SAĞ REKLAM

SÖZDİNLER’DEN FABRİKALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
SÖZDİNLER’DEN FABRİKALARLA İLGİLİ AÇIKLAMA
Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler; “katılımcı firmalarımıza sunduğumuz bilgiler ve yaptığımız bilgi aktarımı sadece tavsiye boyutundadır ve Bölgemizdeki işletmelerin üretime devam etme kararları, üretim esnasında alınacak izolasyon önlemleri, fabrikaların kendi iç düzenlemeleri ve iç uygulamalarıdır. Bu konuda ÇOSB Yönetimi olarak herhangi bir tasarrufumuz bulunmamaktadır” dedi.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Sözdinler, Koronavirüsü nedeniyle fabrikalarda yaşanan durumlarla ilgili açıklamalarda bulundu.

“BÖLGEMİZDEKİ İŞLETMELERİN BİR BÖLÜMÜ ÜRETİMLERİNE DEVAM ETMEKTEDİR”

Sözdinler yaptığı açıklamasında, fabrikaların son durumları ile ilgili şu ifadelere yer verdi; “Ülkemizin birlik ve beraberlik içerisinde adeta seferberlik ilan ettiği şu günlerde Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi (ÇOSB) olarak, üzerimize düşen bütün görevleri yapma gayreti içerisindeyiz. Bu zor günlerde Cumhurbaşkanlığımızın ve Bakanlıklarımızın aldığı ve mülki idare amirlerimiz tarafından bize tebliğ edilen kararlar doğrultusunda bölgemizdeki işletmelerin önemli bir bölümü de üretimlerine devam etmektedir. ÇOSB Yönetimi olarak öncelikli sorumluluğumuz, katılımcı firmalarımıza kanun ve yönetmelikler çerçevesinde, elektrik, su, doğalgaz, atık-su, altyapı ve üst yapı hizmetlerini sunmak, sevk ve idare etmektir. Her platformda söylediğimiz gibi, sanayicilerimize bu hizmetleri gelişmiş standartlarda, sürdürülebilir ve sürekli iyileştirme gayreti içerisinde sunuyor, güncel ve ihtiyaç olduğunu gördüğümüz diğer konularda da hemen aksiyon alarak, uygulama geliştirmeye gayret ediyoruz. Korona salgınının gündemimize girdiği ilk günden bu yana hem Bölge Çalışanlarımıza hem de katılımcı firmalarımıza güncel bilgileri sunmaya çalıştık. Firmalarımıza alınan kararlar doğrultusunda kamuda olduğu gibi özel sektörde de minimum personelle esnek çalışmaya geçilmesi konusunda gerekli bilgilendirmeleri yaptık. Aynı şekilde ÇOSB Bölge Müdürlüğü'nde de idari izin, esnek çalışma ve evden çalışma vb. modellerle minimum sayıda personelle hizmet vermekteyiz” dedi.

“TASARRUFUMUZ BULUNMAMAKTADIR”

Açıklamalarına şu sözlerle devam eden Sözdinler; “Şeffaf ve duyarlı çalışma gayretimizin göstergesi olarak, 24 Mart 2020 tarihinden bu yana web sitemizde günlük olarak elektrik ve doğalgaz tüketim bilgilerini yayınlamaya başladık. Tüm bunların yanı sıra, katılımcı firmalarımıza sunduğumuz bilgiler ve yaptığımız bilgi aktarımı sadece tavsiye boyutundadır ve Bölgemizdeki işletmelerin üretime devam etme kararları, üretim esnasında alınacak izolasyon önlemleri, fabrikaların kendi iç düzenlemeleri ve iç uygulamalarıdır. Bu konuda ÇOSB Yönetimi olarak herhangi bir tasarrufumuz bulunmamaktadır. İçinde yaşadığımız bu sıkıntılı günlerde bölgemiz fabrikalarında ilaç ve sağlık ekipmanları üretiminde yeni olumlu gelişmelerin de yaşandığını sevinçle ifade etmek istiyoruz. Her zaman olduğu gibi bu süreçte de ülkemizin genel ekonomisi açısından üretim ve ihracatın da bir taraftan devam etmesi gerektiğine inanıyoruz. Temennimiz elbirliğiyle bu zor günlerin en kısa sürede geçmesidir. Herkese sağlıklı günler diliyoruz” diyerek açıklamasını tamamladı.

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ, VATANDAŞLARA MASKE DAĞITTIÖnceki Haber

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİ, VATANDAŞLARA MASKE...

KORONAVİRÜS VAKALARINDA ÇOĞUNLUK ÇERKEZKÖY VE KAPAKLI’DASonraki Haber

KORONAVİRÜS VAKALARINDA ÇOĞUNLUK ÇERKEZK...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!