SAĞ REKLAM

KURBANLIKLAR ALICILARINI BEKLİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KURBANLIKLAR ALICILARINI BEKLİYOR
Çerkezköy’de yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde kurbanlıklar görücüye çıkmaya başladı. Ambardere Mevkii’nde faaliyet gösteren Bozdağ Besi Çiftliği’nde ise 1 tonluk kurbanlıklar oldukça ilgi çekiyor.

Çerkezköy Ambardere Mevkii’nde faaliyet gösteren Bozdağ Besi Çiftliği’nde 1 tonluk kurbanlıklar alıcıların oldukça ilgisini çekiyor. Meralarda ve özel yemlerle beslenen kurbanlıklar bu yıl da yoğun ilgi görüyor. Kurbanlıkların bakıcısı Veysel Ertuğrul, hayvanların bakımlarına dikkat ettiklerini ve özel yemlerle ve meralarda besleyerek kurbanlıkları yetiştirdiklerini söyledi. Öte yandan Besi Çiftliği Sahibi Ali Bozdağ da Kurban Bayramı tedbirleri kapsamında tüm alanları dezenfekte ettiklerini, her gün ilaçlama yaptıklarını ve randevulu sistemle kurban kesimi yapılacağını ifade etti.

KURBAN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

Kurbanların bakımını yapan Veysel Ertuğrul, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban alacak vatandaşlara da önemli uyarılarda bulundu. Hayvanların bakımlarının iyi yapılmış olmasına dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Ertuğrul; “Kurbanlıkların dişi çok önemli. Büyükbaş hayvanlarda iki yaşını, yani kapağını sökmüş olması. Tabii bunu ağzını açıp diş muayenesiyle de görebilirler. Dış görünüşünün yanı sıra ek olarak kilosuna da bakmalı. Bunun yanında ayrıca kulağı kesik, gözü kör, boynuzları kopuk hayvan da kurban edilmez. Biz bu konuları göz önünde bulunarak hayvanların tüm bakımlarını eksiksiz ve tam yaptık. Çok ilgilendik. Vatandaşlarımız da yoğun ilgi gösterdi” ifadelerine yer verdi.

RANDEVULU SİSTEMLE KESİM YAPILACAK

Bozdağ Besi Çiftliği Sahibi Ali Bozdağ ise Kurban Bayramı’nda randevulu sistemle çalışacaklarını belirterek; “Şu anda kurbanlıklarımızın büyük bir bölümü satıldı. Kurban Bayramı için kesimhanemizi hazırladık. Kurbanlarımız randevulu sistemle kesilecek ve mutlaka bir hoca bulundurarak gerekli duamızı yaparak kurbanlarımızı keseceğiz. Makinelerimizin tümünü dezenfekte edeceğiz. Bunun yanı sıra maskesiz vatandaşlarımızı alanın dışında tutacağız. Bu yıl kurban bayramı tedbirlerine eksiksiz olarak hazırlandık. Her gün ilaçlama gerçekleştiriyoruz. Gayet hijyenik ve sağlıklı bir ortamda müşterilerimiz kurbanlarını alabilecek” ifadelerine yer verdi.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİR HAVAİ FİŞEK KULLANMAYACAKÖnceki Haber

BÜYÜKŞEHİR HAVAİ FİŞEK KULLANMAYACAK

1911’DEN TEKİRDAĞSPOR’A DESTEKSonraki Haber

1911’DEN TEKİRDAĞSPOR’A DESTEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!