SAĞ REKLAM

YARDIM MALZEMELERİ ELAZIĞ VE MALATYA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YARDIM MALZEMELERİ ELAZIĞ VE MALATYA’YA DOĞRU YOLA ÇIKTI
Elazığ ve Malatya’da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası depremzedelere ulaştırılmak üzere Çerkezköy’de düzenlenen yardım kampanyasında toplanan yardım malzemeleri bugün Çerkezköy Belediyesi önünde düzenlenen tören ile Elazığ ve Malatya’ya gönderildi.

Çerkezköy Belediyesi önünde Yardım Tırı’nın yola çıkması nedeni ile düzenlenen törene Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, Belediye Başkanı Vahap Akay, Emniyet Müdürü Sertan Topkaya,  İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Olcay Palak, Kızılıay Şube Başkanı Hüseyin Karaca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Belediye Başkan Yardımcıları Enver Bayram, Nedim Yılancı, Kemal Gümüş ile kamu kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

ÇERKEZKÖY’DE 3 NOKTADA YARDIM TOPLANDI

Depremde hayatını kaybeden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar dileyen Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban, “Söz konusu depremde evleri yıkılan ve evlerini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımıza bir nebze olsun yardım etmek için Bakanlığımız ve Valiliğimiz tarafından yardım kampanyaları düzenlenmiştir. Nakdi yardımlar belirtilen bankalara yapılmaktadır. Aynı yardımlarla ilgili Komisyon oluşturuldu. Ayni yardımlarda hiç kullanılmamış eşyalar, bebek bezi, ısıtıcı, hiç kullanılmamış kaydıyla giyim eşyası (Battaniye, kazak, bot, mont) kabul ediliyor. Gıdalarla ilgili de paketlenmiş ve hiç açılmamış gıdalar kabul edilmektedir. Bununla ilgili ilçemizde Çerkezköy Belediyesi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Polis Evi’nde toplanan yardımlar tırlara yüklenip, deprem bölgesinde nereye gidilmesi talimatı verilirse o bölgeye doğru yola çıkıyor. Yardım eden tüm vatandaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. 1-2 gün içerisinde çok ciddi yardım toplandı. Bunun için de teşekkür ediyorum. Bu organizasyonda gecesini gündüzüne katan çalışan personellerimize çok teşekkür ediyorum. Zaten Devlet olmanın, millet olmanın en önemli şartlarından biri de tasa ve kıvançta birlik olabilmektir. Bunun en güzel örneğini Çerkezköy’de verdik. Böyle bir afetin bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum” dedi.

YARDIM TIRINI UĞURLADIK

Çerkezköy Kaymakamı A. Selami Abban’ın konuşmasının ardından Çerkezköy Müftüsü İdris Çatmakaş dua etti ve duanın ardından Yardım Tırı toplanan yardımları depremzedelere ulaştırılmak üzere yola çıktı.

Anahtar Kelimeler:
 • 1
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
EMLAKÇILAR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİÖnceki Haber

EMLAKÇILAR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

“SGK YASASI’NDAKİ YOKSULLUK TANIMI DEĞİŞMELİ”Sonraki Haber

“SGK YASASI’NDAKİ YOKSULLUK TANIMI DEĞİŞ...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!