SAĞ REKLAM

DEMİRBAŞ: HER TÜRLÜ İMKANI ÖĞRENCİLERİMİZE SUNUYORUZ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEMİRBAŞ: HER TÜRLÜ İMKANI ÖĞRENCİLERİMİZE SUNUYORUZ
Kozuva Şirketler Grubu bünyesinde eğitim öğretime devam eden Başakşehir Okulları, 43 derslik, spor alanları, 17 atölye ve tam donanımlı laboratuvarları ile öğrencinin tüm ihtiyaçlarına karşılık veriyor. Öğrenciye yaşayarak öğrenme imkanı sunduklarını belirten Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demişbaş, ''Öğrencilerimizi özgür bir birey olarak görüp araştıran-inceleyen, problem çözebilen, seçim yapabilen, sorumlu birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmek kurumumuzun öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda okulumuzda her türlü imkan hazır hale getirilmiştir.'' dedi.

Başakşehir Okulları Genel Müdürü Mehmet Demirbaş, İlkokul Müdürü Kıvanç Dizman, Ortaokul Müdürü Aylin Arda, Atölye Koordinatörü Fatih Çakar, İşletme Müdürü Fatih Demir, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi Başkanı Gamze Koçak ve Yabancı Dil Bölümü Zümre Başkanı Leyla Yılmaz ile birlikte okulun eğitim anlayışı, eğitime bakışı ile ilgili konularda bilgi vermek amacıyla ilçedeki basın mensuplar ile bir araya geldi.

11 BİN METREKARELİK ALAN ÜZERİNE KURULU

Öncelikle okulun fiziki özelliklerine değinen Demirbaş, “Tekirdağ ili Kapaklı ilçesi Pınarca Mahallesi yolu üzerinde, doğa ile iç içe 11 bin metrekarelik kapalı alana sahip, öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte olup kapalı spor salonuaçık spor alanları, anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve lise eğitim binalarından oluşan okulumuz botanik bahçesi ile çevresinde bu niteliklere sahip olan ilk ve tek özel okuldur. 43 derslik, açık ve kapalı spor sahası,  300 kişilik konferans salonu, açık alanda bulunan amfi tiyatrosu, 17 atölye ve tam donanımlı laboratuvarları ile şehrin trafik karmaşasından uzak, doğanın kalbinde, öğrencilerin huzur ve güven içinde, ileri teknoloji ile eğitim görmelerine imkân sağlayan fiziksel donanıma sahiptir.” dedi.

“OKULUMUZDA HER TÜRLÜ İMKAN HAZIR HALE GETİRİLMİŞTİR”

Öğrencilere çoklu öğretim alanları sunduklarını ifade eden Demirbaş, “Çağımızın değişen ve gelişen algısı içerisinde, öğrencilerimize çoklu öğrenim alanları sunuyoruz. Yaratıcılıklarını ortaya koymalarına imkan tanıyıp, tüm disiplinleri bir araya getirmeye çalışarak bireylerin alternatif düşünme yeteneklerinin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Bilimsel ve zihinsel açıdan sınırsız bir özgürlük alanı sunularak öğrencinin merkeze alındığı beceri temelli atölyelerimizde, ana ders kavram ve kazanımlarının entegrasyonu, zeka ve öğrenme alanında yapılan çalışmalar ile her bir bireye ulaşıyoruz. Öğrencilerimizi özgür bir birey olarak görüp araştıran-inceleyen, problem çözebilen, seçim yapabilen, sorumlu birer dünya vatandaşı olarak yetiştirmek kurumumuzun öncelikli hedefleri arasında yer almaktadır. Bu amaçlar doğrultusunda okulumuzda her türlü imkan hazır hale getirilmiştir.
Okulumuzda, öğrenciler ayrı birer birey olarak kabul edilmektedir. Her öğrenci tek tek ele alınır;  bireysel ihtiyaçları ve birbirinden ayrılan özellikleri belirlenerek ihtiyaca yönelik öğrenciye uygun planlamalar yapılmaktadır. Onları eşsiz kılan, diğer öğrencilerden ayıran kişiliklerini, yeteneklerini ve ilgi alanlarını keşfetmelerine rehberlik etmek amaçlanmaktadır. Merkezi sınav sonuçları ile akademik başarıyı her yıl zirvede tutan Başakşehir Okulları, ‘Sadece sınav başarısı için değil; hayata hazırlanmak, kendimizi keşfetmek için öğreniriz.’ prensibini ilke edinmiştir.” ifadelerini kullandı.

HEDEFİMİZ EĞİTİMLİ VE BECERİKLİ BİR NESİL YETİŞTİRMEKTİR”

Yabancı dillere verdikleri öneme değinen Yabancı Dil Bölümü Zümre Başkanı Leyla Yılmaz, “Başakşehir Okullarında, Avrupa Ortak Dil Kriterleri’ne uygun olarak güncel eğitim metotlarıyla öğrencilere dili aktif kullanabilecekleri ortamlar sağlanarak uluslararası standartlarda verilen yabancı dil eğitimi, kademelere göre farklı dil eğitim programları planlanmakta ve etkinlikler uygulanmaktadır. Okul olarak hedefimiz;  uluslararası bilinç edinebilmiş, sorumlu birer dünya vatandaşı, eğitimli ve becerikli bir nesil yetiştirmektir.” şeklinde konuştu.

VELİ-ÖĞRETMEN-ÖĞRENCİ ÜÇGENİ

Rehberlik ve Psikolojik Danışma Birimi Başkanı Gamze Koçak, “Başakşehir Okulları Rehberlik ve Psikolojik Danışma birimi çalışmalarının temel amacı çocuğun kendini tanıması, kabul etmesi ve geliştirmesidir. Bu amaç doğrultusunda yapılan tüm çalışmalar kişilik keşfi süreci olarak tanımladığımız eğitimler, atölyeler, test, gözlem ve rehberlik aşamalarından oluşmaktadır. Her öğrenciyi kendi profili kapsamında değerlendirerek uygun eğitim yaklaşımı ile gelişimini sağlamayı hedefleyen okulumuz, öğrenci odaklı eğitim anlayışını veli-öğretmen-öğrenci üçgeni ekseninde pekiştirmektedir.” dedi.

“KAZANIM TEMELLİ ATÖLYELER’ PROJESİNİ HAYATA GEÇİRİYORUZ”

Her alanda öğrencilere uygulayarak öğrenme imkanı sunan atölyelere sahip olduklarını belirten Atölye Koordinatörü Fatih Çakar, “Okulumuzda bilimden sanata, teknolojiden spora bu alanlarla ilgili 17 farklı atölye uygulaması ile çalışmalarımıza başlamış bulunmaktayız.  İlerleyen süreçte bu sayı 25’in üzerine çıkacak ve derslerle entegrasyonu tamamlanmış olacaktır. Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyacak olan ‘Kazanım Temelli Atölyeler’ projesini hayata geçiriyoruz. Öğrencilerimizin derslerde daha aktif olmaları, yaparak-yaşayarak öğrenmeleri ve öğrenmeyi daha kalıcı hale getirebilmeleri için tüm derslerini atölye mantığı ile yeniden planlıyoruz. Özellikle anasınıfı ve ilkokul kademesinde sınıf düzeyinde temel kazanımları disiplinler arası etkileşim yaklaşımı ile çok yönlü olarak işliyoruz. Kurumumuzda atölye sistemi iki ayrı kurgu üzerine inşa edilmiştir. 1’incisi Başakşehir İnovasyon ve Bilim Merkezi, 2’incisi de Beceri-Yetenek Atölyeleri. İnovasyon ve Bilim Merkezimizde Düşünme Becerileri, STEM ve MAKER-ROBOTİK atölyelerimizle öğrencilerimizi geleceğe hazırlarken Beceri-Yetenek Atölyelerimizle onlara hayatın içinden deneyimler sunuyoruz. Gastronomi Atölyemizle onlara gerçek bir mutfak deneyiminin, Estetik Sanatlar Atölyemizle kil-çamurun eşsiz güzellik ve tasarım dünyasının, Ebru Atölyemizle sanatın sabır ve inceliğinin kapılarını açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

“ÇOCUKLARI ANLIK OLARAK TAKİP EDİYORUZ”

Öğrencilerin öğrenme sürecinde onlarla birlikte olmanın kendisini mutlu ettiğini ifade eden Ortaokul Müdürü Aylin Arda, “Çocukları anlık olarak takip ediyoruz. Rehberlik birimimizin de bize çok katkısı oluyor. Rehberlik birimi bir okulun olmazsa olmazıdır. Bir hep birlikte çalışmalarımızı yürütüyoruz. Tatile girsek bile çalışmalarımız devam ediyor. Bu dönemde de bir seminer çalışmamız olacak. 18 Ocak’ta Doçent Doktor Yavuz Samur’u ağırlayacağız. Bahçeşehir Üniversitesi dekanı teknoloji ile alakalı veliler ve öğrencilerimize yönelik bir seminer geçekleştirecek.” dedi.

“MERAKININ VE YARATICILIKLARININ ÖN PLANA ÇIKMASINI İSTİYORUZ” 

Öğrencilerin hayatı kavramalarını arzu ettiklerini dile getiren İlkokul Müdürü Kıvanç Dizman, “Okulun Bizim özellikle ilkokul için yapmaya çalıştığımız çocuklarımız sabah okula gelirken öğrenmek için değil, bugünü yaşamak için gelmelerini hedefliyoruz.  Asıl hedefin öğrenmek değil de günü yaşamak ve hayatı kavramak olmasını arzu ediyoruz. Çocuklarımızın merakının ve yaratıcılıklarının ön plana çıkmasını istiyoruz.”  ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
TURHAN, “ÖRNEK BİR DERNEK OLMAK İSTİYORUZ”Önceki Haber

TURHAN, “ÖRNEK BİR DERNEK OLMAK İSTİYORU...

TBMM BAŞKANI ŞENTOP’TAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİYARETSonraki Haber

TBMM BAŞKANI ŞENTOP’TAN BÜYÜKŞEHİR’E ZİY...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!