Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE

VALİLİK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI, SALGINDA YENİ KARARLAR ALINDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VALİLİK OLAĞANÜSTÜ TOPLANDI, SALGINDA YENİ KARARLAR ALINDI
Tekirdağ Valiliği İl Umumihıfzısıhha Kurulu Vali Aziz Yıldırım başkanlığında olağanüstü toplandı. Toplantıda tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Salgınına ilişkin yeni tedbir kararları alındı.

Toplantı sonrası alınan kararlar şu şekilde açıklandı; “İçişleri Bakanlığı’nın 19161 sayılı Genelgesi ve  İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 123 Nolu Kararı ile; kontrollü sosyal hayat döneminin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgının seyri ve olası riskler göz önünde bulundurularak hayatın her alanına yönelik uyulması gereken yeni kurallar ve önlemler belirlenmiş ve bu kapsamda sektörün talebi doğrultusunda sinema salonlarının faaliyetlerinin de 31.12.2020 tarihine kadar durdurulması kararlaştırılmış, bilahare İçişleri Bakanlığı’nın 21751 sayılı Genelgesi ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 136 Nolu Kararı ile bu süre 1 Mart 2021 tarihine kadar uzatılmıştı.

*Bu amaçla; İçişleri Bakanlığı’nın 24.02.2021 tarih ve 3135 sayılı Genelgesine istinaden İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi ile Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 ve 72 nci maddeleri uyarınca 25.02.2021 günü saat: 16.00’da Tekirdağ Valiliği toplantı salonunda Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım başkanlığında olağanüstü toplanmıştır.

*Gelinen aşamada gerek sektörün bu yöndeki talepleri gerekse Kültür ve Turizm Bakanlığıyla yapılan görüşmeler sonucunda; salgınla mücadelede alınan tedbirlerin devamının sağlanması ve desteklenmesi amacıyla sinema salonlarının faaliyetlerine 1 Nisan 2021 tarihine kadar ara verilmesinin uygun olacağı kararlaştırılmıştır.

*Yukarıda alınan karar doğrultusunda uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması ve alınan kararlara uymayanlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun ilgili maddeleri gereğince idari işlem tesis edilmesi; İşbu karar oy birliği ile alınmıştır” denildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
TEKİRDAĞ’DA BİR YILDA 2 BİNİN ÜZERİNDE ÇİFT BOŞANDIÖnceki Haber

TEKİRDAĞ’DA BİR YILDA 2 BİNİN ÜZERİNDE Ç...

ÇERKEZKÖY’Ü TÜRKİYE FİNALLERİNDE TEMSİL EDECEKLERSonraki Haber

ÇERKEZKÖY’Ü TÜRKİYE FİNALLERİNDE TEMSİL...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!