MÜHENDİS
SAĞ REKLAM

KOZUVA: “İHRACATIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KOZUVA: “İHRACATIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ”
Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (Çerkezköy TSO), Bashkortostan Cumhuriyeti ziyaretinde uluslararası iş birliklerine bir yenisini daha ekledi.

Çerkezköy TSO Heyeti, Bashkortostan Cumhuriyeti’ne düzenlenen iş gezisi kapsamında gerçekleştirdiği temaslarla uluslararası iş birliklerini güçlendirdi. Programın birinci gününde Bashkortostan Cumhuriyeti Ticaret ve Sanayi Odası ile Çerkezköy TSO arasında iş birliği anlaşması imzalandı. İmza töreninde bir konuşma Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva, “Türkiyemiz, Başkurtistan’ın ihracat yaptığı ülke listesinde 8. sırada. Bu oranı hep birlikte ilk sıralara taşıyacağımıza inancımız tam. Bugün imzaladığımız bu iş birliği anlaşması Bashkortostan Cumhuriyeti’nin kalkınma için öncelikli sektörlerine fayda sağlayacak. Avantajlı coğrafi konumunuz, gelişmiş ulaşım altyapınız, istikrarlı ekonomik durumunuz bu topraklarda iş yapmak için elverişli bir ortam yaratıyor. Bugün burada amacımız, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası yatırımlarını sizlerin topraklarına getirmek, sizleri de kendi topraklarımıza davet etmektir. Bizlere gösterdiğiniz misafirperverliğiniz için teşekkür ediyor, iş birliği anlaşmamızın bizlerin nazarında KOBİ’lerimizin birbirini tanımasına, mesafelerin kazanca dönüşmesine, kültürel bağımızın gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum” sözlerini kaydetti.  İmza törenin ardından düzenlenen B2B programında, Çerkezköy TSO Heyeti katılımcılarla sektörleri ile alakalı ticaret hacmimizi genişletecek ikili iş görüşmeleri gerçekleştirdi.

ÇERKEZKÖY’E DAVET ETTİ

Çerkezköy TSO Heyeti, Bashkortostan Legprom 2020 Forum'unda düzenlenen hafif sanayi endüstrisinin dönüşümü ve yatırım teşvikleri konulu toplantıya katıldı. Burada konuşan Çerkezköy TSO Meclis Başkanı Hacı Mehmet Erdoğan "Kalkınmanın en önemli anahtarının ihracattan geçtiği biliyor, bu gayeyle üyelerimizin yurtdışı bağlantılarına oldukça büyük önem veriyoruz. Bugün burada sizlerle bulunmaktan dolayı oldukça mutlu olduğumu belirtiyor, yatırımcılarımızı son teknolojiyle donatılmış makinelerimizi, kalifiye iş gücümüzü ve en önemlisi ham maddemizi elde ettiğimiz bereketli topraklarımızı görmeye davet ediyorum" dedi.

İHRACATTAKİ ENGELLER KONUŞULDU

Çerkezköy TSO Heyeti, Bashkortostan Cumhurbaşkanı Rayid Habirov ile bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Heyet, bölgede yatırım yapmak için taleplerini dile getirirken, özellikle Çerkezköy TSO üyesi iş insanlarının bölgeye vizesiz girişi ve ihracat önündeki engeller görüşüldü. Cumhurbaşkanı Habirov, kendisinin de Türkiye’de öğrenim gördüğünü bu yüzden Türkleri çok sevdiğini belirterek gerekli çalışmaların yapılması için ilgili bakanlık kurumlarına talimat verdi.

REKABET GÜCÜNÜ ARTIRACAĞIZ

Bashkortostan Cumhuriyeti programı hakkında bir açıklama yapan Çerkezköy TSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Kozuva “Çerkezköy TSO olarak üreticimizin uluslararası pazarda rekabet gücünü artırmak, ülkemiz ekonomisine yatırım ve istihdam anlamında daha çok katkı sağlayabilmeleri açısından hizmet kalitemizi her geçen gün artırıyoruz. Bu çerçevede uluslararası bağlantıları da çok önemli buluyor, Bashkortostan Cumhurbaşkanı Rayid Habirov’la yaptığımız görüşmenin sonuçlarının olumlu olacağına inanıyoruz” dedi.

 

MÜHENDİS

 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AK PARTİ’YE KADIN ADAYÖnceki Haber

AK PARTİ’YE KADIN ADAY

ÇERKEZKÖY TSO’DA KALİTE YÖNETİMİ KONUŞULDUSonraki Haber

ÇERKEZKÖY TSO’DA KALİTE YÖNETİMİ KONUŞUL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!