ÜYELİK YAPTIRMAYAN DESTEKLERDEN FAYDALANAMAYACAK

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
ÜYELİK YAPTIRMAYAN DESTEKLERDEN FAYDALANAMAYACAK
Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, 2023 yılı Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) başvurularının 31 Aralık 2023 tarihinde sona ereceğini bildirdi.

Çerkezköy Ziraat Odası Başkanı Hasan Toprak, Çiftçi Kayıt Sistemi ile ilgili çiftçilere uyarılarda bulundu. Başkan Toprak yaptığı açıklamasında üreticilerin destek alabilmeleri için ziraat odalarında aktif üye olmaları gerektiğini belirterek; “Çiftçilerimizin ÇKS kayıtlarını yaptırmak ve desteklerden faydalanabilmek için bağlı olduğu ziraat odalarına giderek üretime devam ettiklerini beyan etmeleri gerekiyor. Bu işlemi yaptırmayan çiftçilerin üyelikleri pasife düşürülerek il-ilçe tarım ve orman müdürlüklerine bildirilecektir. Tarım ve Orman bakanımız Vahit Kirişçi de çiftçilerin il-ilçe tarım ve orman müdürlüklerine başvuru yaparken, ziraat odalarında aktif üye olduklarını beyan etmeleri gerektiğini bildirdi” dedi.

MUTLAKA YAPTIRILMALIDIR

Desteklerden yararlanmak, tarım sigortası yaptırabilmek ve düşük faizli kredi kullanabilmek için ziraat odalarına aktif üyeliğin ve ÇKS kaydının önemine dikkat çeken Toprak; “Odalara başvuru yapmayan çiftçilerimizin yıl içerisinde mazot, kimyevi gübre, yem bitkileri, fark ödemesi gibi tarımsal faaliyetlere ilişkin desteklemelerden yararlanmaları mümkün değil. Doğal afetlerde oluşan zararlarda, kredi borçlarının ertelenmesi veya afet sonrası yapılacak her türlü tarımsal desteklerden yararlanabilmesi için çiftçilerimizin 31 Aralık tarihine kadar mutlaka bağlı oldukları odaya giderek tarım alanlarını beyanı ve odaya kayıtlarını yaptırmaları gerekmektedir” diye konuştu. Son haftada oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak, kayıtlarını bir an önce yaptırmalarının faydalı olduğunu belirten Toprak, ÇKS başvurularının ziraat odalarından alınan aktif çiftçi belgeleri ve diğer istenen belgelerle il ve ilçe tarım ve orman müdürlüklerinde yapılabileceğini kaydetti.

Anahtar Kelimeler:
 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KONGRE 19 KASIM’DA YAPILACAKÖnceki Haber

KONGRE 19 KASIM’DA YAPILACAK

CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ AYGUN, ENERJİ BAKANI DÖNMEZ’İ UYARDISonraki Haber

CHP TEKİRDAĞ VEKİLİ AYGUN, ENERJİ BAKANI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!