SAĞ REKLAM

TEKİRDAĞ’IN EFSANELERİNİ 3 BOYUTLU RESMETTİLER

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TEKİRDAĞ’IN EFSANELERİNİ 3 BOYUTLU RESMETTİLER
81 ilin şehir efsanesi isimi E-Twinning projesinde Tekirdağ’ı Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu öğrencileri temsil etti. Projede Tekirdağ’ın efsanelerini öğrenciler resmetti.

81 ilin şehir efsanesi isimli E-Twinning projesinde Tekirdağ’ı temsil eden Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu 4/C sınıfı öğrencileri Tekirdağ’ın efsanelerini resmettiler.

“AMAÇ: YAŞADIĞIMIZ BÖLGEDE EFSANELERİN UNUTULMAMASI”

Projede Tekirdağ’ı temsil eden Çerkezköy Şehit Dinçer Ersoy İlkokulu öğretmenlerinden Hilal Aksoy, öğrencilere geçmişlerini hatırlatmak adına yararlı bir projede yer aldıklarını söyledi. Aksoy, “Tekirdağ ilimizin pek çok efsanesinden biri olan "Kral yolu(Barbaros Yolu)" efsanesini canlandırıldığı projede amaç yaşadığımız bölgedeki efsanelerin unutulmasını engellemek, öğrenciler tarafından yaşatılmasını sağlamak, kültürler arası etkileşimi oluşturmaktı. Projede önce kendi şehir efsanelerimizi sonra da ülkemizin diğer efsanelerini öğrenerek geçmişimizi öğrenmeye başlayan öğrenciler hepimizin bildiği gibi  geçmişini bileyen toplumlar yenilmeye mahkumdur sözünü özümsemişler. Proje Kurucu okul Şehit Demet Sezer Anaokulu ve kurucu Öğretmen Özlem Şahin  81 ilin bulunduğu Türkiye haritasını boyu 2,80cm olacak şekilde il il ayrılmış puzzle olarak hazırlayıp üzerine efsaneyi yazması için projeye katılan okullara yolladı. Yollanan puzzle üzerine Tekirdağ şehrimizin efsanesini tanıtan 3 boyutlu çalışma yapıldı” dedi.   Aksoy ve öğrencileri proje kapsamında tanıttıkları ‘Kral Yolu’nu’ drama tekniği ile sınıf ortamında sahneledi. Video haline getirilen drama tüm platformlarda paylaşılıp çok daha fazla insana ulaşılmasını sağladılar. Hilal Aksoy, “Ortak Türkiye puzzle Konya’da sergilenmeye başladı. Projemizde her şehir kendisine ait bu yapboz parçasının üzerine efsanesini ve şehrini anlatan bir şeyler işledikten sonra; drama gösterileri ve diğer illerin hazırladığı yapboz parçaları birleştirilerek kocaman bir Türkiye Haritası elde edilip, tüm ülkenin tanıtımı efsanelerinin bu şekilde yeniden hayat bulması amaçlanıyor.” diye konuştu.

(videoya ulaşmak için url: https://www.youtube.com/watch?v=xQU4zJa1ph4&t=37s)

 

 

 


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ASKER UĞURLAMA TÖRENLERİ YASAKLANDIÖnceki Haber

ASKER UĞURLAMA TÖRENLERİ YASAKLANDI

ALBAYRAK: “HALK SAĞLIĞI İÇİN TEHDİT OLUŞTURAN ZARARLILARIN ÖNÜNE GEÇİYORUZ”Sonraki Haber

ALBAYRAK: “HALK SAĞLIĞI İÇİN TEHDİT OLUŞ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!