÜ, ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAPAKLI’DA ÇEVRE GÜNÜ, ETKİNLİKLERLE KUTLANACAK
İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü bünyesinde, Kapaklı’da sıfır atık bilincinin oluşması, kaynakların yerinde ayrıştırılması gibi geri dönüşüme büyük katkı sağlayan çevre ve doğa dostu projeleri uygulayan Kapaklı Belediyesi, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü çeşitli etkinliklerle kutlayacak.
ANAOKULU

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, İnönü Mahallesi’nde Cumhuriyet İlkokulu yanında bulunan Çevre Dostu Çocuk Sokağı’nda düzenlenecek etkinliklere tüm çocukları ve vatandaşları davet etti.

ÇEVRE VE SIFIR ATIK EĞİTİMİ VERİLECEK

Etkinlikler kapsamında 5 Haziran Pazartesi günü Kapaklı Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ile Çöpüne Sahip Çık Vakfı tarafından Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine yönelik sıfır atık ve çevre eğitimi verilecek.

EVDE KOMPOST YAPIM ATÖLYESİ

5 Haziran Pazartesi günü 10.00 ile 15.00 saatleri arasında İnönü Mahallesi’nde Cumhuriyet İlkokulu yanında bulunan Çevre Dostu Çocuk Sokağı’nda kurulacak stantlarda çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Evde kompost yapım atölyesi ile katılımcılara kompost yapımı, kompost faydaları ve Kapaklı Belediyesi’nin kompost çalışmaları hakkında bilgi verilecek, örnek çalışmalar gösterilecek.

ÇÖPÜNÜ SIFIRLA OYUNU OYNANACAK

Kağıt, plastik ve metal atıkların kazanca dönüştüğü Mobil Atık Getirme Aracı’nın da etkinlik alanında bulunacağı program kapsamında çocuklar Çöpünü Sıfırla oyununu oynayacak, Kapaklı Belediyesi Sıfır Atık Atölyesinde atıklardan üretilen müzik aletleri ile kendi müziklerini yapacak. Tişörtünü getiren çocuklar ve vatandaşlar bez çanta tasarlayacak. Katılımcılar alana yerleştirilen metal kumbaraların üzerine çevre, iklim değişikliği, sıfır atık ve su tasarrufu konularında resim yapıp, yazı yazabilecek. Daha sonra bu kumbaralar kent genelinde atık kumbarası olarak kullanılacak.

KAZAK GÖLÜ’NDE ATIKLAR TOPLANACAK

Çevre Dostu Çocuk Sokağı’ndaki etkinliklerin ardından saat 16.00’da Kazak Gölü Mesire Alanı’nda Samsung Türkiye ve Çöpüne Sahip Çık Vakfı ile atık toplama etkinliği düzenlenecek.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYORÖnceki Haber

TİYATRO FESTİVALİ BAŞLIYOR

ELEKTRİK HATLARINDA BAKIM VE ONARIM YAPILDISonraki Haber

ELEKTRİK HATLARINDA BAKIM VE ONARIM YAPI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!