SAĞ REKLAM

ÇERKEZKÖY VE KAPAKLI GAZETECİLERİ BİR ARAYA GELDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÇERKEZKÖY VE KAPAKLI GAZETECİLERİ BİR ARAYA GELDİ
Batı Marmara Gazeteciler Derneği’nin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen yemekte Çerkezköy ve Kapaklı’da görev yapan basın mensupları bir araya geldi.

Beyaz Konak’ta düzenlenen yemeğe Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Çerkezköy İlçe Emniyet Müdürü Sertan Topkaya, Tekirdağ Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, siyasi parti temsilcileri, STK Başkanları ve basın mensupları katıldı.

“İYİ Kİ GAZETECİLİK YAPIYORUM”

Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Çerkezköy Haber Gazetesi imtiyaz sahibi Şaban Kardeş, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde bizi çağırırlar. Biz gideriz, 3 saat onların projelerini, önceden yaptıklarını dinlemekten hem günümüzü yaşayamayız hem de gazetemizi çıkartamayız. Biz de ev sahipliğini bu sefer gazeteciler yapsın istedik.  Gazetecilerin dertler, anıları konuşulsun istedik. Bir ilki başardık. Bu gelecek adına önemli bir atılım. İlçemiz için, ülkemiz için gerektiğinde bir araya gelebilmeliyiz. Bu gecenin düzenlenmesinde öncelikli bu fikre taktı koyan tüm gazetecilere teşekkür ediyorum. İyi ki gazetecilik yapıyorum.” dedi.

“EN İÇTEN DİLEKLERİMLE KUTLUYORUM”

32 yıl boyunca gazetecilik yaptığını ifade eden Basın İlan Kurumu Müdürü Sabri Karakaya, “32 yıldır gazetecilik mesleğini icra ediyorum. Biz Tekirdağ’da basın ilan kurumu olarak 60 gazetemize hizmet ediyoruz. Bu gazetelerimizin 17’si resmi ilan alan ve bu gazetelerimizin yılda 4 milyon TL’ye yakın resmi ilan geliri veriliyor. Basın İlan Kurumu olarak esnaf ve sanatkarlarımızın ilanlarını basın ilan kurumunda geçirerek gazetelerimize daha fazla yarar sağlayabileceğini söylemek istiyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyorum.” İfadelerini kullandı.

“KAMU İÇİN GAZETECİLİK YAPANLARIN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUM”

Proramda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, “Bugünün ev sahipleri aynı zamanda da kıymetli gazeteci arkadaşlarımızın, ağabeylerimizin böylesine anlamlı ve önemli günlerini bir kez daha kutluyorum. Bugün hakikaten önemli bir ilk yaşıyoruz. Bugüne kadar davet kısmını biz yapardık. Bu sefer bir ilk yaşandı. Bu şekilde büyük bir sofrada bir araya gelmek belki de 10 Ocak Gazeteciler Günü’nün gazetecilerinin sıkıntılarının, dertlerinin neler olduğunu yaşadığımız bölgede, yaşadığımız zaman diliminde gazeteciliğin ne kadar zor şartlarda yapıldığını, ilkeli bir şekilde kamu yararına, bölge menfaatine, şahısların çıkarlarına değil, bölgenin menfaatine gazetecilik yapan emekçi arkadaşlarımızın dertlerinin neler olduğunu bugün birbirimizle konuşaraki paylaşarak aşmanın akşamı. Gazetecilerin yaptığı mesleğin zorlukları, bu zorlukların önündeki engelleri nasıl aşacağımızı dillendirmek için bir fırsat olacaktır. Zor şartlarda gazetecilik mesleğini gerçekleştiren kıymetli arkadaşlarımız tabii ki yasanın da el verdiği şekliyle bazı gelir sıkıntıları yaşıyorlar. Umut ediyoruz önümüzdeki süreçte basının önündeki bu engellerin, hatta ve hatta yerel basına bir kat daha kıymet verildiği, önündeki engellerin açıldığı dönemleri yaşarız. Bunları somut olarak konuşmak, somut olarak hangi adımların atılması gerektiği ihtiyacı vardır. Gazeteci arkadaşlarımızın, gazetelerimizin bunları en azından öne çıkarak, kendi manşetlerini kendileri için atacak ama aynı zamanda bölge için atacak durumları konuşmamız lazım. 10 Ocak Gazeteciler Günü’nde daha özgür, basının önünün daha da açıldığı, özgür kalemlerin olduğu, ilkeli kalemlerin ayakta kalabilme cesareti gösterebildiği günleri yaşarız. Bu akşamı tertipleyen tüm gazeteci arkadaşlarımıza, bu mesleği layıkıyla yerine getiren ilkeli gazeteciliği meslek edinen, birileri için değil, kamu için gazetecilik yapanların gazeteciler gününü kutluyorum. Yerel dinamikleri biraz daha harekete geçirmeye ihtiyacımız var. Yerel gazetelerin önünü açmak daha özgür yazmaları adına elimizden ne geliyorsa yapmayı konuşmak, yerel yönetimlerin biraz daha günlenmesini konuşuyor olmamız lazım. Aynı bu akşamki yemek sofrasında olduğu gibi bu bölgenin 12 belediye başkanının, bu bölgenin 7 milletvekili ile birlikte bir akşam yemeği yemeye ihtiyacı var. Tekirdağ adına kayıtsız şartsız konuşmak gibi bir zorunluluğumuz var. Bu bugüne kadar gerçekleşmedi. Bu yemek de bu akşama kadar gerçekleşmemişti, benim hala umudum var.” diye konuştu.

“ELİMİZDEN NE GELİYORSA DESTEĞE HAZIRIZ”

Gazetecilerin sorunlarını genel anlamda bildiklerini ifade eden Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Aranızda olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek istiyorum. Kapaklı sorunları ile beraber özelin özeli bir yer. Suç oranının en yüksek olduğu ilçe. Bunun da uzantısı Kazak Gölü dediğimiz mesire alanı. Uzun yıllar Çerkezköy’e bağlı bir ilçeydik. Biz Çerkezköy ile etle tırnak gibiyiz. Birbirimize her zaman destek olacağız ama ben Kapaklı’nın Belediye Başkanı olarak Çerkezköy’ün gölgesinde olmaktan rahatsızlık duyuyorum. Yerel basınımız Kapaklı’da oldukça fazla. Memnunuz.  Sorunları genel anlamda biliyoruz. Elimizden ne geliyorsa desteğe hazırız. Daha fazla birlik beraberliğe ihtiyacımız var. Bu geceye katkısı geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 GAZETECİLER DÜŞÜNCELERİNİ BELİRTTİ

Gerçekleşen konuşmaların ardından gazeteciler de kendi düşüncelerini aktardı. Haber Gazetesi muhabiri Seyit Süren, “ Bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Gazetecilik zor bir meslek. Ben 1966’da mesleğe başladığımda o zaman daha zordu. Şimdi dijital medyada çıkınca işler biraz daha kolaylaştı fakat yine zorluklarla karşılaşıyoruz. Bunların bir tanesi de maddi zorluklar. Basının gelirleri az. Gazeteciler yazılmayanları yazabilendir.”diye konuştu.
Çerkezköy Gazetesi sahibi Ali Tamer Avcılar, “Bizler dilenci değiliz ama yerel basına kesinlikle destek verilmesi gerekiyor. Özellikle kuruluşların buna dikkat etmesi gerekiyor. Herkesin gazeteciler günü kutlu olsun.” dedi.
Bakış Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Mehmet Akif Aldoğan, “Bizler 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. Bunu en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Teknoloji gelişiyor. Ulusal anlamda da bazı gazeteler kapanıyor ve basın çalışanları işsiz kalıyor. Yerel basın olarak kurumların destek olmalarını bekliyoruz. Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” şeklinde konuştu.
 Bakış Gazetesi Haber Müdürü Fırat Keskinkılıç, “Çerkezköy ve Kapaklı küçük bir yer ancak gazetecilik olarak oldukça gelişmiş bir yer. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Ekspres Gazetesi sahibi Edip Nurettin Akın, “Ben gazeteci değilim, ticaretle uğraşıyorum. Sonradan bu işe dahil oldum. Bulunduğum süre zarfında gazeteciliğin ne kadar zor bir iş olduğunu anladım. Gazeteciler, bu çalışma tempoları, ilçe yararına verdiği haberlerle helal para kazanan insanlar. Bu gece buraya katılan, bizlere destek olan herkese teşekkür ediyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.
Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Faik Onur Kaya,  “Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Başkanlarımız, müdürlerimiz bizimle birlikte olduğu zaman bizler daha güçlü oluyoruz.” diye konuştu.
Radyo Şeker sahibi Ünal Fırat, “Katılan herkese teşekkür ediyorum. 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum. Burada medya oldukça gelişmiş durumda.” dedi.
Kapaklı Gazetesi sahibi Adem Çil, “Bu geceye katılarak birliğimize güç katan herkese teşekkür ediyorum. Bugün güzel bir tablo var. Bir araya geldiğimizde sorunların üstesinde gelebileceğimizi düşünüyorum. Tüm gazeteci arkadaşlarımın özel gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.
Havadis Gazetesi sahibi Kadir Kıldize, “Bu geceye katılan ve bizlere destek olan herekse teşekkür ediyorum. Tüm meslektaşlarımın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyorum.” dedi.

TEMSİLCİLER DE GÜNÜN ÖNEMİNE DEĞİNDİ

Siyasi parti temsilcileri ve STK başkanları da günün önemine değinerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAYMAKAM ABBAN “YILIN EN İYİSİ”Önceki Haber

KAYMAKAM ABBAN “YILIN EN İYİSİ”

TURNUVAYI KAZANAN EN GENÇ SPORCU OLDUSonraki Haber

TURNUVAYI KAZANAN EN GENÇ SPORCU OLDU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!