Tekirdağ
13 Temmuz, 2024, Cumartesi
 • DOLAR
  31.98
 • EURO
  34.67
 • ALTIN
  2225.8
 • BIST
  9111.5
 • BTC
  65855.908$

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI

EYLÜL AYI MECLİS TOPLANTILARI TAMAMLANDI
Kapaklı Belediye Meclisi Eylül ayı olağan toplantısı Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin başkanlığında yapılan ikinci oturumla tamamlandı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin komisyon raporlarının görüşülerek karara bağlandığı ikinci oturumda alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

Eylül ayı meclis toplantısının ikinci oturumu açılış ve yoklama ile başladı. Ardından komisyon raporlarının görüşülmesine geçildi. İlk olarak İmar Komisyonu raporları görüşüldü. İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından sunulan 19.06.2023 tarih 52235 sayılı Cumhuriyet Mahallesi 501 ada 4 parsele ilişkin kat artış talebi ile ilgili konu görüşüldü. Söz konusu madde ile ilgili vatandaşın talebinin kabulü, gerekli çalışmaların İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yapılması oy çokluğuyla kabul edildi.

OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Karaağaç mevkiinde 1. Etap yaklaşık 262 hektar alan için hazırlanan 1/1000 ölçekli nazım uygulama imar planı ile ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. 1/1000 Ölçekli Karaağaç Köyiçi ve Köyiçi İlave Revizyon Uygulama İmar Planı ve Plan Açıklama Raporunun sunulduğu şekli ile 3194 sayılı İmar Kanunu’nun 8(b) maddesi gereğince onaylanmasına yönelik komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. Atatürk Mahallesi’nde 1/1000 ölçekli revizyon uygulama imar planında bulunan 2017 ada 17 parsel numaralı taşınmaza ilişkin hazırlanan imar planı değişikliği konusuyla ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON RAPORLARINI GÖRÜŞÜLDÜ

İmar Komisyon raporlarının görüşülmesinin ardından Plan ve Bütçe Komisyon raporlarının görüşülmesiyle oturum devam etti. İlçe Emniyet Müdürlüğünün hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet sedan aracın 3 aylığına geçici olarak tahsis edilmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. Türkiye Sakatlar Derneği Kapaklı Şubesi ile ortak işbirliği protokolü yapılması konulu yazısıyla ilgili komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. Mali Hizmetler Müdürlüğünün müdürlüklerin taleplerine istinaden Ek Ödenek yapılması konulu yazısıyla ilgili komisyonun oy çokluğuyla aldığı karar mecliste de oy çokluğuyla kabul edildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 25.08.2023 tarih 55650 sayılı belediyeye ait Cumhuriyet Mahallesi 498 ada 11 parselde bulunan arsanın Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş’ye Sermaye Artırımına esas olmak üzere devri konulu yazısı ile ilgili komisyon raporunun görüşülmesiyle oturum devam etti. Komisyonun oy çokluğuyla aldığı karar mecliste de oy çokluğuyla kabul edildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 25.08.2023 tarih 55651 sayılı belediyeye ait İsmetpaşa Mahallesi 389 ada 2 parsel üzerinde bulunan Çocuk Akademisi ve Gündüz Bakımevi ve demirbaşlarının 5 yıllık intifa hakkının Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş.’ye Sermaye Artırımına esas olmak üzere ayni sermaye olarak konulması konusu görüşüldü. Komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün 28.08.2023 tarih 55713 sayılı Kapaklı Belediyesine tahsisli Karlı Mahallesi 129 ada 15 parsel, 129 ada 48 parsel üzerinde bulunan Mantar Eğitim ve Üretim Tesisinin demirbaşları ile birlikte 5 yıllık intifa hakkının Kapaklı Kent Tarımsal Ürünler Üretim A.Ş’ye sermaye artırımına esas olmak üzere ayni sermaye olarak konulması konusu görüşüldü. Komisyonun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hizmetlerinde kullanılmak üzere 1 adet sedan aracın 3 aylığına geçici olarak tahsis edilmesiyle ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun oy birliğiyle aldığı karar mecliste de oy birliğiyle kabul edildi. Plan ve Bütçe Komisyon raporlarının karara bağlanmasının ardından Tarife Komisyon raporu görüşüldü. Kapaklı Belediyesi 2023 Yılı Ücret Tarifesinde Artış Yapılması konusuyla ilgili komisyonun oy çokluğuyla aldığı karar mecliste de oy çokluğuyla kabul edildi. Komisyon raporlarının görüşülerek karara bağlanmasının ardından Eylül ayı meclis toplantısını sonlandıran Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, alınan kararların hayırlı olmasını diledi.

 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Facebook Yorum

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!