SAĞ REKLAM

“YILMAYARAK, MÜCADELE EDEREK KAZANACAĞIZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“YILMAYARAK, MÜCADELE EDEREK KAZANACAĞIZ”
CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar; “Yan yana gelerek, dayanışarak, yılmayarak, mücadele ederek kazanacağız. Hiçbir kadının saçının teli zarar görmeyene kadar, tam eşitlik sağlanana kadar meydanlarda olmaya devam edeceğiz”

CHP Tekirdağ İl Kadın Kolları Başkanı Nurten Yontar, kadın cinayetleri ile ilgili basın açıklamasında bulundu. Kadınların hakkını savunmaya devam edeceklerini belirten Yontar; “Hiçbir kadının saçının teli zarar görmeyene kadar, tam eşitlik sağlanana kadar meydanlarda olmaya devam edeceğiz” dedi.

“CAYDIRICI ÖNLEM ALINMADIKÇA ŞİDDET ÖNLENEMEYECEK”

Yontar, yaptığı açıklamasında Tekirdağlılara seslenerek; “Tüm dünyada ve Türkiye’de korona virüs ile birlikte olağanüstü bir dönemden geçiyoruz. Bu salgınla birlikte kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetleri hız kazandı. Biliyoruz ki korona salgını süresince en çok etkilenen kesim: işçiler, emekçiler, işsizler, yoksullar ve tabii ki kadınlardı. Bu süreçte ne yazık ki kadına yönelik şiddet çeşitli başvuru ve yargı mekanizmalarının işletilmemesinden kaynaklı olarak daha da vahim bir noktaya geldiğini gördük. Yeni infaz yasasının yarattığı tahliyeler ise şiddeti artıran önemli bir unsura dönüştü. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformunun açıkladığı verilere göre Mayıs ayında 21 Kadın kardeşimiz, Nisan ayında ise 20 kadın kardeşimiz erkekler tarafından katledildi. Daha birkaç gün önce Konya’da Nargül Yıldız, Muğla'da Zeynep Şenpınar, Manisa'da Gülnur kocabaş, Rize’de Rukiye Çerman ve Diyarbakır’da Nurcan Polat ve niceleri erkekler tarafından katledildi.  Caydırıcı yasalar uygulanmadıkça, erkek akıl, erkek yargı, erkek devlet anlayışı değişmedikçe, kadınları güçlendirici önlemler alınmadıkça şiddet önlenemeyecek” dedi.

“YAŞASIN KADINLAR”

Kadın haklarının korunması için mücadelelerini sürdüreceklerini kaydeden Yontar; “Katillere hak ettikleri cezaları vermeden, toplum içine bırakanlar da bu suça ortaktır. Biz şiddeti öven tüm yaklaşımları teşhir edeceğiz, katillerin hak ettiği cezayı alması için bütün davaların sonuna kadar takipçisi olacağız. Nafakayı kaldırmak için yasa hazırlıkları yapanlar, 6284 sayılı Yasayı kaldırmak isteyenler, İstanbul Sözleşmesi’nden devletin imzasını çekmesi için uğraşanlar, katledilen kız kardeşlerimizin cinayetlerinin sorumlusudur. Tüm bu olumsuzluklara rağmen yaşam hakkımızı savunmaya devam edeceğiz! Nafaka ile ilgili değişiklik yapmanıza izin vermeyeceğiz, 6284 sayılı yasaya dokunamayacaksınız. İstanbul Sözleşmesi'ni tartışmaya açmanıza izin vermeyeceğiz. Aile içinde çizdiğiniz o sınırda yaşamayı kabul etmeyeceğiz. Kadınların 'Ölmek istemiyorum', 'Ölmeden koruyun beni', 'Beni öldürdükten sonra mı tutuklayacaksınız' çığlıklarının yükselmediği bir hayatı kuracağız! Şiddet tehlikesi altında olan her kadının yanındayız. Yan yana gelerek, dayanışarak, yılmayarak, mücadele ederek kazanacağız. Hiçbir kadının saçının teli zarar görmeyene kadar, tam eşitlik sağlanana kadar meydanlarda olmaya devam edeceğiz. Bu memlekette özgür ve eşit yaşayacağımız, emeğin sömürülmediği şehirleri inşa edeceğiz. Kadınlar asla yalnız değil. Yaşasın kadınlar!  Yaşasın mücadelemiz” diye konuştu.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KIYAFETLER ÖZENLE YIKANIYOR, ÜTÜLENİYOR, İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILIYORÖnceki Haber

KIYAFETLER ÖZENLE YIKANIYOR, ÜTÜLENİYOR,...

BOŞANMA AREFESİNDEKİ EŞİNİN BOĞAZINI KESTİSonraki Haber

BOŞANMA AREFESİNDEKİ EŞİNİN BOĞAZINI KES...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!