SAĞ REKLAM

AYGUN: “HEM HEKİMLER HEM DE HASTALARIMIZ MAĞDUR OLMAKTADIR”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
AYGUN: “HEM HEKİMLER HEM DE HASTALARIMIZ MAĞDUR OLMAKTADIR”
CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun: “Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sağlık personeli ve malzeme yetersizliği yaşandığı, bazı cerrahi aletlerinin de bozuk olduğu belirtilmektedir. Bu tablo,  hem tedavi yapan hekimleri hem de tedavi olmak isteyen vatandaşları mağdur etmektedir” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaşanan malzeme eksikliğinden dolayı geçtiğimiz gün bir doktorun hastane kapısına kilit vurmasıyla ilgili Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya soru önergesi verdi.

“HEKİM HAKKINDA İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR”

Aygun verdiği soru önergesiyle ilgili şunları söyledi; “Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde sağlık personeli ve malzeme yetersizliği yaşandığı, bazı cerrahi aletlerinin de bozuk olduğu belirtilmektedir. Bu tablo,  hem tedavi yapan hekimleri hem de tedavi olmak isteyen vatandaşları mağdur etmektedir. Geçen haftalarda bir hekimin muayene odasının kapısına “Malzeme eksikliği, personel yetersizliği ve bozuk cerrahi aletlerinden dolayı bütün ameliyatlar iptal olmuştur” yazısı yazdığı ortaya çıkmıştır. Hekimin isyanını ortaya koyan bu nüktedan yazı, hastanede yaşanan sıkıntıları ortaya koyması açısından düşündürücü olmuştur. Yaşanan sıkıntıları örtbas etmek isteyen Çerkezköy Devlet Hastanesi Yönetimi ise söz konusu yazıyı ilgili hekimin muayene odasının kapısından alelacele söktürmüştür. Hastane Yönetimi daha sonra ilgili hekim hakkında idari soruşturma başlatmıştır” dedi.

SORULARIN YANITLANMASINI İSTEDİ

Aygun şu soruların cevaplandırılmasını istedi;

 1. Söz konusu hekim hakkında neden idari işlem başlatılmıştır? Hekimin isyanını ortaya koyan bu yazının içeriğindeki bilgiler doğru mudur?
 2. Ameliyatlar neden ileri tarihlere ötelenmektedir?
 3. Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde hangi cerrahi aletleri bozuktur? Bozuk cerrahi aletleri ile insan sağlığı neden tehlikeye atılmaktadır?
 4. Hastanedeki malzeme eksikliği ve personel yetersizliğini giderecek adımlar atacak mısınız?
 5. Türkiye’nin “sağlıkta çağ atladığı” yönündeki iddianız,  Çerkezköy Devlet Hastanesi’nde yaşanan sıkıntılar göz önüne alındığında gerçekçi midir?
 6. Hastanede yaşanan maddi sıkıntıların yanı sıra yolsuzluk iddiaları da vatandaşlarımızı üzmektedir.

 

 1. Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan soruşturma kapsamında Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde görevli bazı doktor ve kamu görevlilerinin de aralarında bulunduğu şüphelilerin sağlık kurulu raporu talebinde bulunan kişilere emeklilik, ÖTV indirimi ve çalıştıkları iş yerlerinde pozisyon değişikliği gibi nedenlerle para karşılığı sağlık raporu verdiği belirlenmiştir. Hastalara ilaç yazılarak, Sosyal Güvenlik Kurumu’nun zarara uğratıldığı da ortaya konmuştur. Bu usulsüzlükleri önlemek için ne gibi önlemler alacaksınız?

 

 

 

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
HANIMELİ ÇARŞISI TÖRENLE AÇILDIÖnceki Haber

HANIMELİ ÇARŞISI TÖRENLE AÇILDI

ALBAYRAK’TAN YERLİ OTOMOBİLE DESTEKSonraki Haber

ALBAYRAK’TAN YERLİ OTOMOBİLE DESTEK

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!