Reklamı Geç
basın ilan
BAŞAKŞEHİR SAĞ REKLAM

TARIM VE ORMAN BAKANI TEKİRDAĞ’A GELİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TARIM VE ORMAN BAKANI TEKİRDAĞ’A GELİYOR
Genişletilmiş İl Başkanları toplantısı için Ankara’da bulunan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi 13 Mart Cuma günü Tekirdağ’da ağırlayacaklarını açıkladı. Mestan Özcan; TBMM Başkanı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Milletvekilleri Mustafa Yel ve Çiğdem Koncagül’ün girişimleriyle bir Tarım Kenti de olan Tekirdağ’da tüm Tarım Paydaşlarının katılımı ile şehirde Tarım Sektörünün her detayı ile ele alınacağı Sektör Toplantısının yapılmasının yakın ve orta vadede şehre önemli kazanımlar sağlayacağını açıkladı.

Bakan Bekir Pakdemirli’nin Süleymanpaşa’da düzenlenecek Tarım Şura’sına katılacağını açıklayan İl Başkanı Özcan, gerçekleşecek program öncesinde Ankara’da Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu’yu ziyaret ederek karşılıklı değerlendirmede bulundu.

"ÇİFTÇİMİZİ ÖNEMSİYORUZ"

Sayın Bakanın, şehri ziyareti ile birlikte gelecek tarım ideallerinin de değişeceğini vurgulayan İl Başkanı Mestan Özcan bu fırsatı iyi değerlendireceklerinin altını çizdi. Bakan Yardımcısı Aksu ile yapılan toplantıda Marjinal fayda açısından nelerin önceliklendirilmesi gerektiğini konuştuklarını söyleyen Özcan, “Çiftçimizi önemsiyoruz. Bugüne dek söylenemeyen şeyleri söylemek istiyoruz. Ziraat Mühendisiyim. Hayvancılığın yanı sıra Gıda sanayiinde de etkin işler yapan biriyim. Sektör sorunlarını yerel dinamikler eşliğinde ve tane tane anlatmak eski problemleri problem olmaktan çıkarmak, tarımda bu bölgede dünya ile rekabet noktasında yeni şeyler söylemek ve konuşmak istiyoruz. Yakın zamanda 2 şey noksan olacak. Protein ve enerji. Protein kısmı ile ilgili yapılması gerekenleri bu şehirde ıskalamayacağız inşallah. Bunu hep birlikte yapacağız. İnsanımıza ve tecrübelerine güveniyoruz. Onlar da bize güvensinler." dedi...

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇOSB’DE DANIŞMANLIK MERKEZİ KURULACAKÖnceki Haber

ÇOSB’DE DANIŞMANLIK MERKEZİ KURULACAK

ÜLKÜ OCAKLARI’NDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVLİD OKUTULDUSonraki Haber

ÜLKÜ OCAKLARI’NDA ŞEHİTLERİMİZ İÇİN MEVL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!