Reklamı Geç
DİVAN DÜĞÜN SARAYI
ÇERKEZOĞLU KAFE

TOPRAK; “ARTAN MALİYETLER ÇİFTÇİMİZİ ÇOK ZOR DURUMDA BIRAKTI”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
TOPRAK; “ARTAN MALİYETLER ÇİFTÇİMİZİ ÇOK ZOR DURUMDA BIRAKTI”
Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak son yağışların çiftçiye umut olduğunu ancak artan gübre, mazot ve diğer maliyetler nedeniyle çiftçilerin çok mağdur durumda kaldıklarını dile getirdi.
amatist lavanta

“YAĞIŞLAR ÇİFTÇİMİZE UMUT OLDU”

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak gazetemize yaptığı açıklamada, “Aylardır yağışsız kurak bir mevsim yaşadık. Son yağan yağışlar ekili alanlara can suyu olmasının yanında çiftçimize umut oldu. Yağışlar her zaman ürün verimine de büyük katkı sağlamaktadır. Çiftçiler olarak kış aylarında yağışların yanı sıra en büyük beklentimizden biride kar yağmasıdır. Ayrıca mahsuller yüzeye çıktığında ve tane yapmaya başladığında da yağışlara ihtiyaç duyulmaktadır” dedi.

“ARTAN MALİYETLER NEDENİYLE ÇİFTÇİMİZ ÇOK ZOR DURUMDA”

Hasan Toprak son zamanlarda devamlı artış gösteren gübre ve yakıt konusuna da değinerek, “Büyük önderimiz Atatürk’ün dediği gibi çiftçilerimiz ülkemizin efendisidir ve ekonominin temel taşlarıdır. Ancak son yıllarda ve özellikle son günlerde devamlı artış gösteren gübre fiyatları yakıt fiyatları ve diğer girdiler nedeniyle maliyetler inanılmaz bir şekilde arttı ve çiftçilerimiz çok zor durumda kaldı. Çiftçilerimizin artan fiyatlar karşısında elde ettikleri ürünle giderlerini karşılayamamakta ve zarar etmektedir. Çiftçilik zor ve meşakkatli iş” diye konuştu.

“YAKIT FİYATLARININ ÇİFTÇİMİZE DÜŞÜK FİAYTLA VERİLMESİNİ İSTİYORUZ”

Toprak şöyle devam etti, “Artan fiyatlar karşısında bir çok çiftçimiz bu sezon ekim yapmadı. Çiftçimizi ayakta tutmak ve ülkemiz genelinde çiftçimizin üretim gücünü arttırmak için devamlı artış gösteren yakın fiyatlarında çiftçimize yatlara verilen fiyatlardan yani düşük fiyatlara verilmesini istiyoruz. Ayrıca gübre ve diğer girdi maliyetlerimizin de fiyatlarında kayda değer bir düşüş ile çiftçimize verilmesi talebimizdir. Artan çiftçi maliyetleri nedeniyle ülkemizde tarım can çekişiyor. Tarımı canlandırmak içinde çiftçiye gereken destekler kayda değer şekilde verilmesi talebimizdir. Ayrıca Desteklemelerden kesilen stopaj iadelerini de verilmesini çiftçimiz dört gözle bekliyor” dedi.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ATAÇAY; “DOLANDIRICILARA DİKKAT”Önceki Haber

ATAÇAY; “DOLANDIRICILARA DİKKAT”

TRAKYADENT’İN DÜZENLEDİĞİ RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDISonraki Haber

TRAKYADENT’İN DÜZENLEDİĞİ RESİM YARIŞMAS...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!