ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

AKAY: “ÇERKEZKÖY KENDİ KADERİNİ KENDİSİ ÇİZECEK, UMUTLU AYDINLIK GELECEĞE BERABER YÜRÜYECEĞİZ”

Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Vahap Akay: “Sürekli çamur siyaseti, diyor ki geçen dönem seçime girmişim cebimde bir kuruş para yokmuş, birkaç kişi bana para vermiş ben seçime girmişim. Nasıl bir yalandır bu ya! Nasıl bir siyasettir! Cebimde bir kuruş para yokmuş, birileri bana para vermiş. Kendi parası çokmuş verirmiş bunlardan bahsediyor. Yani para bunların aklını almış aklını. Bütün dünyaları para olmuş, gözlerinde dolarlar dönmeye başlamış. Paralarınızı arttırmak için geçmediğiniz tezgah yok sizin. Ben oy için, oy karşılığı kapı kapı erzak dağıtmıyorum. Çerkezköy bana inanın. Kaderini, geleceğini para baronlarının eline bırakmayacaktır. Çerkezköy kaderini kendi çizecektir. Umutla aydınlık geleceğe beraber yürüyeceğiz” dedi.

AKAY: “ÇERKEZKÖY KENDİ KADERİNİ KENDİSİ ÇİZECEK, UMUTLU AYDINLIK GELECEĞE BERABER YÜRÜYECEĞİZ”
  • 26 Mart 2019, Salı 17:30

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 8.mitingini Cumhuriyet Mahallesi’nde düzenledi. Burada alanı dolduran binlerce vatandaşa seslenen Akay, 5 yılda yaptığı çalışmaları anlattı, Çerkezköy’ün 5 yılda yaşadığı değişimi gözler önüne serdi. Kendisini eleştiren Cumhur İttifakı Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva ile AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök’e de cevap veren Akay, siyasetin çamur atma sanatı olmadığını ve 5 yılda yapılanların görmezden gelinmemesi gerektiğini söyledi. Akay: “Arkadaşlara sesleniyorum, bırakın çamur atmayı, bırakın yok saymayı. Düzgün siyaset yapın düzgün. Millet sizin attığınız yalanlara mı inanacak, yoksa gördüğüne, yaşadığına mı inanacak?” dedi.

KONUŞMASINA MUHSİN YAZICIOĞLU’NU ANARAK BAŞLADI

Alanı dolduran binlerce vatandaşa seslenen Akay konuşmasına, Büyük Birlik Partisi’nin Kurucu Genel Başkanı Şehit Lider Muhsin Yazıcıoğlu’nu anarak başladı. Akay: “Bu akşam 8. Duraktayız. Adım adım, kapı kapı, mahalle mahalle Çerkezköyümüzü geziyoruz. Gönüllerle buluşuyoruz gönüllerle. Bu akşam Cumhuriyet Mahallesi’nden güç aldık, cesaret aldık, heyecan aldık. Sizlerle beraber 31 Mart 2019’a yürüyoruz. Bugün 25 Mart. 25 Mart 2019’da helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi eski Genel Başkanımız Sayın Muhsin Yazıcıoğlu’nu rahmet ve minnet duygularımız ile anarak bu geceye başlayalım” ifadelerine yer verdi.

“BİRİLERİ SİYASETİNİ ÇAMUR ATMAK ÜZERİNE KURMUŞ DURUMDA”

Çerkezköy’ün 5 yıllık dönem içerisinde büyük bir değişim ve gelişim yaşadığını belirten Akay: “5 yıllık Çerkezköy mücadelesini hemşerilerimize bire birer anlatıyoruz, paylaşıyoruz. 5 yılda büyüyen, göç alan Çerkezköy’ü ısrarla anlatıyoruz. Bu büyümeyi, bu gelişmeyi bütün hemşerilerimize birer birer, teker teker anlatıyoruz. Neden mi? Birileri siyaset yapma biçimini çamur atmak ve yok saymak üzerine kurmuş durumda. Durum bu, yani bunlar sanki 5 yıllık mücadele hiç olmadı, bu 5 yılda Çerkezköy bir değişimi, bir dönüşümü hiç yaşamadı, zaten bu dönemde hiç bir şey yapmadılar gibi bir şeyleri tarif etmeye çalışarak, algıyı da kendilerince ithal danışman taktikleri ile oluşturmaya çalıştıkları siyaset biçimleri var maalesef. Bu sebeple ben 5 yıl önceki Çerkezköy’ü, 5 yıl önceki Cumhuriyet Mahallesi’ni tarif etmek durumundayım, zorundayım maalesef” diye konuştu.

“ÇEVRE FELAKETİNE SON VERDİK”

5 yılda yapılan çalışmaları gözler önüne seren Akay: “Bizler yeni hedeflere ulaşmak istiyorsak eğer, yeni gelecekte buluşmak istiyorsak eğer dünü unutmayacağız, dünü hatırlayacağız, dünü bir kere daha hatırlatacağız. Bu 5 yılda değişim talebi ile değişim rüzgarı ile 30 Mart 2014 yılında sahip çıktığınız bu 5 yıla, bu geleceğe biz sahip çıkarak bir şeyler yapma mücadelesi içerisine girdik. Bu 5 yılda Veliköy’de başlayan yatırımlar yeni düğün salonları, aydınlatma çalışmaları, yeni spor alanları, Kızılpınar’da altyapı çalışmaları, 17 cadde 250 sokakta üst yapı ve yol çalışmaları, yeni Kültür Merkezi, yeni Spor Kompleksi, yeni Yüzme Havuzu temeli, Piknik ve Mesire Alanı’nın değişimi ve dönüşümü, yeni Kapalı Pazar Alanı, okulları, parkları, bahçeleri, yaşam alanları ile bir yeni değişimi bu dönemde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak ile el ele vererek, kol kola vererek, yan yana gelerek Çerkezköy’ün geleceğine, bugününe, çocuklarına yatırım yaptık ve bir değişimin altına imzamızı attık. Bu değişimi, bu gelişimi hiç kimseye yem edecek halim yok. Bunu böyle bilin. Bu 5 yılda anlattıklarımızın dışında verdiğimiz bir çok çevre mücadelesi var, bir sürü çevreye dair yapılan işler var. 2.5 yıl evveline kadar Çerkezköy’ün bütün çöpleri, bütün evsel atıkları hemen buradaki çöp alanına atılırdı. Bir çevre felaketi var orada, çevre felaketi. 2.5 yıl evvel Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanımız o çevre felaketine son verdi. Her gün Çerkezköy’ün 7 bin çöp konteynırını iki defa boşaltılıyor, binlerce ton çöp artık Süleyman Paşa’daki Katık Atık bertaraf Tesisine gider oldu. Buradaki tüten, kokan, çevre felaketine sebep veren o alan artık rehabilite edilecek duruma geldi. Gözlerimizi kapatmadık ve biz o çevre felaketine son verdik” dedi.

“İSTANBUL’UN ÇÖPLERİNİ BURNUMUZUN DİBİNE KADAR GETİRDİLER”

“Devletten destek alacağız, destek getireceğiz diyenler İstanbul’un çöplerini burnumuzun dibine kadar getirdi” diyen Akay: “Biz bunları yaparken şimdi ‘Devletten destek alacağız, destek getireceğiz’ diyenler ne yaptı? İstanbul’un çöplüğünü burnumuzun dibine dayadılar. Burada hemen Cumhuriyet Mahallesi’nin kıyısında İstanbul’un bütün çöplerini burnumuzun dibine kadar getirdiler. İstanbul’a ait çöp kokuları Tekirdağ’ı sarar oldu. Biz bununla da bu dönem mücadele edeceğiz, mücadele. Her türlü Çerkezköy’ün aleyhine, bu toprakların aleyhine ne varsa kulağımızın üzerine yatmayacağız, sessiz kalmayacağız, bir mücadeleyi topyekün bu topraklarda yaşayan herkesle vereceğiz. Bunu siyasetin o günkü rüzgarı buradan eser, bugünkü siyasi hedeflerim buradan gelebilir mi acaba diye sessiz kalmadan yapacağız. Birileri Çerkezköy’deki çevre felaketine, bu toprakların kıyısına, burnunun ucuna, Çerkezköy sınırına termik santral yapılmak üzereyken ağızlarını açmadılar, gözlerini kapattılar, kulaklarının üzerine yattılar. Bu termik santrali kendi ticaretimize nasıl katma değer sağlarız onun peşine düştüler. Biz hep beraber haykırdık. Çerkezköy’ün çocuklarının ciğerlerine kül dolmasın, bu toprakların üzerine kömür yağmasın diye mücadele ettik. Birileri kendi odalarını bu termik santrale kalkan ederken, biz o kalkanları yıkmak için mücadele ettik” diye konuştu.

“ÇERKEZKÖY SENİNLE KÜL OLACAKTI KÜL”

Kozuva’ya yönelik sert eleştirilerini sürdüren Akay: “Şimdi kalkacaksın, çıkacaksın meydanlara ‘Çerkezköy bizimle kazanacak’ diyeceksin. Çerkezköy seninle kül olacaktı kül. Ancak buna Çerkezköy’de yaşayan tüm hemşerilerim müsaade etmedi.  Bizler bu dönemde Çerkezköy’ün tüm mahallelerinde yaptığımız yatırımların dışında bu mahallemizde de yeni kavşak düzenlemesini hayata geçirdik. Yapılaşmanın arttığı yeni alanlarda yol çalışmaları yaptık. Piknik Alanımıza yeni bir otopark alanı oluşturduk. Cengiz Topel Caddesi Büyükşehir Belediyemiz tarafından asfaltlandı. Kuşbahçe Yolu’nu soğuk asfalt çalışması yaptık, inşallah bu dönem sıcak asfalt yapılacak sona kadar. 5 yıl evvel içeri girmekten imtina ettiğimiz, ürktüğümüz, bir aile olarak içine giremediğimiz, o arkadaşların döneminde terk edilen, hatta orman ile olan bağlantısı kopan bir halde bize teslim ettiler. Çerkezköy’ün hayatının tam ortasındaki Piknik Alanı’nı görmezden geldiler. Bizler 5 yıl boyunca yaptığımız yeni yatırımlar ile, bisiklet yolları, yürüyüş yolları, spor alanları, aydınlatma çalışmaları, piknik masaları vs. ile yeniden oraya hayat buldurduk ve Çerkezköy yeni bir yaşam alanına kavuştu” dedi.

“O ALAN ÇERKEZKÖY’ÜN KİMSENİN BABASININ MALI DEĞİL”

Cumhuriyet Mahallesi’nde dumansız hava sahası alanı hazırlayacaklarını belirten Akay: “Bu yaşam alanı tüm Çerkezköy’e hizmet ettiği için Cumhuriyet Mahallesi’ne yoğunluk, otopark sıkıntısı ve duman sorunu yaşattığını biliyoruz. Şimdi ne yapacağız, şuandaki alan tam 17 hektar. Arkadaşların kaderine bıraktığı, Orman İşletme’nin özel işletmelere kiraya vermeye kalktığı o alanı yeniden 29 yıllığına kiraladık ve bugünkü durumuna getirdik. Buranın hemen arkasında 25 hektarlık bir alan var. Siyaset yaptılar, bu dönem bize bu alanı vermediler. Bakan Beyin ‘Tamam’ demesine rağmen buradaki birkaç tane küçük siyasetçi ‘Aman bu dönem, bu arkadaş zamanında orayı vermeyin’ dedi. Şimdi seçimden sonra, sizlerle beraber o 25 hektarlık alanı önce kazandıracağız. Yok öyle, o alan Çerkezköy’ün. Hiç kimsenin babasının malı değil. Sonra ikinci etapta 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı’nın tam arkasında bulunan alanda bulunan 25 hektarı kiraladıktan sonra oraya doğal bir gölet yapılacak alan var 10 dönüm büyüklüğünde. Oraya bir gölet yapacağız. Göleti yaptıktan sonra göletin etrafını yürüyüş yolları, bisiklet yolları, parkları, bahçeleri ile uzatıyoruz. Şuanda konut alanlarının arasında kalan tüm kısımlardaki mangalları diğer tarafa taşıyoruz. Geri kalan alanların tamamını da dumansız hava sahası ilan ediyoruz” dedi.

“AL SANA MİLLET BAHÇESİ”

Kozuva’nın “Çerkezköy’e Millet Bahçesi yapacağız” vaadine de cevap veren Akay: “17 hektar hali hazırdaki yer, 25 hektar hemen arkasındaki yer, Kozapark ile Mülk Yapı arasında bir 33 hektarlık bir alan daha var. Orayı da bu alana katıp, o alanı da kontrollü bir alan haline getirmek istiyoruz. Şuanda alan orman sınırlarında kaldığı için kontrolsüz bir alan. Onların zamanında zifiri karanlık, göz gözü görmeyen alan Çerkezköy’ün güzel bir bahçesi alanına dönüşüverdi. ‘Millet Bahçesi yapacağız’ diyorlar ya, Al sana Millet Bahçesi, yaptık arkadaş yaptık” şeklinde konuştu.

“SEÇİM ÇALIŞMASI YAPTIĞIN PARKIN ETRAFINI GEZ DE GÖR BAKALIM ÇOCUKLARIN MUTLULUĞUNU”

“Biz çocuklarımıza sahip çıktık, çıkmaya da devam edeceğiz” diyen Akay: “Hem Cumhuriyet Mahallesi’nin hem de Çerkezköy’ün tüm çocuklarının yüzünü güldüren, Çerkezköy’e de çok yakışan 23 Nisan parkını yaptık. Çerkezköy’ün çocukları o parka, bahçeye geldikleri zaman mutluluktan uçuyorlar. Orası 23 Nisan Çocuk Parkı. 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı’nda Çerkezköy’ün tüm çocukları huzur ve mutlulukla oynuyorlar. O alan 7 bin 200 metrekare büyüklüğünde, 3 bin 500 metrekare yumuşak zemini olan bir çocuk oyun parkı. Aynı anda 1200-1500 çocuğun oyun oynayabileceği Avrupa standartlarında bir oyun parkı. Bugüne kadar on binlerce çocuğumuz, kardeşimiz o parkta mutlulukta koştular, oynadılar, sevindiler. Yani çocuklar mutlu, anneler mutlu, aileler mutlu. Kimler mutsuz? Arkadaşlar mutsuz arkadaşlar. Çerkezköy’ün çocuklarını öksüz bırakanlar mutsuz. Biz çocuklarımıza sahip çıktık, sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu mutluluktan mutsuz olan arkadaşlar var. Yalan atıp, iftira atacağına sen de mutlu olmayı dene. Gel, gez dolaş, Bak seçim çalışması yapıyorsun parkın etrafında, gir alanın içerisine gör bak bakalım çocukların mutluluğunu” ifadelerine yer verdi.

“ÇERKEZKÖY’ÜN ÇOCUK PARKI BAHÇEYİ REVA GÖRMEYENLER BU HESAPLARDAN ANLAMAZLAR”

Kozuva’nın Tepe Piknik Alanı’na yapılan 23 Nisan Çocuk Oyun Parkı’na ödenen ücretlere eleştirisine de cevap veren Akay: “O 23 Nisan Parkı iki açık ihale ile yapıldı. Birincisi betonarme ve altyapı işleri. O günkü rakamlarla 495 bin TL bedelle açık ihale ile yapıldı. Bugünkü rakamlar ile en az 1.5 misli. Sonra 23 Nisan Çocuk Parkı’nda kullanılacak o oyuncakların maliyeti o günkü yapılan açık ihale ile 2 milyon 370 bin TL. Toplam 2 milyon 868 bin TL o günkü maliyeti o günkü rakamlarla. Bugünkü rakamlarla 4 milyonun üzerinde bir maliyetle Avrupa standartlarında Çerkezköy’ün çocuklarına yakışan bir parkı bu alana kazandırdık. Trakya’nın en büyük çocuk oyun parkı orası. Çerkezköy’ün çocuklarına parkı, bahçeyi reva göremeyenler, bu alanları birilerine peşkeş çekmeye çalışanlar bu hesaplardan anlayamazlar. Akıl bulandıracaksın, milletin aklını karıştıracaksın ikide bir, üçte bir fiyatına yapacakmışsın. Yapsaydın da görseydik zamanında. Neden yapmadın? Çamur atarak, karalama çalışarak hiçbir yere varamazsınız. O Avrupa standartlarındaki park 2.5 yıldır orada yaz, kış, güneş, yağmur demedi aynı kalitede orada duruyor. Sonuç olarak siz beceremediniz arkadaş ama biz yaptık. Siz parkları, bahçeleri zapt ettirdiniz, biz vatandaşa açtık. Anlamazsınız bunlardan, çocukların mutluluğu nedir siz bilmezsiniz. Siz kendi mutluluğunuza bakarsınız kendi mutluluğunuza” açıklamalarında bulundu.

“YETMEZ, DAHASINI DA YAPACAĞIZ”

“Pekiyi yeter mi? Yetmez, yetmez. Daha da yapacağız” diyen Akay: “Şimdi ikinci etaba bu 25 hektarlık alana bir macera parkı yapacağız. Gençlerin de oynayacağız, çocukların da eğleneceği bir macera parkını yapacağız inşallah. Sonra Cumhuriyet Mahallesi’nin trafik çözümüne dair ormanda kalan yolların açılmasına başlayacağız. Cumhuriyet Mahallesi’nin kıyısında İstasyon Mahallesi’nde kalan yarı olimpik yüzme havuzumuzu tamamlayarak, Çerkezköy’ün tüm çocuklarına orada yüzme öğreteceğiz. Havuzun hemen karşısında, Cumhuriyet Mahallesi sınırında bir yeni düğün salonunu kazandıracağız. Bu mahallenin en temel sorunlarından bir tanesine 3-4 yıldır ses çıkarıyoruz. Diyoruz ki 4 yıldır, ‘Karayolları Çerkezköy’ün 4 mahallesi demir yolunun bu tarafından, 6 mahallesi diğer tarafında. OSB’de çalışan vatandaşlarımız şehir içi trafiğini yorarak, Atatürk Viyadüğü’nden bu bölgeye gelmeye çalışıyor” açıklamalarında bulundu.

“DEVLET YATIRIMI İÇİN BELEDİYE Mİ LAZIM”

Kozuva’nın ‘Devlet yatırımı gelecek’ sözünü de sert bir dille eleştiren Akay: “Devlet yatırımı için belediye mi lazım? 4 senedir neredeydin?” diyerek tepkisini şu sözlerle dile getirdi: “Şimdi diyorlar ya ‘Devlet yatırımı gelecek, o gelecek, bu gelecek.’ Gelsin arkadaş, Devlet yatırımı gelmesi için Belediye mi lazım? Bak buradaki kavşağı yapsaydın 4 senedir. Sen yapamadın 4 senedir, Büyükşehir Belediye Başkanım Kadir Albayrak ile biz bu kavşağı yapıp, açacağız. Kapaklı istikametinden Cumhuriyet Mahallesi’ne giriş, Cumhuriyet Mahallesi’nden de Kapaklı istikametine çıkış olacak. Bu proje ile bu bölgenin trafik sıkıntısına çözüm bulacağız inşallah. Mahallemizin bir sorunu daha var. Cumhuriyet Mahallemizin ihalesi yapılan fakat fiyat farkı nedeni ile ihalesi başlayamayan fakat 2019’da yapılacak olan Cumhuriyet Mahallesi’nin kanalizasyonu kolektör hattına bağlanacak ve ormana deşarj olmayacak. Yani biz sonuç olarak sizlerle beraber tam gaz çalışmaya devam edeceğiz. Çalışırken de 5 yıldır olduğu gibi her an vatandaşının yanında olan, hatırlayan, bir bebek dünyaya geldiğinde kapıları çalan, Ramazan geldiğinde iftar sofraları kuran, kültür gezilerinde buluşan, beraber camilere, Çanakkale Şehitliği’ne giden, yalnız başına yaşayan yaşlısını unutmayan, mahalle evlerinde kadınları ile buluşan, yaz okullarında çocukları ile buluşan, spor alanlarında gençleri ile buluşan, el ele veren, kol kola veren, yan yana yürüyen bir Belediye olacağız.  Sonra milli bayramlarımızı unutmayacağız milli bayramları. Millilikten bahseder olmuşlar. Bu memleketin önemli tarihleri var. 23 Nisanları, 19 Mayısları, 30 Ağustosları, 29 Ekimleri var. Unutturduğunuz milli bayramları 5 yıl boyunca meydanları, caddeleri, ay yıldızlı Türk Bayrakları ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün resimleri ile donattık. Şimdi yeniden o milli bayramlarda yeniden ay yıldızlı Türk Bayrakları altında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’in izinde bir Belediye başkanı olarak meydanlarda ‘Ne mutlu Türküm’ diye haykıracağız. Bir haykır da sesini duyayım dedim, ses gelmedi hala. Bir konuşun da sesinizi duyalım sesinizi” şeklinde konuştu.

“NASIL BİR YALANDIR BU NASIL SİYASETTİR?”

Kozuva’nın eleştirilerine alanı dolduran binlerce vatandaş önünde cevap veren Akay: “Arkadaşlara sesleniyorum, bırakın çamur atmayı, bırakın yok saymayı. Düzgün siyaset yapın düzgün. Millet sizin attığınız yalanlara mı inanacak, yoksa gördüğüne, yaşadığına mı inanacak? Bakın 166 milyon bütçe varmış, 120 milyon oradan geliyormuş diye anlatıp duruyorlar. Bu bütçe ile Çerkezköy sokakları her gün temizleniyor, Belediye’nin 600 personeli var, bir sürü giderleri var. Bütçe ortada. Siz bu bütçeyi 2014’te sakat bırakmadınız mı? Üç tane Belediyeyi borçlu devretmediniz mi? Kamuya 50 milyon TL borcu ödemeden bu yükü bizim sırtımıza bırakmadınız mı? Şimdi millete bunları unutturacaksınız, millete bunları unutturmak için kafa karıştırarak bir hesabı milletin gözünün içine baka baka anlatmaya çalışacaksınız. Sürekli çamur siyaseti, diyor ki geçen dönem seçime girmişim cebimde bir kuruş para yokmuş, birkaç kişi bana para vermiş ben seçime girmişim. Nasıl bir yalandır bu ya! Nasıl bir siyasettir! Cebimde bir kuruş para yokmuş, birileri bana para vermiş. Kendi parası çokmuş verirmiş bunlardan bahsediyor. Yani para bunların aklını almış aklını. Bütün dünyaları para olmuş, gözlerinde dolarlar dönmeye başlamış. Paralarınızı arttırmak için geçmediğiniz tezgah yok sizin. Ben oy için, oy karşılığı kapı kapı erzak dağıtmıyorum.  Bakın seçim öncesi Çerkezköy Belediyesi’nin 5 yıldır yaptığı ayni ve nakdi yardımları Nisan sonrasında devam edeceğiz, neden çünkü seçim meselesinde bu işler olmaz dedik. Şimdi kapı kapı erzak dağıtıyorlar. Sonra süslü kutularımız yok, erzak kolilerimiz yok. Çorap dağıtımımız da yok. Bakın size bir şey hatırlatayım, bu iş çorap dağıtmayla olmuyor neden söyleyeyim mi, bakın aynı marka çoraplardan 2014 yılında da dağıttılar hatırlıyor musunuz? Markası aynı farkında mısınız? Aynı fabrikanın ürünü bunlar, aynı fabrikanın. Şimdi 2014’te aynı marka çoraplardan dağıttınız, e olmadı. Demek ki bu iş o marka çoraplarla olmuyor. Ya çorap dağıtmaktan vazgeçin yada çorabın markasını değiştirin arkadaş. Bak şimdi bak, onların sermayesi dilinden düşüremedikleri paraları, benim sermayem sevgi sevgi! Benim sermayem insan sevgisi, insan sevgisi. Bilir misiniz, karşılıksız insan sevmek ne demek? Çıkarsız sevmek ne demek bilir misiniz? Bilmezler” ifadelerine yer verdi.

“ÇERKEZKÖY KADERİNİ, GELECEĞİNİ PARA BARONLARININ ELİNE BIRAKMAYACAKTIR”

Akay, konuşmasına şu sözlerle son verdi: “Bakın bu meydanlar karşılıklı birbirini sevenlerle dolu. Bakın annelerimle, ablalarımla, kardeşlerimle, ağabeylerimle buluşuyorum. Bunlar insan sevmekle oluyor. Bir insanın sevmekle başlar her şey demiştim bir insanı sevmekle de devam eder. Gönülden bir seçim kampanyası yürütüyoruz. Arabasını süslemek isteyen var, ben bu işe emek vermek istiyorum diyen var, hiçbir karşılıksız emekçi kadınlarımız var. Ekmek getiren, su getiren ablalarımız var. İnanamazsınız, keşkek yapıp getiren var.  Keşkek yaptım sana, gelin enerji versin diyen annelerimiz var. Bu işler böyle oluyor. Bu sevgiyi, bu gönül birlikteliğini biriktirmek kolay değil. Bu işler çorapla falan olmaz. Çorapları giyin bir şey olmaz. Şimdi şunu söyleyeyim, Çerkezköy bana inanın. Kaderini, geleceğini para baronlarının eline bırakmayacaktır. Çerkezköy kaderini kendi çizecektir. Umutla aydınlık geleceğe beraber yürüyeceğiz. Bize inanın Cumhuriyet, bize güvenin Çerkezköy. 5 yıl evvel güvendiniz bizlerde sizin güvenini boşa çıkarmadık. Büyüttüğümüz sevgimizi 2024’e taşıyacağız. 5 yıl boyunca işlediğimiz sevgiyi 31 Mart’ta sandıklarda buluşturalım. Hep beraber sevdamız Çerkezköy diye haykıralım” dedi.

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


Ağası Ağası 27.03.2019

Tipik ağlama edebiyatı beceriksizliklerinize kılıf arama taktiği siz ortalara göbekleri yapamadınız 600 tane ağacı kesip trafiği dahada içinden çıkılamaz hale getirdin.Ayrıca meclis üyeliklerinin içinde terör örgütü bağlantılı kişiler var

yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık