ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

İLK MECLİS SALI GÜNÜ

​​​​​​​31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nin tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediyesi ilk meclis toplantısını 16 Nisan Salı Günü saat 14:00’te yapacak. Toplantıda meclis başkanvekilleri ve komisyon üye seçimleri yapılacak.

İLK MECLİS SALI GÜNÜ
  • 14 Nisan 2019, Pazar 17:12

5393 Sayılı Belediye Kanununun 19. Maddesine göre belediye meclisinin seçim sonuçlarını ilanını takip eden 5 gün içerisinde toplanır hükmü uyarınca Çerkezköy Belediye Meclisi 16 Nisan Salı günü saat 14:00’te toplanacak. Toplantıda başkanvekillerinin yanı sıra komisyonlara üye seçimi de yapılacak.

TOPLANTIDA NELER GÖRÜŞÜLECEK?

Çerkezköy Belediye meclisinde ilk olarak en genç 2 üye katip olarak divanda yer alacak. Açılış, yoklama saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından meclis başkanvekilleri belirlenecek. Divan katipliği seçiminin ardından encümen üyeleri, imar ve bayındırlık komisyonu üyeleri, plan ve bütçe komisyonu üyeleri ve tarife komisyonu üyeleri seçilecek. Sonrasında Birlik Tüzüğü’nün 13’üncü maddesi gereğince; bir sonraki Mahalli İdareler Genel Seçimine kadar Çerkezköy Belediyesi’ni Marmara Belediyeler Birliğinde temsil etmek üzere Başkan (Doğal Üye) haricinde 1 asil ve 1 yedek üye seçimi yapılacak. Yine Birlik Tüzüğü’nün 7’nci maddesi gereğince; bir sonraki Mahalli İdareler Genel Seçimlerine kadar Çerkezköy Belediyesi’ni TRAKYAKENT Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliğinde temsil etmek üzere Başkan (Doğal Üye) haricinde 2 asil ve 1 yedek üye seçimi yapılacak. Ardından Birlik Tüzüğü’nün 7’nci maddesi gereğince; bir sonraki Mahalli İdareler Genel Seçimlerine kadar Çerkezköy Belediyesi’ni Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinde temsil etmek üzere Başkan (Doğal Üye) haricinde 4 asil ve 2 yedek üye seçilecek. Belediye meclis toplantılarının kayıt altına alınması ile ilgili kararın görüşülmesinin ardından Meclis Başkan ve üyelerinin huzur hakkı ücretinin tespit edilmesi hususu görüşülecek. Çerkezköy Kaymakamlığı İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün 05.04.2019 gün ve 1130782 sayılı Çiftçi Malları Koruma Meclisine Üye Seçiminin müzakeresinin görüşülmesinin ardından Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın 02.04.2019 gün ve 2019/136 sayılı Çerkezköy Belediyesini temsilen Yalıboyu Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde görev almak üzere 5 asil 5 yedek üyenin bildirilmesi konusu görüşülecek. Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanlığı’nın 04.04.2019 gün ve 338 sayılı Çerkezköy Belediyesini temsilen Veliköy Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde görev almak üzere 5 asil 5 yedek üyenin bildirilmesi konusunun görüşülmesinin ardından 6183 Sayılı Kanunun 90.maddesi gereğince 1 adet meclis üyesinin aynı kanunun 91.maddesi gereğince satışa çıkarılacak gayrimenkul için seçilmesi konusu görüşülecek. İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 12.04.2019 gün ve 14373471/1177 sayılı Belediye Başkanına Yetki Verilmesi Hakkındaki müzekkeresinin müzakeresinin görüşülmesiyle birlikte denetim komisyonu raporu meclise sunulacak. 2018 yılı faaliyet raporunun görüşülmesinin ardından Nisan Ayı Meclis Toplantıları’nın ilk oturumu sona erecek.

 

 

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık