Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
GOOGLE DİKEY REKLAM
OPTİMED SAĞ REKLAM
TUANA GELİNLİK

BAŞKAN YÜKSEL BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİNE KATILDI

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
BAŞKAN YÜKSEL BAĞBOZUMU ETKİNLİĞİNE KATILDI
Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü yerleşkesinde, üzüm bağlarının hasat zamanı olarak kabul edilen ve her yıl eylül ayında gerçekleştirilen bağbozumu töreni, bu yıl da Süleymanpaşa protokolünün katılımı ile yapıldı. Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel’in yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, Tekirdağ Vali Yardımcısı Murat Eren ve Tekirdağ Tarım ve Orman İl Müdürü Oktay Öcal, Enstitü Müdürü Mehmet Ali Kiracı’nın ev sahipliğinde düzenlenen törende yer aldılar.
DENGE AKADEMİ REKLAM

ENSTİTÜDE ÜRETİLEN ÜRÜNLER TANITILDI

Tören, Enstitü arazisinde bulunan üzüm bağlarının temsili olarak bozulması ile başladı. Daha sonra Tekirdağ Bağcılık Araştırma Enstitüsü Müdürü Mehmet Ali Kiracı, enstitü bünyesinde yetiştirilen çok sayıda üzüm çeşidi ve özellikleri ile ilgili bilgilendirmede bulunurken, enstitüde üretimi yapılan salamura asma yaprağı, üzüm suyu, üzüm sirkesi gibi birçok ürünü de katılımcılara tanıttı. Tören düzenlenen halk oyunları gösterisi de ilgi ile izlendi.

YÜKSEL ÜZÜM ÜRETİCİLERİNE HAYIRLI HASATLAR DİLEDİ

Bağbozumu töreni ile ilgili açıklamada bulunan Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, “Tekirdağ’ımızın verimli topraklarında yetişen eşsiz lezzete sahip üzümlerimiz için bağbozumu etkinliğine katılarak, dalından topladığımız ilk meyvelerin tadına baktık. AK Parti Tekirdağ Milletvekilimiz Sayın Çiğdem Koncagül, Vali Yardımcımız Sayın Murat Eren ve İl Tarım ve Orman Müdürümüz Sayın Oktay Öcal ile birlikte katıldığımız etkinlikte, Enstitü Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Kiracı tarafından yapılan üzüm çeşitlerinin tanıtım brifingini izledik. Bu vesileyle, üzüm üreticilerimiz için bol bereketli bir hasat dönemi olması temennisini de paylaşmak istiyorum,” diye konuştu.


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
İLÇELERDE MUHTARLAR KOORDİNASYON TOPLANTILARI BAŞLADIÖnceki Haber

İLÇELERDE MUHTARLAR KOORDİNASYON TOPLANT...

ÇORLU "BİSİKLET PARK İSTASYONLARI" İLE DONATILIYORSonraki Haber

ÇORLU "BİSİKLET PARK İSTASYONLARI" İLE D...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!