SAĞ REKLAM

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞARISIZ VE BECERİKSİZ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLİYOR”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞARISIZ VE BECERİKSİZ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLİYOR”
TBMM Katip Üyesi ve İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan; “Sokağa çıkma yasağı doğru bir karar. Fakat 2-3 gün olmamalı. En az 15 gün olmalı. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi okullar kapandığı gibi 15 günlük sokağa çıkma yasağı olsaydı daha faydalı olabilirdi, vakalar bu kadar artmazdı. Bu uygulamayı hükümetimiz başarısız ve beceriksiz bir şekilde yönetiyor” dedi.

TBMM Katip Üyesi İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Çerkezköy’e gelerek parti teşkilatlarını ziyaret etti. İYİ Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Yasemin Altın Erseçkin ve partililerle görüşen Kaplan daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Kaplan, Koronavirüsü’ne karşı hükümetin gerekli tedbirleri almakta geç kaldığını ifade ederek; “Hükümet, sokağa çıkma yasağı uygulamasını başarısız, beceriksiz bir şekilde yönetiyor. Bu vaka ilk çıktığında en az 15 gün sokağa çıkma yasağı olmalıydı” dedi.

“TEKİRDAĞ’DA HİÇBİR MİLLETVEKİLİ VAKA SAYISINI BİLMİYOR”

Koronavirüs’ün Tekirdağ’daki durumu hakkında detaylı bilgi için valilikten verileri isteyeceklerini ifade eden Kaplan; “Koronavirüs verilerini valiliğimizden isteyeceğiz. Tekirdağ’da ben dahil hiçbir milletvekili vaka sayısı, hasta sayısı, ölüm sayısını bilmiyor. Geçenlerde bir açıklama yapılmış ama açıklama gayriresmi. Büyük ihtimalle hükümet, sansasyon olmasın diye açıklamaları geri çekti. Bugün pek bir açıklama yok ama biz valiliğimizden isteyeceğiz. Bir de Çerkezköy’de sağlıkçılarımız problemler yaşamıştı. İlimizde problemleri olanların bilgilerini istedik, problemleri çözeceğiz” diye konuştu.

“VATANDAŞIMIZIN MASKESİ YOK AMA BİZ YURTDIŞINA GÖNDERİYORUZ”

Maske dağıtımı konusunda eksiklikler olduğunu dile getiren Kaplan; “Maskelerle ilgili ciddi sıkıntılar var. Onun dışında bana en büyük gelen sıkıntı şehirlerarası seyahat. Daha önce Kaymakamlık yapıyordu, şimdi bunu E-Devlet’e aktardılar. Maske zaten ciddi bir sorun. Önce kendimiz dağıtacağız dedi, beceremediler, sonra eczanelere verdiler yine beceremediler. Ama gel gelelim 14 ülkeye maske gönderdiler. Yabancı ülkelere gönderiyoruz, biz maske bulamıyoruz. Ülkemizin ve vatandaşımızın maskesi yok ama biz yurtdışına maske gönderiyoruz” şeklinde konuştu.

“ERDOĞAN HALKI CEZALANDIRIYOR”

Koronavirüsü’ne karşı yerel yönetimlerle hükümetin iş birliği yapması gerektiğinin altını çizen Kaplan; “Durum zor. Şimdi hükümet belediyelerle iş birliği içinde maske sorununu çözebilirdi. Belediyeler zabıtaları ve çalışanları vasıtasıyla bunları dağıtabilirdi. Ama sen belediyelere pay vermemek için vatandaşları cezalandırıyorsun. Yardımları kesmek için elinden geleni yaptı. Ama Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı daha hayırlı bir iş yaptı. Hayırseverlere veresiye defterlerini sildirdi. 5 milyon kişiye iftar yemeği dağıttı. Bunlar hükümetle iş birliği içerisinde olsa daha iyisi de olabilirdi. Ama maalesef ki bana göre halkı cezalandırıyor Sayın Recep Tayyip Erdoğan” ifadelerini kullandı.

“SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI BAŞARISIZ VE BECERİKSİZ BİR ŞEKİLDE YÖNETİLİYOR”

Sokağa çıkma yasaklarını değerlendiren Kaplan; “Sokağa çıkma yasağı doğru bir karar. Fakat 2-3 gün olmamalı. En az 15 gün olmalı. Sayın Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi okullar kapandığı gibi 15 günlük sokağa çıkma yasağı olsaydı daha faydalı olabilirdi, vakalar bu kadar artmazdı. Şimdi 23 Nisan’dan itibaren 4 günlük sokağa çıkma yasağı yapıldı. Pazartesi günü ise Atatürk Caddesi ana baba günü gibiydi. Bunu 4 gün daha uzatsa daha az vaka olurdu. Bu uygulamayı hükümetimiz başarısız ve beceriksiz bir şekilde yönetiyor” dedi.

“DÖRT TANE ZENGİNİN AVM’SİNİ AÇACAĞINA KÜÇÜK ESNAFIN İŞ YERİNİ AÇ”

AVM’lerin açılmasıyla ilgili sorulan bir soruya da cevap veren Kaplan; “AVM’lerin açılması yanlış. AVM’lerden önce esnaflarımız var. Bırakın AVM’yi ana caddede yüzlerce esnafımız var. Bir kahvecinin yanında en az 3 kişi çalışıyor. Bunlar en çok Ramazan Ayı’nda çalışıyorlar. 1 yıllık süreç içerisinde 1 ay kazanıyorlar. Bence berberler ve lokantalar açılsın AVM’lerden önce. Sen lokantaları aç, berberleri aç, önlemini al. Saç, sakal her yeri temizleyelim. Önemli olan bakım ve temizlik. Hayat zor, insanların yaşam şartlarını yerine getir. 4 tane zengin, holding sahibinin iş yerini açacağına küçük esnafın iş yerini aç” diye konuştu.

“HERKES KAN AĞLIYOR”

TOBB tarafından açıklanan ‘Nefes Kredisi’ne de değinen Kaplan; “Ticaret Odası ve TOBB açıklamış 100 bin lira kredi vereceğiz diye ama verdiği kredi 40 bin lira. Çoğu esnaf zaten kredi alamıyor. Yüzde 99.9’u kredi alamıyorlar. Ben onu daha önce KOSGEB Genel Müdürü’ne söyledim. 26 tane şart veriyorsunuz 25’ini yerine getiriyoruz 1 tane maddeden dolayı kredi alamıyor. Borcu yüksekse verme krediyi o zaman. Esnafları niye zorluyorsun, niye kandırıyorsun. Art niyetlilere göre değil, doğru adamlara göre iş yapın. Caddede borçsuz esnaf gösteremezsiniz. Herkesin borcu var. Ben de esnaftım, ben de biliyorum yaşadıklarını. Herkes kan ağlıyor” şeklinde konuştu.

“BU FATURALANDIRMA SİSTEMİ YANLIŞTIR”

TREPAŞ tarafından esnafın kapalı dükkanına yüksek faturalar geldiğine dair iddialarla ilgili soruya da cevap veren Kaplan; “Bir tane esnaf arkadaşımız var. Kendisine 281 lira elektrik faturası gelmiş, iş yeri ise 1 buçuk aydır kapalı. Benim evime 500 lira fatura geleceğine 20 lira- 30 lira gelmesi lazım. Ama ortalamaya göre faturalama yapıyorlar. Bu yapılan yanlıştır. Biz bunu da dile getireceğiz. Şu an esnafın işine gelen en iyi şey, borcunuzu erteleyebiliyorsunuz. Başka hiçbir katkısı yok” ifadelerine yer verdi.

“BU YAPILAN HAKSIZLIK”

31 ilde yapılan sokağa çıkma yasağında eksikler olduğunu sözlerine ekleyen Kaplan; “Şimdi 31 ilde sokağa çıkma yasağı var. Bence bu haksızlık. Tekirdağ’da sokağa çıkma yasağı var ama Edirne’de Kırklareli’nde insanlar elini sallaya sallaya geziyor. Orada korona yok mu?” dedi. Kaplan, karantinaya ilk olarak İstanbul’da başlanması gerektiğini belirterek; “Anadolu’dan görülen vakaların çoğunluğu İstanbul’dan gelme. Hükümet gerekli tedbiri geç aldı” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
BU KEZ DE FAHİŞ FATURALARLA VATANDAŞIN CANINA OKUYORLARÖnceki Haber

BU KEZ DE FAHİŞ FATURALARLA VATANDAŞIN C...

DÖNMEZ’DEN 1 MAYIS MESAJISonraki Haber

DÖNMEZ’DEN 1 MAYIS MESAJI

Haber Yorumları

 • Turgay çiçek30-04-2020 22:26

  Sarı milletvekilim çok Doğru konuşuyorsunuz ama bunu biliyoruz

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!