Reklamı Geç
basın ilan
BAŞAKŞEHİR SAĞ REKLAM

EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARIYOR

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
EKMEĞİNİ TAŞTAN ÇIKARIYOR
KOSGEB’den aldığı destekle kendi iş yerini açan 43 yaşındaki Emel Memiş, harç karıyor, kalıp çekiyor ve birbirinden renkli dekor taşları üretiyor. İş yerinde fabrika gibi üretim yapan Memiş, ürettiği taşları Trakya’nın dört bir yanında gönderiyor.

Çerkezköy'de açtığı iş yerinde dekor taşları ve çevre düzenlemeleri yapan 43 yaşındaki İş Kadını Emel Memiş, ürettiği taşları Trakya’nın dört bir yanına pazarlıyor.

“KÜÇÜK BİR KAZANLA BAŞLADIM”

7 yıl önce başladığı işinde en büyük desteği ailesinden aldığını ifade eden Memiş; “Ben önce ailemin akrabalarından bu işi gördüm. Eşimin akrabası vardı, onlar yapıyordu. Hoşuma gitti ‘Yaparım’ dedim. Yani kolay göründü gözüme yaparım dedim. Nasıl yapıldığını gittim, gördüm, öğrendim. Malzemeler neler onları öğrendim, ailemden bir miktar destek aldım. Onların verdiği destekle küçük bir kazan aldım. O kazanla bu işe başladım. Sonra KOSGEB’e müraacat ettim. Onların verdiği destekle bu makineyi aldım. Bundan sonraki hedefim tam otomatik makine almak. Onunla yüksek teknoloji ürünler üretmeyi istiyorum” dedi.

“HEDEFİM TAM OTOMATİK MAKİNE ALMAK”

İşini severek yaptığını ve asla vazgeçmediğini dile getiren Memiş; “Hiç bıktığım, vazgeçtiğim olmadı ama çok zorlandığım zamanlar oldu. Hem soğuk hem harçlar yaş ve ıslak oluyor. Soğukta ellerim deliniyor, kalıp tabağını tutamadığım çok zamanlarım oldu ama hiç vazgeçmedim. Çocuklarım vardı çünkü. Onlar için mücadele etmem lazımdı, onlara örnek olmam lazımdı, ayakta durmam lazımdı, o yüzden asla vazgeçmedim. Hem de bir ideal koymuştum kendime. Daha yüksek teknolojik makinelerle daha iyi üretim ortaya koymak istiyorum” ifadelerine yer verdi.

“ASLA VAZGEÇMEYİN! BEN VAZGEÇMEDİM”

Kadınlara tavsiyelerde bulunan Memiş; “Kadınlarımıza tavsiyem ‘Asla vazgeçmeyin. Bir insan yeter ki istesin, yapamayacağı hiçbir şey yoktur. İnsan yeter ki ayakta durabilmeyi, çocuklarına örnek olabilmeyi istesin, her şeyi yapabilirler. Biz burada bir aileyiz. Çocuklarım da bana destek oluyor, bana yardımcı oluyorlar. Ben 36 yaşıma kadar ev işi dışında herhangi bir iş yapmamıştım. Evde ufak tefek işler yapıyordum ama hiç çalışmadım. İlkokul mezunuyum. Ortaokulu dışarıdan bitirdim, liseyi de okumaya devam ediyorum. Bana inanmayan herkese yapabileceğimi gösterdim. Şimdi bana yer küçük geliyor, daha büyük bir yere geçmeyi istedim ve burayı açtık. Şimdilik güzel şekilde ilerliyor, inşallah daha yüksek kaliteli ürünler de üreteceğiz” diye konuştu.

“AZİM VE HIRSLA İŞİNİ YAPIYOR”

İş Kadını Emel Memiş’in en büyük destekçilerinden olan eşi Erdoğan Memiş ise; “Eşim bu işe başlarken bana güvenerek başladı. Azmiyle, hırsıyla 50 metrekare yerde başladı ve şimdi 2 bin metrekare yeri var. Yani 15-20 metrekare kalıp yaparken şimdi bin metrekareyi geçen bir kalıp yapıyor. Bu azimle ve hırsla oldu. İnsanda hedef olacak, eşimle gurur duyuyorum, o kendi hedefini gerçekleştirdi” şeklinde konuştu.


 • 2
  SEVDİM
 • 2
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KAGEDER, KADINLARA HAKLARINI MEKTUPLA ANLATTIÖnceki Haber

KAGEDER, KADINLARA HAKLARINI MEKTUPLA AN...

TRABZONSPORLULAR DERNEĞİ MEVLİD OKUTTUSonraki Haber

TRABZONSPORLULAR DERNEĞİ MEVLİD OKUTTU

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!