DARUL ERKAN YURDU
site sağ happy hours

MÜDÜRLÜKLER BİRLEŞTİ

Çerkezköy Belediye Meclisi'nin Kasım Ayı meclis toplantısının 2. oturumu Çerkezköy Belediye Meclis Salonu'nda, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında yapıldı. Toplantıda komisyon raporu doğrultusunda İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Plan ve Bütçe Müdürlüğü’nün birleştirilmesi oy çokluğuyla meclisten geçti.

MÜDÜRLÜKLER BİRLEŞTİ
  • 06 Kasım 2019, Çarşamba 18:06

Meclis toplantısında ilk olarak Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nün 24.10.2019 gün ve 1318 sayılı Belediye Hissesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, iki adet Belediye hissesinin satışı İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi.

PERGOLA KONUSU KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLMEYE DEVAM EDECEK

Bir diğer gündem maddesinde yer alan Belediye Meclisinin 07.10.2019 günü yapılan Ekim ayı Meclis toplantısında İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.09.2019 gün ve 15 sayılı Pergola-Pergolalar (Gölgelik)  hakkındaki müzekkeresi görüşüldü. Konunun komisyonlarda görüşülmeye devam edilmesine ve sonraki Meclislerde gündeme alınmasına oy birliği ile karar verildi.

ERDEM SOKAK’A EHLİ BEYT SOKAK İSMİ VERİLECEK

Gündemin üçüncü maddesinde yer alan Çerkezköy Ehli Beyt Derneği Başkanı Sinan Boztepe’nin Belediye Başkanlığına vermiş olduğu 03.10.2019 gün ve bila sayılı sokak isim değişikliği talebi hakkındaki dilekçesinin müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda Ehli Beyt Derneği yanındaki Erdem Sokak’a Ehli Beyt Sokak ismi verilmesi oy birliği ile kabul edildi.

GÜNDEM MADDELERİ KARARA BAĞLANDI

Plan ve Proje Müdürlüğü’nün gündemin 4. maddesinde yer alan 25.10.2019 gün ve 49 sayılı 3. Etap 2. Kısım Revizyon uygulama İmar Planı hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. Gündem maddesi ile ilgili söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Adem İçli, “Biz bütünlüğün sağlanması için hem de vatandaşımıza ulaşımda katkı sağlaması için bir bütün olarak çalışılmasını komisyon başkanımıza iletmiştik. O da bizimle aynı düşüncede olduğunu söylemişti. Devamının geleceğini de söylemişti. Ama şöyle bir önerimiz oldu. Özellikle şu an yerleşim dışında yaptığımız uygulamalı özellikle okullar bölgesinde örneğin Ambardere Mevkiinde hayata geçirip böyle bir hem ekip hem vatandaşımıza katkı sunabileceği bir planlamanın Çerkezköy bütününde de bunu hayata geçirmek için daha müsait zamanlarda yapılmasını önerdik” şeklinde konuştu.

KONUT DIŞI HİZMETLERE YÖNELİK YAPI RUHSATI DÜZENLENMESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 25.10.2019 gün ve 50 sayılı muhtelif imar planları plan notları değişikliği hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi de görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edilmesinin ardından, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.10.2019 gün ve 27 sayılı konut dışı hizmetlere yönelik yapı ruhsatı düzenlenmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi görüşülerek, İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy birliği ile kabul edildi. 5. Gündem maddesi ile ilgili söz alan AK Parti Grup Sözcüsü Adem İçli, “Buna komisyonda evet dedik. Belediye hizmet binası olarak adı geçen tesislerin ticari hizmet birimlerine yer verilebilir hükmünün kayıtlara geçmesini istiyoruz. Buna ticari ibaresinin olmasından dolayı yani sadece ticari olarak değerlendirilebilmesi tarafımca doğru değil. Ama ek olarak hizmet adı altındaki kurumlarda ticari faaliyet belediyemizin yararına olacağını düşündüğümüz için evet diyoruz. Bunun için de sadece ticari amaçlı kullanılmamasını düşünüyoruz. İnşallah böyle bir şeyle karşılaşmayız” şeklinde konuştu. AK Parti Grup Sözcüsü Adem İçli söz alması üzerine konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, her şeyin kayıtlara geçtiğini kaydetti. 

AK PARTİ’DEN RED OYU GELDİ

Son gündem maddesinde yer alan İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 25.10.2019 gün ve 28 sayılı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün Yönetmeliğinin yeniden düzenlenerek tanzim edilmesi hakkındaki müzekkeresinin müzakeresi İmar ve Bayındırlık Komisyonu görüşü doğrultusunda oy çokluğu ile kabul edildi. Gündem maddesi ile ilgili MHP meclis üyeleri çekimser oy kullanırken, AK Parti Meclis üyeleri, “Gelişen ve büyüyen Çerkezköy’de İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ile Plan ve Proje Müdürlüğünün birleşmesine karşı olduğumuzdan iki müdürlüğün birleşmesine ilişkin bu yönetmeliğe de taraf olmadığımızı ve şerh düştüğümüzü bildiririz” diyerek red oyu verdi.

ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI 2 ARALIK’TA 

Gündem maddelerinin tamamlanmasının ardından meclis toplantısı sona ererken, Aralık Ayı Meclis Toplantısının 2 Aralık Pazartesi günü saat 15:00’da gerçekleştirileceği ifade edildi.

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık