SAĞ REKLAM

ENGEL OLMAYIN!

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ENGEL OLMAYIN!
Çerkezköy Belediyesi ve Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi Yönetimi ilçedeki cadde ve sokaklar ile dükkan ve binaların engelli erişimine uygunluğu konusunda incelemelerde bulundu.

İnceleme gezisine Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar, Çerkezköy Belediyesi Makine İkmal Bakım ve Onarım Müdürü Levent Yıldırım, Belediye teknik ekibi ve engelli vatandaşlar katıldı.

“BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ”

Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şubesi ile Çerkezköy Belediyesi yetkililerinin geçtiğimiz günlerde Belediye Başkanı Vahap Akay Başkanlığında bir araya geldiği toplantıda, ilçedeki engelli vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak adına bazı kararlar alındığını belirten Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş, “Engelliler Derneğimiz ile bir araya gelerek Çerkezköy Belediyesi Engelliler Eylem Planı’nı hazırlamaya başladık. Birlikte çalışacağız. Önceliğimiz Dernek Binası’nın bakım onarımı ve temizliği oldu. Daha sonra orada bir personelimizi görevlendirdik. Şimdi de cadde ve sokaklarımızda, dükkanlarda ve binalarda erişilebilirliğin sağlanması için adımlar atmaya başlayacağız” dedi.

"BU İŞİN ÜZERİNE DAHA CİDDİ GİDECEĞİZ"

Başkan Yardımcısı Kemal Gümüş açıklamalarına şöyle devam etti: “Her ne kadar kaldırımlarımızda engelli rampaları olsa da araçların hatalı parkları nedeniyle engellilerimiz geçemiyor. Bazı dükkan ve bina girişlerinde engelli rampalarının olmadığını, varsa da uygunsuzluğunu tespit ettik. Engelli vatandaşlarımızın bu dükkan ve binalara giremediklerini hep birlikte gördük. Biz de buna göre önlemler alacağız. Teknik ekibimizle birlikte notlarımızı alıyoruz, gerekli tespitlerimizi yapıyoruz. Dükkan sahiplerine gerekli uyarıları Zabıta Müdürlüğümüz aracılığı ile yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Bu işin üzerine daha ciddi gideceğiz. Önümüzdeki günlerde de benze bir tespit çalışmasını görme engelli vatandaşlarımız ile birlikte gerçekleştireceğiz.”

"DİREKT EYLEME GEÇİYORUZ"

Söylemleri bırakıp, eylemlerle hareket etmeye başladıklarını belirten Türkiye Sakatlar Derneği Çerkezköy Şube Başkanı Gülnur Kocaçınar, “Zamanımız kısıtlı. Direkt eyleme geçiyoruz. Bu konuda Çerkezköy Belediyesi’nin destekleri bizim için çok kıymetlidir. Umarım çok daha güzel işlere birlikte imza atacağız. Amacımız engelliyi normal hayata entegre etmek ve engelsiz bir hayat yaşamalarını sağlamak” ifadelerini kullandı.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
AKM’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİÖnceki Haber

AKM’NİN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİ

BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİSonraki Haber

BURSLULUK SINAVINA YOĞUN İLGİ

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!