SAĞ REKLAM

DÜĞÜN SAATLERİ BELİRLENDİ

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
DÜĞÜN SAATLERİ BELİRLENDİ
Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Umumihıfzısıhha Kurulu tarafından yapılan toplantıda düğün saatleri belirlendi. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs’ün yayılmasını önlemek amacıyla alınan önlemler de açıklandı.

Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Çerkezköy Kaymakamı Atilla Selami Abban Başkanlığında; Belediye Başkanı Vahap Akay, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Olcay Palak, İlçe Tarım Müdürü İsa Altay, Serbest Hekim Nurtekin Erol, Serbest Eczacı Necdet Çabuk’un katılımı ile yapıldı.

ALINAN KARARLAR

Toplantıda şu kararlar alındı;

İçerisinde bulunduğumuz kontrollü sosyal hayat döneminde, salgınla mücadelenin genel prensipleri olan temizlik, maske ve fiziki mesafe kurallarının yanı sıra her bir faaliyet alanı/iş kolu için alınması gereken önlemler ayrı ayrı belirlenerek bu kural ve tedbirler çerçevesinde faaliyetlerini sürdürmesi sağlanmaktadır.

 

Bu kapsamda 24.06.2020 tarihli ve 10116 sayılı Genelge ile düğün salonlarının 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren belirlenen kurallara uygun şekilde hizmet vermeye başlayabilecekleri kararı alınmış ve düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerde uyulması gereken esaslar Valiliklerimize bildirilmiş ve bahse konu etkinliklerin mümkün olan en kısa sürede tamamlanması gerektiği belirtilmişti.

 

Buna rağmen bazı yörelerde sokak veya köy düğünlerinin kına, gelin alma, konvoy oluşturma gibi faaliyetlerle üç güne kadar uzatıldığı, bu düğünlerde başta fiziki mesafe kuralı olmak üzere alınması gereken tedbirlere yeterince riayet edilmediği ve toplum sağlığının riske atıldığı, bu nedenlere bağlı olarak bazı mahalle ve köylerin karantinaya alınmak zorunda kalındığı görülmektedir.

 

Salgının kalabalık ortamlardaki hızlı yayılımı göz önünde bulundurulduğunda; Köylerde ve/veya sokaklarda yapılan düğün (gelin alma, kına vs. dahil), nişan, sünnet düğünü vb. etkinliklerin süresinin aynı gün içerisinde kalacak şekilde gündüzleri 14.00-18.00 saatleri arasında ve akşam ise 19.00-23.00 saatleri arasında  yapılmasına, tedbirlere uymayanlarla ilgili gerekli yasal işlemlerin başlatılması ve uygulamada herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesine, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca alınan tüm kararların ilçemizde aynen  uygulanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
KİMSE GELİP BAKMAYINCA ELİNE KÜREĞİ ALIP KENDİSİ ÇUKURU DOLDURDUÖnceki Haber

KİMSE GELİP BAKMAYINCA ELİNE KÜREĞİ ALIP...

TEKİRDAĞ 35. SIRADA YER ALDISonraki Haber

TEKİRDAĞ 35. SIRADA YER ALDI

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!