SAĞ REKLAM

“LGS’DE ŞAHİT OLDUĞUMUZ MANZARALAR BİZİ NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKARDI”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“LGS’DE ŞAHİT OLDUĞUMUZ MANZARALAR BİZİ NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKARDI”
İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin; “İYİ Parti olarak ‘Gençlerimizi zora sokacak bu uygulamayı iptal edin’ diyerek yürütmenin durdurulması talebemizi yaptık. TBMM Meclis Grubumuz tarafından mecliste önerge verdik. ‘Yapmayın’ dedik, ‘Etmeyin’ dedik fakat Danıştay tarafından reddedildi ve bu hafta sonu YKS, Covıd 19 salgın hastalığı riski altında yapılacaktır. Geçen hafta yapılan LGS’de şahit olduğumuz manzaralar ne yazık ki bizi haklı çıkardı” dedi.

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, bu hafta sonu yapılacak olan YKS sınavı nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu.

“NE YAZIK Kİ HAKLI ÇIKTIK”

Çetin, yaptığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Bu hafta sonu yapılacak olan YKS’na  (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) 2 milyon 433 bin 219 gencimiz katılacaktır. Covid-19 salgın hastalığında dolayı önce 25-26 Temmuz tarihlerine ertelenmiş fakat Hükümet tarafından bir anda sınav tarihi tekrar 27-28 Haziran tarihine geri çekilmiştir. Sınava girecek olan gençlerimiz ve aileleri 25-26 Temmuza erteleme olduğundan tüm planlarını bu tarihe göre yapmışlardı. İYİ Parti olarak ‘Gençlerimizi zora sokacak bu uygulamayı iptal edin’ diyerek yürütmenin durdurulması talebemizi yaptık. TBMM Meclis Grubumuz tarafından mecliste önerge verdik. ‘Yapmayın’ dedik, ‘Etmeyin’ dedik fakat Danıştay tarafından reddedildi ve bu hafta sonu YKS, Covid-19 salgın hastalığı riski altında yapılacaktır. Geçen hafta yapılan LGS’de şahit olduğumuz manzaralar ne yazık ki bizi haklı çıkardı. Umuyoruz ki bu hafta sonu yapılacak olan sınavda aynı yanlışlar yapılmaz. Beklentimiz ve talebimiz hastalık vaka sayısının artışına neden olacak olan tüm risklere karşı önleyici gerekli tedbirlerin alınması ve hiç kimsenin risk altında olmadan sınava girmesi olacaktır. Gençlerimizin gelecekleri için çok önemli bir dönüm noktası olan Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılar diliyoruz” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
POLİSTEN KAÇARKEN, 3. KATTAN ATLAYIP BELİNİ KIRDI Önceki Haber

POLİSTEN KAÇARKEN, 3. KATTAN ATLAYIP BEL...

“İLÇEMİZİN YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNU”Sonraki Haber

“İLÇEMİZİN YILLARDIR ÇÖZÜLEMEYEN SORUNU”

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!