SAĞ REKLAM

“CUMHUR İTTİFAKINI KAPALI KAPILAR ARDINDAN KURULAN ZİLLET İTTİFAKI İLE KARIŞTIRMASINLAR”

 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
“CUMHUR İTTİFAKINI KAPALI KAPILAR ARDINDAN KURULAN ZİLLET İTTİFAKI İLE KARIŞTIRMASINLAR”
Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı 1. Birleşiminde Meclis Başkan Vekili Münir Karaevli tarafından kullanılan ‘Partili Müteahhit ve ortaklık’ sözlerine tepki gösterdi. Yücel, yaptığı açıklamasında; “Yüce Türk Milletinin gözleri önünde kurulan Cumhur ittifakını; Kapalı kapılar ardında, milletvekili transferiyle meclise soktukları ufak ve diğer gizli ortaklarıyla kurdukları zillet ittifakı ile karıştırmasınlar” dedi.

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yüce, yazılı basın açıklamasında bulundu.

NELER OLMUŞTU?

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın birinci birleşimi Koronavirüs Salgını sonrası yeni normalleşme döneminde tedbirler alınarak yapıldı. Toplantıda Büyükşehir Belediyesinin geciken yatırımlarının eleştirildiği esnada Meclis Başkan Vekili Münir Karaevli tarafından kullanılan “Milliyetçi Hareket Partisi’nden çıkan ve mensubu olduğunuz siyasi partinin de ortağı olan birisi işleri yarım bıraktı” sözlerine MHP Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Koray Önsel ve AK Partili meclis üyeleri tepki gösterdi. Tartışma sürerken Karaevli sözlerini “Eskiden mensubu olduğu siyasi partinin müteahhidi” olarak değiştirse de sonrasında söz alan Ak Partili Meclis Üyesi Metin Kanat’ın “Biz sizin kimlerle ittifak yaptığınızı biliyoruz” şeklinde ani çıkışı nedeniyle mecliste tartışma daha da arttı. Karaevli, toplantıya ara vermek zorunda kaldı.

“ZİLLET İTTİFAKI İLE KARIŞTIRMASINLAR”

Toplantı sonrasında MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel de yazılı basın açıklamasında bulunarak tepki gösterdi. Yücel yaptığı açıklamasında şunları söyledş; “08 Temmuz 2020 tarihinde büyükşehir belediye başkanlığı tarafından yapılan meclis toplantısında; ''büyükşehir belediyesinin ihale ettiği, denetim ve sorumluluğunda ki yatırımların yarım kalması ile ilgili'' soruya fikri ve zikriyle örtüşen ''partili müteahhit'' kavramını kullanarak sözde savunma yapmaya çalışan zatı muhterem bilmelidir ki Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının ''partili müteahhit, partili patron, partili memur veya partili işçisi'' yoktur. Dava arkadaşları vardır. Denetim ve sorumluluğu büyükşehir belediyesine ait yatırımların yapılmamasını siyasi polemiğe dökmeye çalışanlar hâd ve hudutlarını aşmak yerine sorumluluklarındaki işleri takip etmeleri gerekmektedir. Bilinç altında bulunan "partili müteahhit ve ortaklık " kelimelerini telaffuz edenler; Yüce Türk Milletinin gözleri önünde kurulan Cumhur ittifakını; Kapalı kapılar ardında, milletvekili transferiyle meclise soktukları ufak ve diğer gizli ortaklarıyla kurdukları zillet ittifakı ile karıştırmasınlar. 1 milyon nüfusu aşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini yönetemeyenler beceriksizliklerinin üzerini siyasi polemiklerle örtemezler. Söylediklerinin ve yapamadıklarının hesabını günü geldiğinde sandıkta aziz milletimize vereceklerdir” dedi.


 • 0
  SEVDİM
 • 1
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN
ERSEÇKİN: “HAKLARINIZI SONUNA KADAR SAVUNACAĞIZ”Önceki Haber

ERSEÇKİN: “HAKLARINIZI SONUNA KADAR SAVU...

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI YAPILDISonraki Haber

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ MECLİS TOPLANTISI...

Yorum Yazın

Başka haber bulunmuyor!