Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE

YÜCEL; “GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
YÜCEL; “GELECEK NESİLLER İÇİN ÇALIŞIYORUZ”
MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Çerkezköy’de bir dizi ziyarette bulundu.

Çerkezköy’e gelen MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel partililer ile birlikte ilk olarak Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şubesini ziyaret ederek Başkan Murat Koçak ile görüştü. Partililer Petrol İş Sendikası ziyaretinin ardından Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ’ı ziyaret etti.

“ÇERKEZKÖY, 81 VİLAYETİN KÜLTÜRÜNÜ YAŞIYOR”

Esnafın pandemi nedeniyle sıkıntılı süreçten geçtiğini kaydeden Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, “Mağdur olan çok arkadaşımız var ve ayakta durmaya çalışıyorlar. Mart ayından bu yana dükkanını açmamış esnafımıza elektrik ve doğalgaz faturası gelmeye devam ediyor.

Şimdi Mart’tan beri kapalı olan iş yerine elektrik nasıl gelir? İşyerleri kapalı. Takdir edersiniz Çerkezköy 81 vilayetin kültürünü yaşıyor. 10’un üzerinde de ülke var; Yunanistan, Macaristan, Rusya, Moldova, Ukrayna, Ermenistan, Kırgızistan’dan gelen soydaşlarımız var. Ayrı ayrı kültürler, birikimler, tecrübeler var. Ben burada hem görev yapıyorum hem eğitim alıyorum. Çerkezköy’e tükenmek bilmeyen bir vefa borcum var. Bu değerlerin kıymetini bilmeliyiz” dedi.

“ESNAFIMIZIN SIKINTILARINI DİNLİYORUZ”

İl ve ilçe kongrelerini bitirdikten sonra tüm ilçe teşkilatları ile birlikte kamu kurum ve kuruluşları ziyaret ettiklerini kaydeden MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, “Bu ziyaretlerde vatandaşlarımızın ve esnafımızın yanında olmak istedik. Özellikle pandemi sürecinde onların dertlerini, sıkıntılarını çare bulacağımız kadarıyla, mücadele edebileceğimiz kadar onların yanında olalım istedik. Malum pandemi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde, şehrimizde, ilçemizde de farklı farklı özellikler göstererek etki yapmıştır. Kasım, Aralık ve Ocak ayları içerinde bu ziyaretlerimize de ara vermiştik, biraz beklettik. Pandeminin pik yaptığı bir dönemde vebal altına girmek istemedik. Tabi bu pandemi sürecinin biraz azalması, sürecin farklı yorumlayanlarla da mücadele edebilme adına hem dediğimiz gibi hem oda başkanlarımızın yanında olabilmek, hem onların dertlerini sıkıntılarını dinleyebilmek, çözüm bulabilmek adına ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu vesileyle de esnaf ve sanatkarları temsilen sizi ziyaret edip neler yapabiliriz diye istişarelere bulunmak istedik. Bu pandemi sürecinde, yoğun çalışma sürecinde bizi kabul ettiğiniz için de ayrıca teşekkür ederiz” diye konuştu.

“TÜM İLÇELERİMİZİN PROBLEMLERİNİ KONUŞUYORUZ”

Tüm ilçelerde mahalle temsilciliklerini bitirdiklerini kaydeden Yücel, “Gün içerisinde ilçelerimize yapmış olduğumuz ziyaretlerden sonra da akşam müsait olduğumuz zaman diliminde mahalle temsilcilerimizle birlikte istişare toplantıları yapıyoruz. Çerkezköy’ün, Çorlu’nun, Marmaraereğlisi’nin, Muratlı’nın tüm ilçelerimizin problemlerini konuşuyoruz. Belediye meclis üyelerimizle, ülkücü meclis üyelerimizle, ülkücü belediye başkanlarımızla, ülkücü-milliyetçi milletvekillerimizle yarın Allah kısmet ederse ülkücü bakanlarımızla, ülkücü Cumhurbaşkanımızla neler yapabileceklerimizi sürekli konuşmaktayız. Biliyorsunuz MHP’nin devlete bakışı herkes tarafından malumdur. Çalışmalarımızı devam ettiriyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız neticesinde de gelecek seçimler ve gelecek nesiller için de bir çalışma içerisindeyiz. Tekirdağ’a bugün bakıyoruz, fabrikamız var ama sanayi kenti değiliz. Çiftçimiz var ama dışarıdan bakıldığında bir tarım kenti değiliz. Denizimiz var, dışarıdan bakıldığında turizm kenti değiliz.  Şöyle tarif ediyorum; iki cami arasında kalmış beynamaz gibiyiz. Abdest almışız, vakit girmiş, ‘o camiye mi gitsek buraya mı gitsek’ derken vakit geçiyor. Şu anda öyleyiz. Ama bunu seçilmelerimiz, kamu kurum kuruluşlarımız, müdürlerimiz, valilerimiz, belediyelerimiz, milletvekillerimiz, oda borsa birlik başkanlarımız ve onların kıymetli temsilcileri ile beraber bu problemleri çözebileceğimize inanıyorum. MHP olarak bunların çözebileceğimizi düşüyoruz” ifadelerine yer verdi. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

“RİSK GRUBU İÇERİSİNDEYİZ”

MHP heyeti esnaf odası ziyaretinin ardından Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odasını da ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette Yücel ve Aydeniz sorunları dinledi. Çerkezköy Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa As da pandemi döneminde risk grubunda bulunan çalışanlar olduklarını ifade ederek; “Yüzde 50 kapasite ile çalışıyoruz bu dönemde. İşletmeciler ve şoför esnafı için olumlu bir durum oldu. Yani pandemi de risk grubuyduk biz. Diğer şehirlere göre biraz daha şanslıyız. Fabrikalara da çalışıyoruz. Fakat destekler yetersiz kalıyor. En azından bu dönemde destekler biraz daha arttırılmalı. Bizler bu durumu diğer siyasi partilere de aktarıyoruz” dedi. MHP il Başkanı Yücel de ziyaret amaçlarının sorunları dinlemek ve yetkililere iletmek olduğunu belirterek; “Bu dönemde esnafımızın yanında bulunmak istiyoruz. Sorunları dinlemek ve çözüm bulmak istiyoruz. Bizler sorunlarınızı ileteceğiz yetkililere. İl teşkilatımızla, ilçe teşkilatımızla, milletvekillerimizle sorunlarınızı çözmek için elimizden gelen çaba ve gayreti göstereceğiz. Sürekli çalışma halindeyiz. Aksaklıkları elimizden geldiğince ortadan kaldırmak için mücadele edeceğiz” dedi. Ziyaret karşılıklı görüş alışverişinin ardından sona erdi.

KAYMAKAM ABBAN’I DA ZİYARET ETTİLER

Ziyaretin ardından partililer Çerkezköy Hükümet konağına geçerek Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban’ı ziyaret ederek, ilçenin sorunları hakkında fikir alışverişinde bulundu. Kaymakamlık ziyaretinin ardından heyet Çerkezköy Devlet Hastanesine geçerek Başhekim Uzm. Dr. Mehmet Ali Filiz pandemi döneminde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler aldılar.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 1
  KIZGIN
ÇERKEZKÖY BELEDİYE MECLİSİ 1 MART’TA TOPLANIYORÖnceki Haber

ÇERKEZKÖY BELEDİYE MECLİSİ 1 MART’TA TOP...

TEKİRDAĞ’DA BİR YILDA 2 BİNİN ÜZERİNDE ÇİFT BOŞANDISonraki Haber

TEKİRDAĞ’DA BİR YILDA 2 BİNİN ÜZERİNDE Ç...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!