SAĞ REKLAM

TUNALI: “ŞİDDETSİZ, EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TUNALI: “ŞİDDETSİZ, EŞİT VE ÖZGÜR YAŞAMAK İSTİYORUZ”
İYİ Parti Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kadın Kolları Başkanı Gülbin Tunalı, kadın cinayetlerine yönelik basın açıklamasında bulundu. İstanbul Sözleşmesi’nin de önemine değindi.

Tunalı, yaptığı açıklamasında kadınların her geçen gün daha fazla şiddete maruz kaldığını ve caydırıcı cezaların olmadığına dikkat çekerek; “Kadına yönelik şiddet hem dünyada hem de ülkemizde kanayan bir yara ve bir insanlık suçudur. Kadınların çeşitli bahanelerle şiddete maruz kalması ve yaşam haklarının elinden alınması maalesef her gün sarsıcı örnekleriyle karşımızdadır. Son olarak Pınar Gültekin kardeşimiz vahşi bir şekilde öldürülmüş ve ülke olarak hepimizi derinden sarsmıştır. Bu tür olayların bir daha yaşanmaması için caydırıcı cezaların olması gerektiğini defalarca ilettik. Fakat sesimizi duymadılar, duymaktan imtina ettiler. Kadına yönelik şiddet hepimizin duyarlı olması gereken bir konudur. Bu konuda acilen adım atılmalı ve caydırıcı önlemler ivedilikle alınmalıdır. Biz kadınlar sadece şiddetsiz, eşit ve özgür yaşamak istiyoruz” dedi.

“İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR”

Üniversiteli Pınar’ın erkek arkadaşı tarafından vahşice katledilmesinin ardından İstanbul Sözleşmesi’nin önemini vurgulayan Tunalı; “İstanbul Sözleşmesi'nin en önemli özelliği, biyolojik veya hukuki, ailevi bağ olup olmadığına bakılmaksızın ev içi şiddetin (örneğin eski veya mevcut eşler, evlilik dışı partnerler, birlikte ikamet edilen aile fertleri, akrabalar veya birlikte ikamet edilen başkaları tarafından yöneltilen şiddetin) ve kadınlara yönelik her türlü şiddetin önlenmesi ve bunlarla mücadeleye ilişkin standartlar öngören ve Avrupa ülkelerini hukuki olarak bağlayan ilk belge olmasıdır. İstanbul Sözleşmesi, Türkiye ve dünya kadınlarına verilmiş bir söz, güçlü bir taahhüttür. Bu sözden caymayalım. Şiddet uygulayanları cesaretlendirmeyelim. İstanbul Sözleşmesi yaşatır” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HİLTON ÇERKEZKÖY’DE OTEL AÇMAYA HAZIRLANIYORÖnceki Haber

HİLTON ÇERKEZKÖY’DE OTEL AÇMAYA HAZIRLAN...

ÇOSB ÇANAKKALE’DE YANAN ORMANLIK ALANI YENİDEN AĞAÇLANDIRACAKSonraki Haber

ÇOSB ÇANAKKALE’DE YANAN ORMANLIK ALANI Y...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!