BAŞAKŞEHİR SAĞ REKLAM

KAYMAKAM ABBAN, GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
KAYMAKAM ABBAN, GAZETECİLER VE İDARECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI
Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ve İdareciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Abban, “10 Ocak tarihinin iki önemli anlamı var birincisi; basın mesleğinde çalışanlar ile işverenleri arasındaki ilişkilerin ve çalışma koşullarının düzenlenmesine ilişkin, Yasa’nın yürürlüğe girdiği tarih Ülkemizde ‘Basın Çalışanları Günü’ olarak kutlanmaktadır. İkincisi de ülkemizin her köşesinde üstün bir gayret, yüksek bir vazife bilinciyle çalışan, Mülki İdare Amirlerinin ‘İdareciler Günü’ olarak kutlanıyor olmasıdır.” dedi.

“MENSUPLARIMIZIN ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ İÇTENLİKLE KUTLUYORUM”

Kaymakam Abban açıklamasının devamında, “Demokratikleşme ve şeffaflaşma politikalarında kilit rol oynayan basının, meslek ahlakına, tarafsızlık ilkesine, kişi hak ve özgürlüklerine saygı göstermesi, eleştirilerinde yapıcı bir tutum sergilemesi, vatandaşlarımızın haber alma ve bilgi edinme ihtiyacının da doğru biçimde karşılanmasına vesile olacaktır. Özellikle sosyal medya ile birlikte gazetecilik mesleği farklı bir boyut kazanmış ve gazetecilik mesleğinin icrası da bir o kadar önem kazanmıştır. Kitlelerin yoğun olarak bilgi paylaşımı yapabildiği bu dönemde, bilgi birikimi yüksek ve etik değerleri mesleğinde başarıyla uygulayan gazeteciler fark yaratacaklardır. Zorlu koşullarda dahi mesai mefhumu gözetmeksizin görevlerini yerine getirerek kamuoyunun doğru ve tarafsız olarak bilgilendirilmesinde önemli rol oynayan ve bu sayede kamu hizmetlerinin yürütülmesinde önemli katkıları olan tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü, aynı zamanda Mülki İdare Amirlerinin İdareciler Günü olarak kutladığı bir gün olması nedeniyle, ortak sevinci yaşamanın onuru ile tüm basın mensuplarımızın Çalışan Gazeteciler Gününü içtenlikle kutluyorum.” ifadelerine yer verdi.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÖĞRENCİLER BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDIÖnceki Haber

ÖĞRENCİLER BİLGİLERİNİ YARIŞTIRDI

BAŞKAN ÇETİN'DEN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJISonraki Haber

BAŞKAN ÇETİN'DEN GAZETECİLER GÜNÜ MESAJI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!