ÇERKEZOĞLU KAFE

TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ DIŞ İLİŞKİLERDE DUR DURAK BİLMİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ DIŞ İLİŞKİLERDE DUR DURAK BİLMİYOR
Trakya Belediyeler Birliği üye belediyelerinin hizmet kalitesini arttırmaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyor. Birçok alanda önemli işlere imza yerel yönetim birliği, dış ilişkiler çalışmaları kapsamında Birlik Başkanı Kadir Albayrak önderliğinde üye belediyelerine oldukça önemli katkılar sunmaya devam ediyor.
amatist lavanta

Birliğin, Bulgaristan ve Trakya Belediyeler Birliği’ne üye belediyeler arasında iş birliği ve koordinasyon çalışmaları çerçevesinde, Trakya Belediyeler Birliği heyeti Bulgaristan ziyaretinde önemli çalışmalara imza attı. Trakya Belediyeler Birliği Encümen Üyeleri Saray Belediye Başkanı Özgen Erkiş, Kırklareli Kavaklı Belediye Başkanı Gürel Koşdemir ve Birlik Müdürü Ogün Kürümoğlu’ndan oluşan heyet Bulgaristan’ın en önemli belediyelerinden birisi olan Burgas Belediyesinin yanı sıra Hitrino Belediyesine de ziyaretlerde bulundu ve başkanlara Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Albayrak’ın selamlarını ilettiler.

‘’MANEVİ OLARAKTA HİSLERİM YOĞUN’’

Gerçekleştirilen ziyaretlerde Burgas Belediye Başkanı Dimitar Nikolov bu önemli ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, Türkiye’nin kendisi açısından önemli bir yeri olduğunu ifade etti. Çocuk yaşlarda bir Türk aile tarafından büyütüldüğünü belirten Nikolov, ‘’Bu anlamda manevi olarak ta sizlere hissiyatım yoğun. Özellikle pandemi döneminin başlangıcında Türk Belediyelerden büyük katkılar aldık. Bundan sonrada çeşitli işbirlikleri yapılmasından büyük mutluluk duyacağız.” ifadelerini kullandı.

SARIYER BELEDİYESİYLE İŞ BİRLİKLERİ MASAYA YATIRILDI

Sarıyer Belediyesi’nin Trakya Belediyeler Birliği’nden talebi üzerine Bulgaristan Burgas ve Sarıyer Belediyesi arasında ilişkiler kurulması konusunda koordinasyon görevine soyunan Trakya Belediyeler Birliği heyeti, Burgas Belediyesi ziyaretinde Sarıyer Belediyesi ve Burgas Belediyesinin birlikte gerçekleştirebilecekleri projeleri Burgas Belediye Başkanıyla birlikte değerlendirdi.

SARIYER BELEDİYE BAŞKANI TOPLANTIYA GÖRÜNTÜLÜ OLARAK KATILIM SAĞLADI

Koordinasyon çalışmaları kapsamında Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’te toplantıya görüntülü olarak dahil oldu. Bu görüşmede, belediye başkanları çeşitli konularda karşılıklı iş birliği içerisinde olunmasıyla ilgili fikir alışverişinde bulunurken her iki başkanda görüşmeye dair büyük memnuniyet duyduklarını ifade ettiler.

HİTRİNO ZİYARETİNDE İŞ BİRLİĞİ GÖRÜŞMELERİ

Heyet tarafından gerçekleştirilen bir diğer ziyarette Hitrino Belediye Başkanı ve Belediye Başkan yardımcısıyla bir araya gelindi. Hitrino Belediye Başkanı Nuridin İsmail Trakya’da ki belediyelerle işbirliklerine hazır olduklarını ifade ederken Ab Projeleri ve sosyo-kültürel entegrasyon konuları masaya yatırıldı.

"DUR DURAK BİLMEDEN ÇALIŞMALARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ"

Çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Trakya Belediyeler Birliği Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Birlik olarak dış ilişkiler çalışmalarımız son sürat devam ediyor. Üye belediyelerimizin dış ilişkilerine önemli katkılar sağlıyoruz. Kardeş şehir eşleşmeleri, AB projelerinde işbirlikleri ve daha birçok konuda birlikte çalışmalar yapmalarına zemin hazırlıyoruz. Bu çalışmalar bölge ekonomimize de başta Turizm alanında olmak üzere birçok alanda katkılar sunacak. Yerel yönetimlerimizin yurtdışında ki belediyelerle işbirliği yapma konusunda ki taleplerini yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Bu bağlantıları sağlıyor olmaktan da oldukça mutluyuz. Dış ilişkiler anlamında belediyelerimizin çözüm ortağı olmaya devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
BÜYÜKŞEHİRDEN ADIM ADIM TEKİRDAĞ TURUÖnceki Haber

BÜYÜKŞEHİRDEN ADIM ADIM TEKİRDAĞ TURU

ŞENER’DEN KAYMAKAM DURU’YA ZİYARETSonraki Haber

ŞENER’DEN KAYMAKAM DURU’YA ZİYARET

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!