Reklamı Geç
çetintaş ticaret
İsmail Çelebi

DEVA PARTİLİ AVŞAR, ÇORLU TREN KAZASI FACİASI’NI SORDU

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DEVA PARTİLİ AVŞAR, ÇORLU TREN KAZASI FACİASI’NI SORDU
DEVA Partisi Tekirdağ Milletvekili Cem Avşar, Çorlu Tren Kazası Faciası’nın 5. yıl dönümünde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’na, ihmal iddialarını sordu. Son olarak 23 Mart’taki duruşmanın 19 Temmuz’a ertelendiğini belirten Avşar, “Kazanın gerçekleştiği tren rayları ile ilgili olarak ihtiyaç olduğu halde neden bakım onarım işi zamanında ve gerektiği gibi yapılmamıştır?” açıklamasında bulundu.
ANAOKULU

DEVA Partili Avşar’ın Bakan Uraloğlu’na soruları şu şekilde oldu:

1. Olaya ilişkin savunmalarda “yeterli personel olmadığı ve gerekli yerlere yazıların da yazıldığı, ayrıca 2018 yılında yapılan ihalenin iptal edilmediği ek ödenek istenince ertelendiği” ifade edilmektedir. Bu iddia doğru mudur? Doğru ise ihtiyaç olduğu halde hangi gerekçe ile yeterli personel alımı ve ilgili ihale yapılmamıştır?

2. Olaya ilişkin diğer savunmalarda kişiler; “Jeoloji mühendisi olduğunu uzmanlık alanı olmadığından kaza yerinde denetim yapacak bilgiye sahip olmadığını” ve “kendi dönemlerinde büyük bakım onarım işi yapılmadığını ve yapma izin sürecinin kendilerinde olmadığını” iddia etmektedirler. Kazanın gerçekleştiği yer ile ilgili jeoloji çalışmalarında, zeminin sorunlu olması karşısında bakanlığınız ilgili kurumlarda atama yaparken neden liyakati esas almamıştır? Kazanın gerçekleştiği tren rayları ile ilgili olarak ihtiyaç olduğu halde neden bakım onarım işi zamanında ve gerektiği gibi yapılmamıştır? Bu hususta sorumlular kimdir ve haklarında soruşturma açılmış mıdır? Açılmışsa nasıl neticelenmiştir?

3. Söz konusu kaza ile ilgili olarak bakanlık tarafından müfettiş görevlendirilmiş midir? Görevlendirildiyse bugüne kadar herhangi bir rapor hazırlanmış mıdır? Hazırlanmış ise idari anlamda hangi sonuçlara ulaşılmış, hangi yaptırımlar uygulanmıştır?

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EMİR TARCAN BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADIÖnceki Haber

EMİR TARCAN BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

TÜRK METAL 60 YAŞINDA!Sonraki Haber

TÜRK METAL 60 YAŞINDA!

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!