SAĞ REKLAM

LABARATUVAR VE KÜTÜPHANE KULLANIMA AÇILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
LABARATUVAR VE KÜTÜPHANE KULLANIMA AÇILDI
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, uzaktan öğrenim gören tüm üniversite öğrencilerine yönelik olarak, dönem sonu sınavlarında sağlıklı internet bağlantı ortamı sağlamak için Çerkezköy Meslek Yüksekokulunda bulunan bilgisayar laboratuvarını ve Kütüphane kullanımını 1 Haziran itibariyle kullanıma açtı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu’nda bulunan bilgisayar labaratuvarı ve kütüphane 1 Haziran itibariyle kullanıma açıldı. Öğrencilerin bilgisayar labaratuvarını kullanabilmeleri için ise 0282 250 3600 numaralı telefondan  rezervasyon yapmaları gerekiyor

“SOSYAL MESAFE KORUNACAK”

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’nden konu ile ilgili yapılan açıklamada; “Covid-19 salgını nedeniyle tüm üniversitelerimizde dersler dijital imkânlar kullanılarak uzaktan eğitim ile yapılmaya başlanmıştı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) derslerin yanında 2019-2020 Eğitim Öğretim Bahar Yarıyılında final ve bütünleme sınavlarının da uzaktan öğretim yoluyla yapılmasına karar verdi. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Çerkezköy Meslek Yüksekokulu da gerek güvenli ve hızlı internet, gerekse bilgisayar imkânları sınırlı olan Çerkezköy’de ikamet eden TNKÜ ya da diğer üniversite öğrencilerinin bu sınavlara sorunsuz bir şekilde girebilmelerine olanak sağlamak amacıyla, Çerkezköy Meslek Yüksekokulunda yer alan bilgisayar laboratuvarını 1 Haziran 2020 tarihinde mesai saatleri içinde kullanıma açıyor. Bunun yanında kütüphane olanaklarının fiziksel mekânlarından yararlanmak isteyen Çerkezköy’de ikamet eden TNKÜ ya da diğer üniversite öğrencilerinin yararlanabilmesi için Kütüphane olanaklarını ve kullanımını mesai saatleri içinde 01.06.2020 tarihinde kullanıma açıyor. Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi COR-KOM tarafından öğrencilerin bu laboratuvarları kullanırken Covid-19 kapsamında olası bulaşmaları önlemek amacıyla alınacak önlemleri belirlemiştir. Bu kapsamda öğrenciler bilgisayar laboratuvarından ve kütüphane olanaklarından fiziksel mekânları kullanmak üzere sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum şeklinde yaralanabilecektir. Oturum saatleri 09.00-12.00 ve 14.00-17.00 şeklinde düzenlenmiştir. Oturumlar arasında bilgisayar laboratuvarı ve kütüphane dezenfekte edilecek ve havalandırılacaktır. Sosyal mesafenin korunması amacıyla bilgisayar laboratuvarlarında ve kütüphanede aralıklı oturma düzeninde, iki kişi arasındaki mesafe en az 1,5 metre olacak şekilde düzenlenerek, mevcut bilgisayarların yarısı kullanıma açılacaktır. Kütüphaneyi her oturumda kullanacak öğrenci sayısı sosyal mesafe kuralı ile sınırlandırılmıştır. Bilgisayar laboratuvarlarının ve merkez kütüphane girişinde el dezenfektanı bulundurulacak ve öğrencilere maske temin edilecektir. Bina girişlerinde ayrıca öğrencilerin vücut sıcaklığı ölçülecek ve ateşi normal seviyenin üzerinde olanlar bilgisayar laboratuvarlarına ve kütüphaneye alınmayacaktır” denildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ALBAYRAK’TAN KAHVECİ ESNAFINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİÖnceki Haber

ALBAYRAK’TAN KAHVECİ ESNAFINA HAYIRLI OL...

ÇERKEZKÖY’DE ORMANA AKAN KANALİZASYON KALMAYACAKSonraki Haber

ÇERKEZKÖY’DE ORMANA AKAN KANALİZASYON KA...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!