ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÇERKEZKÖY’Ü SÜLEYMAN KOZUVA GİBİ İŞİN EHLİ BİRİNE EMANET EDİYORUZ”

​​​​​​​Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva için düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kozuva için, “Bize yüzde 50’nin üzerinde destek vermiş Çerkezköy’ü Süleyman Kozuva gibi işin ehli birine emanet ediyoruz.” dediğini söyledi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: “ÇERKEZKÖY’Ü SÜLEYMAN KOZUVA GİBİ İŞİN EHLİ BİRİNE EMANET EDİYORUZ”
  • 27 Ocak 2019, Pazar 14:06

AK Parti ve MHP’den oluşan Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva için Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Konferans Salonu’nda yoğun bir katılımla tanıtım toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantıya, TBMM Başkan Vekili Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları MYK Üyesi Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, AK Parti 26. Dönem Tekirdağ Milletvekili Ayşe Doğan, AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mülahim Kuru, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve AK Parti ile MHP’li vatandaşlar katılım sağladı.

“ÇERKEZKÖY’Ü CHP’Lİ BECERİKSİZ KADROLARINDAN KURTARMAK ADINA SÖZ VERİYORUM”

Tanıtım toplantısında konuşma gerçekleştiren AK Parti İlçe Başkanı Ümit Kök, 31 Mart Yerel Seçimlerinde Çerkezköy’ü Cumhuriyet Halk Partili beceriksiz kadrolarından kurtarmak, Çerkezköy halkını hak ettiği hizmete kavuşturmak için belediye başkan adaylarıyla ev ev, sokak sokak, sıkmadık el, çalmadık kapı bırakmaksızın var güçleriyle çalışacaklarına teşkilatı adına söz verdi.  Günün birlik olma ve diri olma günü olduğunu söyleyen Kök, “Allah’ın izniyle Çerkezköy’ümüzün anahtarını 1 Nisan sabahı siz Cumhur İttifakı’na gönül vermiş halkımıza hediye edeceğiz.” dedi.

“HEPİNİZİ 31 MART AKŞAMI KUTLAMAYA DAVET EDİYORUM”

Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva Tanıtım Toplantısı’nda konuşmasını yapmak üzere kürsüye davet edilen Çerkezköy MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, “MHP İlçe Başkanı olarak şu sözü veriyorum; uyumayacağız, takılıp düşmeyeceğiz, tökezlemeyeceğiz, Allah nasip ederse bugün burada toplandığımız gibi 10 binlerle 31 Mart akşamında da Çerkezköy Belediye Meydanı’nda Süleyman Kozuva ağabeyimizin belediye başkanlığını ve güçlü bir meclis yapılanmasıyla inşallah gururunu orada hep beraber kutlayacağız. Bu heyecan ve aşkla hepinizi 31 Mart akşamı kutlamaya davet ediyorum. Zaferimizi orada taçlandıracağız. Güçlü meclis yapılanması ve güçlü başkanımızla Çerkezköy’ü çarçur olan yatırımlarla değil sizlerin cebinden çıkan parayla sizlere yanlış yatırımlarla değil doğru yatırımlarla mükemmel bir Çerkezköy oluşturmak için yola çıkmış bulunuyoruz." ifadelerine yer verdi.

GELİYORUZ, BEKLE ÇERKEZKÖY!

MHP İlçe Başkanı Aydeniz’in konuşmasının ardından kürsüye davet edilen AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mülahim Kuru, “Atalarımız bir şey demiş; Ey oğul, sabretmesini bil, vaktinden önce çiçek açmaz. İşte şimdi Süleyman Kozuva vakti, Çerkezköy vakti. Geliyoruz, bekle Çerkezköy.” diye konuştu.    

KOZUVA: “BİZ ŞİKAYET ETMEK İÇİN DEĞİL, ÇÖZÜM ÜRETMEK İÇİN YOLA ÇIKTIK”

Konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva, “Bugün burada sizlerle olmak, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın Çerkezköy Belediye Başkan Adayı olarak huzurlarınıza gelmek şahsım ve ailem için büyük bir onur. Bizlere bu onuru ve kıymetli görevi layık gören en başta Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, AK Parti yönetimine, her aşamada desteklerini esirgemeyen Meclis Başkan Vekilimiz Sayın Mustafa Şentop hocama, milletvekillerimize, gece gündüz yol arkadaşlığı yaptığımız parti teşkilatlarımıza şükranlarımı arz ederim. Bizi aynı kader ve gelecek etrafında birleştiren, herkesi, özellikle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve tüm silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyorum. Kısa bir süre öncesine kadar Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı olarak sizlere hizmet etmek nasip oldu. Şimdi başka bir sorumlulukla yola çıkıyoruz. Allah bizi milletimize ve özellikle Çerkezköy’de yaşayan tüm kardeşlerimize mahcup etmesin inşallah. Türkiye’nin ne kadar zor bir coğrafyada bulunduğunu buradaki değerli büyüklerimiz daha iyi ifade edebilirler. Süleyman Kozuva olarak Allah nasip ederse bize oy veren veya vermeyen, destek olan ya da olmayan herkesin belediye başkanı olmak üzere yola çıkıyoruz. Hepimizin Çerkezköy için, milletimize hizmet etmek için şu yada bu kesimi, kökeni veya geçmişini ayırmamaksınız birlikte gayret edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın duruşları, vizyonları ve liderliği hepimiz için bir lütuftur. MHP lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin Türkiye’nin bu kritik döneminde Cumhur İttifakı’na desteğini verdi. Hepimiz için çok değerlidir. Bize düşen bu vizyonu Çerkezköy’e taşımak, sorunlarımızı çözerken şehrimizi yeni bir ufka kavuşturmaktır. Birlikte çalışacağız, birlikte üreteceğiz, birlikte geleceğe koşacağız. Bizim bir umudumuz var, bizim bir hayalimiz var. Biliyorsunuz ki, Çerkezköy son dönemde hizmet almak bir yana ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldı. Biz şikayet etmek için değil, çözüm üretmek için yola çıktık. Burada yaşayan herkesle birlikte Çerkezköy’ü yönetmek, insanların güvenle baktığı bir şehir inşa etmek ve bir olmak ve birlikte olmak için bu emaneti üstlendik. Allah bu makamı bize kısmet ederse, ne yaparsak birlikte yapacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde Türkiye, bölgesinde ve dünyada geleceğe koşarken Çerkezköy bu heyecan içinde olacak ve Çerkezköy’ümüz kazanacak.” şeklinde konuştu. 

ÖZCAN: 10 YILDIR YEREL YÖNETİCİLER TARAFINDAN POTANSİYELİ BİR TÜRLÜ FARK EDİLMEMİŞ BU İLÇENİN POTANSİYELİNİ AYAĞA KALDIRACAĞIMIZA SÖZ VERMEK İÇİN BURADAYIZ

Kozuva’nın ardından kürsüye çıkan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mestan Özcan, şöyle konuştu: “Size bir selamım var. Size bir müjdem var. Sayın Cumhurbaşkanımızla Tekirdağ’la alakalı son konuşmamda bana şöyle söyledi, ‘Mestan, bize yüzde 50’nin üzerinde destek vermiş Çerkezköy’ü Süleyman Kozuva gibi işin ehli birine emanet ediyoruz. Artık görsünler bakalım hizmet nasıl yapılıyormuş, görsünler bakalım belediyecilik nasıl yapılıyormuş.’ Sizlere şimdiden hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Ben şöyle söyledim, ‘Sayın Cumhurbaşkanım, inşallah Çerkezköy sizi mahcup etmeyecektir.’ Anadolu’nun güzel şehirleri bir bir gelişirken, Dünya gündemine gelirken, milyonlarca insan ağırlarken biz bu şehirde yıllardır bitmeyen yatırımları, çamurlu yolları, israf edilen kaynakları konuşup durduk. Benim en çok içimi acıtan da, bu israf edilen kaynaklar oldu. İnanıyorum ki, 31 Mart bu israfın sona erdiği gün olacaktır. Bugün buradaysak, bu şehrin çehresini ve geleceğini değiştireceğimize söz vermek için buradayız. Çocuklarımızın mutlu geleceği için var gücümüzle çalışacağımıza söz vermek için buradayız. Kadınlarımızın çocukları için dertlenmeyeceği bir şehri ortaya koyacağımıza söz vermek için buradayız. 10 yıldır yerel yöneticiler tarafından potansiyeli bir türlü fark edilmemiş bu ilçenin potansiyelini ayağa kaldıracağımıza söz vermek için buradayız. Çerkezköy’ü vizyon şehir Tekirdağ’ın vizyon ilçesi yapma sözü vermek için buradayız. Yapamazsınız, yapılamaz diyenlere de hodri meydan diyoruz inşallah. Allah bu milleti bu vizyonsuzluktan kurtarsın.”

KONCAGÜL: “AK PARTİ DEMEK MİLLET DEMEKTİR”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Çiğdem Koncagül, yaptığı konuşmada 31 Mart Yerel Seçimleri için Çerkezköy Belediye Başkan Adayının açıklandığını hatırlattı. Süleyman Kozuva’ya başarılar dileyen Koncagül, “İnanıyorum ki, Çerkezköy’ü yine AK Belediye hizmetleriyle buluşturacak bütün teşkilatlarımıza başarılar diliyorum. AK Parti bugüne kadar girdiği tüm yerel yönetimlerde çığır açmış, adeta devrim gerçekleştirmiş bir partidir. AK Parti demek millet demektir. İnanıyorum ki 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde inşallah AK Parti yereldeki bayrağını ve zaferini yine Çerkezköy’de dalgalandırarak hizmet yarışında biz de varız diyerek bu yolda devam edecek. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun.” dedi. 

“ÇERKEZKÖY DAHA ÖNCEKİ SEÇİMLERDE RÜŞTÜNÜ İSPAT ETMİŞ, TRAKYA’YA DAMGASINI VURMUŞ OLAN BİR İLÇEMİZ”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, Başkan Adayları Kozuva ve Özcan’ın heyecanlarını görmeye değer olduğunu belirtti. Önlerinde çok önemli 63 günün olduğunu anımsatan Yel, “Bu çok önemli 63 gün içerisinde kapı kapı dolaşarak hep beraber bu salondaki ruh neyse bu salondaki ruhu bozmadan aynı azim ve heyecan içerisinde inşallah gönül belediyeciliğimizi bütün Çerkezköy ve Tekirdağ’a tanıtacağız ve onlarla emhal olacağız. Çerkezköy daha önceki seçimlerde rüştünü ispat etmiş, Trakya’ya damgasını vurmuş olan bir ilçemiz. Daha önceki seçimlerde de AK Parti belediyeciliğini zaten tanıyan, bilen bir yer. Ama sadece 5 yıllık bir kesinti oldu. İşte onu da önümüzdeki 31 Mart 2019 tarihinde inşallah son vererek Cumhur İttifakı olarak yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı. 

ŞENTOP: “MESCİTTE SEFİHE, MEYHANEDE FAKİHE GÜVENME”

Son olarak kürsüye çıkan isim olan TBMM Başkan Vekili Tekirdağ Milletvekili Mustafa Şentop, ortaya çıkan havanın, kamuoyunda oluşan beklentinin daha da yükseldiğini gördüklerini belirtti. 31 Mart akşamı başta Çerkezköy olmak üzere Tekirdağ’ın bütün ilçelerinde Büyükşehir dahil olmak üzere 12-0 iddialarını adayların açıklanmasından sonra çok daha yüksek bir sesle dile getirmeye başladıklarını söyleyen Şentop, sözlerine şu şekilde devam etti: “Bu yerel seçimlere ilk defa ittifaklarla giriliyor. Daha önceki yerel seçimlerde böyle bir uygulama yoktu. Genel seçimlerde de ilk ittifak uygulaması 24 Haziran Genel Seçimlerinde oldu. Bu ittifakın gerçekleşeceği ortaya çıktığı zaman diğer partiler bir araya gelip bir ittifak içinde olmayı, mecburiyeti hissetiler. Dolayısıyla Cumhur İttifakı’nın bir hikayesi var, bir tarihi var, bir perspektifi var, bir zihniyet ve anlayış içerisinde bir araya gelmesi var. Ama diğer ittifakın varlık sebebi nedir, Cumhur İttifakı’dır. Cumhur ittifakı oluyor diye, onların karşısında biz de bir ittifak kuralım amacıyla niyetiyle ortaya çıkan bir ittifak. Onun için yamalı bohça gibi. İlkeler yok, idealler yok, niçin bir araya geldikleri belli değil. Sadece seçimde belli yerleri paylaşmak için bir araya geldikleri anlaşılıyor. Bu bakımdan biz bu seçimlere, Çerkezköy dahil Tekirdağ’ımızın ilçelerinde Milliyetçi Hareket Partisiyle AK Parti olarak birlikte giriyoruz. Bu seçimlerde inşallah Tekirdağ’ın kaderini değiştirecek bir neticeyi 31 Mart akşamı hep beraber Çerkezköy Meydanı’nda kutlayacağız. Bir yerel seçime giriyoruz, yerel meseleler konuşulacak. Mutlaka bunlarla ilgili projelerimizi Çerkezköy’de yapılanları anlatacağız, yapılacak olanları anlatacağız. Bir şeyin aslı varken, taklidini, sahtesini, tercih etmek mümkün değil. Özellikle Cumhuriyet Halk Partisi, Türkiye genelinde olduğu gibi Tekirdağ’da da bazı yerlerde aslında hayat tarzı olarak, kişisel yaklaşımı olarak, tavrı olarak Cumhuriyet Halk Parti’de olmayan kişileri aday göstermeye çalışıyor. İşte İstanbul’daki adayları Cumhuriyet Halk Partili değil. Saysanız, Cumhuriyet Halk Partisi içerisinde onun gibi birkaç tane adam bulursunuz. Hayat tarzı itibarıyla, yaşayışıyla onlara benzemiyor. Daha çok nereye benziyor? Daha çok milliyetçi, muhafazakar kesime benziyor. Oraya göz kırpmaya çalışıyor. Tabi şunu söylemek lazım, bir şeyin aslı varken taklidini, sahtesini tercih etmek mümkün değil. Bir söz var; taklitler aslını yüceltir. Ama daha güzel bir söz var, Cenap Şehabettin’in bir sözü, diyor ki; Herkes ve herşey yerli yerinde gerektirir, mescitte sefihe, meyhanede fakihe güvenme. Bu bakımdan milletimiz hiçbir zaman bir şeyin sahtesine, özellikle kendi değerlerini temsilde sahteliğe müsaade etmeyecektir, destek vermeyecektir.”  Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası’nda tanıtım programının bitmesinin ardından Atatürk Caddesi üzerinde Süleyman Kozuva Seçim Bürosu’nun açılışı da yapıldı.

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık