ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY: ARKADAŞLAR BİZİ İZLEMEYE DEVAM ETSİN

​​​​​​​Fatih Mahallesi’nde vatandaşlara hitap eden Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, yeni Amfi Park Projesi hakkında konuşurken, isim vermeden Cumhur İttifakı Başkan Adayı Süleyman Kozuva’nın Amfi Park Projesi’ne de değindi. Akay, “Amfi Park’ı yenileyeceğiz. Adını bile aynı koymuşlar, sorun yok. Kopya çekebilirler. Yani arkadaşlarımız bizi izlemeye devam etsin.” dedi.

AKAY: ARKADAŞLAR BİZİ İZLEMEYE DEVAM ETSİN
  • 18 Mart 2019, Pazartesi 17:08

Mahalle Mitingleri’ne Çerkezköy’ün Fatih Mahallesi’nde devam eden Millet İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Vahap Akay, bir insanı sevmekle her şeyin başladığını kaydederek, “Bu meydanlarda çocuklarla, annelerimizle, kardeşlerimle, büyüklerimle, ablalarımla bir birimizi sevmekle başladı. Bu meydanlar gönül birlikteliğiyle doldu.” dedi.

5 YILDIZLI İFTAR SOFRALARI

5 yıl önce yine Fatih Mahallesi’nde meydanı dolduran vatandaşlarla hedeflerini paylaştığını dile getiren Akay, o günlerde kendisine inanan, güvenen vatandaşlar sayesinde inançla çıktığı yolda 5 yıldır mücadele eden bir Belediye Başkanı olduğunu vurguladı. Çerkezköy’ün 5 yıl önceki halini hatırlatan Akay, yapılan çalışmalarla ilgili örnekler gösterdi. Hizmet ettiği dönemde Ramazan aylarında 10 binlerce komşuyu mahallelerde kurdukları iftar sofralarında buluşturduğunu dile getiren Akay, “Birileri gibi 5 yıldızlı protokol iftarlarında iftar yapmadık, sokaklarda yaptık.” diye konuştu.

AKAY’IN FATİH MAHALLESİ PROJELERİ

Fatih Mahallesi’nde yaptığı çalışmalar hakkında da bilgiler veren Akay, “2015 yılında asfalt-beton yol çalışmalarımız 78 sokakta devam etti. Yeni park ve bahçelerimizi Fatih Mahallemizde de yaptık. Ömer Halisdemir Parkımız gibi. Alparslan Türkeş parkımız gibi. Pınarça Dere Kenarı’nı yaşam alanına kavuşturduğumuz çalışmalar gibi. Hastane etrafında yaptığımız yeni yol düzenleme çalışmaları gibi. Yaptığımız yatırımlardan sonra bizler yeni dönemde de, Çerkezköy’ün 2024’de giden yeni yolunda da bu 5 yılda verdiğimiz mücadeleden daha fazlasını, bu 5 yılda harcadığımız enerjiden daha fazlasını sizlerle beraber el ele vereceğiz 31 Mart’tan sonra inşallah Çerkezköy’ün yeni 5 yılına sizlerle beraber hizmet edeceğiz. Fatih Mahallemizde halı sahanın yan tarafına yeni Aş Evimizi kuracağız. Mahalle Evimizi kuracağız. Mahalle Evleri’nde kadınlarımızı bir araya getiriyoruz. Kadınlarımızın komşuluklarını, dostluklarını, arkadaşlıklarını, kadın dayanışmasını o mahallede bir araya getiriyoruz; şimdi sıra Fatih Mahallesi’nde. Malkoçoğlu Caddesi’ni örnek bir cadde haline getireceğiz. Aydınlatıp yeni kaldırımlarıyla örnek bir cadde haline gelecek. Hükümet Caddesi’nden başlayan aydınlatma çalışması Şehit Teğmen Akın Akın Caddesi boyunca karayolları girişine kadar sürecek ve devam edecek. Hastanenin hemen arka tarafında bir yeni katlı otopark yaparak, park sorununa çözüm getireceğiz. İnşallah yeni işçi duraklarımızı 2019 yılından sonra kurmaya başlayacağız. Engelli kardeşlerimiz için Çerkezköy Engelli Koordinasyon Merkezi (ÇEKOM) kuracağız. Engelliler üzerinden birilerinin prim yapmasıyla uğraşmayacağız, belediye bu görevi üzerine alacak. Asfalt olmayan kısımlar inşallah asfalt çalışmaları görecek. Çerkezköy 2019-2024 döneminde içme suyu şebekesini yenileyecek. Zor günler, sıkıntı günler yaşayacağız; sabredeceğiz, bu yeni içme suyu hatlarını değiştirdikten sonra asfalt-beton yol çalışmalarıyla inşallah Çerkezköy’ümüzü güzel günlerle buluşturacağız. Hastane etrafındaki trafik düzenini bir yeni düzenlemeyle, servis güzergahlarını revize ederek kendine getireceğiz. Çerkezköy Meydanı’nda yeni meydan altı otoparkıyla buluşacağız. Ambar Dere bölgesinde bu defa üst yapıya başlayacağız. Yeni düğün salonu, yeni amfi fark projemiz; aynısını kopya çekmişler. Kopya çekebilirsiniz, sorun yok, bizi izlemeye devam da edebilirsiniz. Amfi Park’ı yenileyeceğiz. Adını bile aynı koymuşlar, sorun yok. Yani arkadaşlarımız bizi izlemeye devam etsin. Bizler hep beraber yan yana, omuz omuza Çerkezköy’ün birlikteliğine, değişimine hep beraber sahip çıktık.” ifadelerini kullandı.

“KÜÇÜK DÜŞÜNEN KÜÇÜK SİYASETÇİLER ÇERKEZKÖY’Ü CEZALANDIRMAYA KALKTILAR”

Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Kozuva ile AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök’ün kendisini ithal danışmanların yönlendirmesiyle eleştirmeye çalıştığını kaydeden Akay, ikisini vatandaşın karşısında tartışmaya davet etti. Okullara yaptığı hizmetlerin Kozuva ve Kök tarafından eleştirildiğini hatırlatan Akay, “Ben okullara ne yapmışım, neresindeymişim? Ben 2 buçuk yıl evvel Çerkezköy okullarında bu gözler, 62 kişiyi aynı sınıfta gördü. Demişler ki okulları devlet yatırımları yaptı, belediye başkanı bu işin neresinde, demişler. Tam göbeğindeydim. Tam göbeğinde kardeşlerime sahip çıktım. Ben o kardeşlerime sahip çıktım hele sen bir anlat sen, konuşan arkadaş, sen anlat neredeydin ve neresindeydin? Biz Çerkezköy’ümüzün çocukları 62 kişilik sınıflarda okumasın, 25 kişilik sınıflarda okusun diye bir topyekun mücadeleye girdik. Bu topyekun mücadelenin kahramanı Sayın Kaymakam'ımızdır. Allah razı olsun. Biz Sayın Kaymakam’ımızla yan yana geldik, bir iş birliği içerisinde Çerkezköy’ün çocukları 62 kişilik sınıflarda okumasın diye bir mücadele verdik. Başardık da. Çerkezköy Belediyesi, Büyükşehir’e okul yaptırttı Kızılpınar’a. Metin Seçkin Ortaokulu’na Çerkezköy Belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi maddi yardımlarda bulundu. Spor alanları yaptı. Okul yapılan alanların kamulaştırma bedelleriyle uğraştı. Kamulaştırma bedelini Milli Eğitim yatırmadı, Büyükşehir Belediyesi sahip çıktı. Milli Eğitim’in haberi yokken, biz şartlı bir plan tadilatı yaptık. İki tane okul yapacaksınız, bu seneki programa alacaksınız, Kızılpınar’da okul ihtiyacı var dedik; şartlı plan tadilatları yaptık. Kızılpınar’da Osmanlı Caddesi’nde 10 bin metrekare belediye arsasını Milli Eğitim’e tahsis ettik. Kızılpınar Belediye Binası’nı okul öncesi eğitime tahsis ettik. Veliköy’de 14 bin metrekare belediye arsasını okul yapılsın diye tahsis ettik. Yeni yapılan bütün okullara, yol açma, yer açma, destek olma gibi elimizden ne geliyorsa onu yapmaya çalıştık. Biz bu mücadeleyi yaparken, Sayın Kaymakam bu işe el atmışken, biz de içine girmişken; sadece ve sadece siyaseti bir kenara koyarak bu çocuklar daha az sınıflarda okusun diye bir mücadele ettik. Onlar ne yaptı? Hangi öğretmen nereye atansın, o müdürü hangi okula müdür yapalım, aman Belediye bu işin içine girmesin, yeni okullar yapılır belediye başkanı primlenir diye küçük düşünen küçük siyasetçiler Çerkezköy’ü cezalandırmaya kalktılar. Bu arkadaşların dünyadan haberi yok, Çerkezköy’den haberi yok.” diye konuştu.

“BİZ MEVLANA GİBİ ‘NE OLURSAN OL, YİNE GEL’ DİYENLERDENİZ”

“Bunca dertle ilgisiz bırakılan Çerkezköy için şimdi birileri çıkıp onu yapacağız, bunu yapacağız diye konuşmaya başlamışlar” Diyen Akay, “10 sene evvel neredeydin arkadaş? 5 sene evvel neredeydi? Beraber değil miydiniz? Yan yana değil miydiniz? Biz bu günlere kolay gelmedik. Milletimizin bize inancıyla, milletimizin bize güvenmesiyle geldik. Biz Mevlana gibi ‘ne olursan ol, yine gel’ diyenlerdeniz. Hiç korkmadan, AK Parti’li hemşerim, Milliyetçi Hareket Partili hemşerim, HDP’li hemşerim, CHP’li hemşerim, İYİ Parti’li hemşerim, Saadet Parti’li hemşerim, Büyük Birlik Parti’li hemşerim dedik. Korkmadan, herkesi kucaklayan bir anlayışla belediye başkanlığı görevini yapmaya çalıştık. Dostluk dedik, kardeşlik dedik, komşuluk dedik, samimiyet dedik. Biz bu dostluk, kardeşlik duygularıyla bu samimiyetle meydanlarda, abilerimle, ablalarımla, kardeşlerimle, annelerimle beraber gönül birlikteliğiyle bu meydanları dolduruyoruz. Bu meydanlarda zorlama yok. Bu meydanlarda toplama yok. Bizler sizlerle beraber 5 yıldır iyi günde, zor zamanda, mutlu anda kurduğumuz bu gönül birlikteliğiyle bir kartopu gibi büyüte büyüte 2024’e doğru yürüyoruz. Allah hepinizden razı olsun. Biz yine memleketin ayrıştığı, kutuplaştığı senden-benden denildiği bu günlerde sizlerle beraber hangi siyasi partiye gönül verirse versin herkesle beraber birlik diyeceğiz, beraberlik diyeceğiz, kardeşlik diyeceğiz, dostluk diyeceğiz, samimiyet diyeceğiz. Dostluklarımızı, kardeşliklerimizi, beraberliklerimizi pekiştirerek el ele, yan yana, kol kola, omuz omuza sevdamız Çerkezköy, sevdamız Türkiye demeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık