OPTİMED SAĞLIK GRUBU’NA ULUSLARARASI KALİTE BELGESİ VERİLDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
OPTİMED SAĞLIK GRUBU’NA ULUSLARARASI KALİTE BELGESİ VERİLDİ
Çerkezköy ve Çorlu’da faaliyet gösteren Optimed Sağlık Grubu Optimed İnternational Çorlu hastanesi uluslararası AACI akreditasyon belgesi almaya hak kazandı. Açıldıkları ilk günden itibaren sağlık sektöründe standartlarını en üst seviyede tutan ve bölge halkının takdirini kazanan Optimed Sağlık Grubuna bağlı Optimed İnternational Çorlu hastanesi bu belgeyi Trakya Bölgesi’nde almaya hak kazanan ilk sağlık kuruluşu oldu.

Belge teslim törenin de bir açıklama yapan Optimed Yönetim Kurulu Başkanı Operatör Doktor Ayhan Arslan yaptığı açıklamada; ‘’Optimed Sağlık Grubu olarak, kurulduğumuz günden itibaren, bölgemizin referans gösterilen, güvenilen, tercih edilen, uluslararası standartlarda hizmet sunan sağlık kurumları olma isteğimiz, sürekli artarak devam ediyor. Bu kapsamda 1 yılını henüz tamamlamış olan Çorlu’daki International hastanemiz Amerikan Akreditasyon kuruluşu olan AACI tarafından geçtiğimiz günlerde yerinde ve yoğun olarak denetlenerek Trakya’nın ilk AACI belgesini alan kuruluşu oldu. Bundan dolayı gururluyuz ve mutluyuz’’ dedi. Arslan açıklamasının devamın da ‘’AACI Sağlık Organizasyonu akreditasyonu,  klinik mükemmelliğin belgelendirmesinde dünyanın en uzman organizasyonlarından biridir ve uluslararası en iyi uygulamalar doğrultusunda sağlık standartlarını geliştirmek için sağlık kuruluşlarına dünya çapında uzmanlık sağlar” diye konuştu. Hedeflerinin her zaman hizmet kalitesini daha da yükseltmek olduğunu vurgulayan Arslan, “Biz hastanemizde her hastanın mümkün olan en iyi bakımı alması gerektiğine inanıyoruz ve amacımız sağlık standartlarımızı dünya çapında ölçülebilir duruma getirmek. Optimed İnternational Çorlu Hastanesi olarak bu sertifikaya sahip olmak bölge halkımıza ve uluslararası hastalarımıza dünya çapında sağlık kalitesi, hasta güvenliği ve hizmet kalitesini sunabilmek için sürekli gelişmeye yönelik ciddi taahhütümüzün olduğunun göstergesidir’’ diyerek sağlık gruplarının her geçen gün bölge halkına daha iyi hizmet verebilmek adına canla başla çalıştığının altını çizdi.

 

“KENDİ ELEKTRİĞİMİZİ KENDİMİZ ÜRETMEYE BAŞLAYACAĞIZ”

Operatör Doktor Ayhan Arslan konuşmasının son bölümün de; “Önümüzdeki günlerde yine bölgede ilkelere öncülük edeceğimiz projelerimiz olacak. Güneş enerjisinden kendi elektriğimizi kendimiz üretmeye başlayacağız. Sağlık sektöründe yıllara dayanan tecrübemiz, alanında uzman hekimlerimiz ve güler yüzlü sağlık ekibimizle çok yakın zamanda Çerkezköy şubemizde Onkoloji ve Nükleer Tıp bölümlerimizle de hizmet vereceğiz. Hastalarımızın güvenliği, refahı ve yaşam kalitesi de dahil olmak üzere sağlık hizmetlerini iyileştirme çabamız her daim devam edecektir. Bu bağlamda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ederim’’ dedi.

“CANLA BAŞLA ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Yine konu ile alakalı açıklama yapan Optimed Sağlık Grubu yönetim kurulu üyesi Operatör Doktor Nevzat Koç ise; “Bu gün AACI belgesini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu belge aynı TSE ve CE belgesi gibi Amerika’nın sağlık alanında kısıtlı işletmelere verilen bir anlamda kalite belgesi diyebiliriz. Öncelikle belirtmek isterim ki Optimed ailesi olarak bu belgeyi almanın mutluluk ve gururunu yaşıyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana Optimed ailesi olarak sağlık hizmetlerinde vatandaşlarımıza en üst seviyede hizmet vermek için canla başla çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz çalışmaların Optimed İnternational Çorlu Hastanemizin AACI akreditasyon belgesi ile ödüllendirilmesi bizleri hizmet seviyemizi daha da ileri taşımak adına gayretlendirmiştir. Trakya bölgesinde bu belgeyi almaya hak kazanan ilk hastane olmanın bilinci ile bizlere güvenen ve hastanemizi tercih eden vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek adına canla başla çalışmaya devam edeceğiz. Bu belge nasıl ki bir ürün alırken TSE ve CE belgesini soruyorsak sağlık sektöründe de kalitenin ispatı anlamında bir belgedir. Optimed Sağlık Grubu olarak özellikle yurt dışından sağlık turizmi kapsamında her geçen gün daha da fazla talep görmekteyiz. Hizmet ve kalite standartlarımızdan ödün vermeden bölge halkımıza en iyi teşhis ve tedavi koşullarını sağlamaya devam ediyoruz. Biliyoruz ki halkımız bir sağlık kuruluşuna giderken aklındaki ilk soru acaba bu hastane güvenilir mi, iyi bir yer mi. Bizler bu belge ile kalitemizi uluslararası alanda da kanıtlamış durumdayız. İşte bu yüzden bölge halkımızın da kaliteli sağlık hizmeti alma konusunda her geçen gün daha da artarak bizlere teveccüh gösterdiğini görüyoruz. Bölge halkımız Optimed Sağlık Grubu’na güvenle gelebilir ve Dünya standartlarında eksiksiz sağlık hizmetlerimizden faydalanabilir” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
“SON YAĞIŞLAR ÇİFTÇİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ”Önceki Haber

“SON YAĞIŞLAR ÇİFTÇİMİZİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRD...

MHP’DE BİRİNCİ SIRA İLKER YÜCEL’İNSonraki Haber

MHP’DE BİRİNCİ SIRA İLKER YÜCEL’İN

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!