BAŞAKŞEHİR SAĞ REKLAM

VATANDAŞLARIN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN ASANSÖRLER DENETLENİYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
VATANDAŞLARIN CAN GÜVENLİĞİ İÇİN ASANSÖRLER DENETLENİYOR
Çorlu Belediyesi ile asansörlerin yıllık bakım denetimi konusunda sözleşmesi olan AND Uluslararası Denetim ve Gözetim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti., İlçemiz sınırları içerisindeki yapılara ait asansörlerin denetimlerine devam ediyor.

2019 yılı süresince 3679 adet asansörün yıllık periyodik denetimi gerçekleştirilmiştir. Denetimi gerçekleştirilen asansörlerin %84’ünün güvenli olduğu belirlenirken %16’sının da tehlikeli olduğu tespit edilerek hizmet dışı bırakıldı. Kamu güvenliğine büyük önem verilerek uzman personeller tarafından denetlenen asansörlerin 2018 yılında kullanılabilirlik oranı %64 iken 2019 yılında bu sayı %84’e yükselmiştir.

EKSİKLİKLERİN GİDERİLMESİ İÇİN 60 GÜNLÜK SÜRE

Yönetmelik gereği, asansör yıllık kontrolüne yetkili bakımı üstlenen firmanın da eşlik etmesi gerekmektedir. Kontrol sonucu, asansörde can ve mal güvenliği açısından tehlike arz edecek eksik ve kusurların tespit edilmesi halinde asansöre kırmızı veya sarı etiket verilmektedir. Kırmızı etiketli asansörlerde periyodik muayene raporunda belirtilen eksikliklerin ve kusurların altmış gün içerisinde giderilerek yeşil veya mavi etiket alınması gerekmektedir. Belirtilen altmış günlük süre eksikliklerin giderilmesi için verilmiş olup bu süre zarfında asansör kesinlikle kullanılmamalıdır.

‘AYLIK VE YILLIK BAKIMLAR YAPILMALI’

Asansörlerin aylık bakımlarının yapılmasının önemini vurgulayan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, “Vatandaşlarımızı önemsiyor ve onların can güvenliğine önem veriyoruz. Yeşil veya mavi etiketi olmayan asansörleri kullanmamaları konusunda tüm halkımıza bir kez daha uyarıda bulunmak istiyorum. Asansör yıllık kontrolü için AND Uluslararası Denetim ve Gözetim Hizmetleri Tic. Ltd. Şti.'ne müracaatta bulunabilirsiniz. Can güvenliğiniz için asansörlerin yıllık periyodik kontrollerini yaptırmayı ihmal etmeyin." şeklinde konuştu.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
‘’İKRAM ARACIMIZ HER ZAMAN HALKIMIZIN HİZMETİNDE’’Önceki Haber

‘’İKRAM ARACIMIZ HER ZAMAN HALKIMIZIN Hİ...

EN FAZLA ŞARJ TÜKETEN UYGULAMALARSonraki Haber

EN FAZLA ŞARJ TÜKETEN UYGULAMALAR

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!