DARUL ERKAN YURDU

AKAY ON BİNLER ÖNÜNDE KOZUVA’YA SESLENDİ: “BİZDE EĞİLME BÜKÜLME YOK 15 TEMMUZ’DAN ÖNCE NEREDEYSEM 15 TEMMUZ’DAN SONRA DA TAM ORADAYIM”

​​​​​​​Çerkezköy Belediye Başkanı ve Millet İttifakı Başkan Adayı Vahap Akay, 31 Mart Yerel Seçimleri kapsamında 9. Mitingini Kızılpınar’da yaptı.

AKAY ON BİNLER ÖNÜNDE KOZUVA’YA SESLENDİ: “BİZDE EĞİLME BÜKÜLME YOK 15 TEMMUZ’DAN ÖNCE NEREDEYSEM 15 TEMMUZ’DAN SONRA DA TAM ORADAYIM”
  • 27 Mart 2019, Çarşamba 16:09

Kalabalık bir vatandaş grubuyla karşılanan Akay, on binlerce vatandaş karşısında Cumhur İttifakı Başkan Adayı Süleyman Kozuva ve AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Ümit Kök’ün “15 Temmuz’da neredeydin?” sorusuna da buradan cevap verdi. Akay: “Ben 15 Temmuz’dan önce neredeysem 15 Temmuz’dan sonrada tam oradayım. Ben de hiçbir eğilme, hiçbir bükülme yok. Ben dosdoğru bir yolda yürüyen, eğrisi büğrüsü olmayan bir adamım. Hele sen bir anlat bakalım sen bir anlat. Sen 15 Temmuz’dan önce nerelerdeydin, nerelerde?” dedi.

“SOĞUK HAVADA MEYDANLARI DOLDURDUNUZ, ALLAH HEPİNİZDEN RAZI OLSUN”

Akay, Kızılpınar’da meşalelerle karşılandı. Tezahüratlar eşliğinde meydanlarda halkla buluşan Akay, halkı kendine has üslubuyla selamladı. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın ardından eşi Güliz Akay ve çocukları ile birlikte sahneye gelen Belediye Başkanı Vahap Akay, konuşmasına şiirle başladı. Akay: “Haberin var mı taş duvar? Demir kapı, kör pencere, Yastığım, ranzam, zincirim, Uğrunda ölümlere gidip geldiğim, Zulamdaki mahzun resim. Görüşmecim yeşil soğan göndermiş, Karanfil kokuyor cigaram, Dağlarına bahar gelmiş memleketimin…” ifadelerine yer verdikten sonra: “Kızılpınarıma, Çerkezköyüme baharın müjdecisi benim kıymetli ablalarım, kardeşlerim, büyüklerim, abilerim, ablalarım, bu meydanları sevgi ile muhabbet ile dolduran benim kıymetli hemşerilerim. Sevgi ile selamlıyorum hepinizi, muhabbetle selamlıyorum hepinizi. 5 yıl önce yine buradaydık. Yine aynı meydanda miting yapmıştık. Ancak o zaman bu kadar kalabalık değildik. Gönüllerimizi, gönül köprülerimizi biriktire biriktire o kadar yukarlara çıkarmışız ki bu soğuk havada meydanları doldurdunuz. Allah hepinizden bin kere razı olsun. Bu meydanlar gönül birlikteliği ile doluyor. Taşıma var mı taşıma? Zorla gelen var mı? Hayır. Bu meydanlar gönül birlikteliği ile doldu gönül birlikteliği ile. Bu dönem daha heyecanlı, daha coşkulu bir Kızılpınar var. Bize sahip çıktın Kızılpınar, cefakar Kızılpınar, vefakar Kızılpınar. Allah razı olsun Kızılpınar” ifadelerine yer verdi.

“UNUTMADIN DEĞİL Mİ O GÜNLERİ KIZILPINAR?”

Kızılpınar’da yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Akay: “5 yıl evvel, bu meydanda hedefler koymuştuk. ‘Kızılpınar’ın kaderini, Çerkezköy’ün geleceğini, çocuklarımızın geleceğini değiştireceğiz, biz bu kadere sahip çıkacağız’ demiştik. Ve o dönemde, zor şartlarda, su altyapısı yapılan çamurlu bir Kızılpınar teslim almıştık. 2014 ve 2015’te hep mücadele ettik. Sonra bir zor kararı daha verdik Kadir Başkanımla. El ele verdik, kol kola verdik, yan yana verdik. Bu toprakların altına, çocuklarımızın geleceği için bir altyapı çalışmasını yaptık. 1993 yılında Adnan Başkan zamanında yapılan kanalizasyonu bir yatırım kararı ile yenileme kararı aldık. 2016 Kasım ayında zor günleri yaşayan, zor yılları yaşayan Kızılpınar bu defa Vahap Akay, Kadir Albayrak döneminde bir zorlu çalışmaya daha girdi. Sonra altyapı bitti. Kasım 2017 yılında Kadir Başkanımla yine el ele, omuz omuza verdik ve TESKİ’nin teslim etme sırasına göre beton yola, asfalt yola girdik. Kızılpınar’da 250 sokak, 17 caddeyi 14 ay gibi kısa bir dönemde tamamladık. Kızılpınar’ı Kadir Başkanımla beraber bir şantiyeye çevirdik. Bir şantiye olan Kızılpınar bu günlere geldi. O zorlu günleri, bu çalışma azmi ile çamurlu sokaklarda gezdiğimiz günleri hatırlıyor mu Kızılpınar? Unutmadın değil mi o günleri Kızılpınar?” dedi.

“BİZ HAK YEMEZ, HAKKI TESLİM EDERİZ”

Kızılpınar’da yapılan çalışmalar için meclis üyelerine de tek tek teşekkür eden Akay: “Sonra kaldırımları ile, yolları ile, asfaltları ile, yeni Pazar alanları, ortaokulları ile bir Kızılpınar dönüşümü yaşattık. Şahit misin Kızılpınar? Şimdi ben burada bir parantez açacağım. Tabi ki bu çalışmaları yalnız başımıza yapmadık. Kendi Meclis grubumdaki Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarımla yaptık. Ancak burada konu Kızılpınar olduğunda iktidar partisi AK Parti’nin de Meclis’te bulunan abilerimiz, arkadaşlarımız ‘Biz Kızılpınar birlikteliğinin, yatırımlarının yanındayız’ dedi. Biz hak yemez, hakkı teslim ederiz. O yüzden hem kendi Meclis grubumdaki arkadaşlarım, hem de AK Parti grubundaki arkadaşlarıma, Sevgili Necmettin Çınar’a, Sevgili Dilaver Burak abimize, Sevgili Binali Etyemez’e, Sevgili Seyithan Caferoğlu’na, Sevgili Taner Bahar kardeşime ve son bir yılda beraber çalışma fırsatı bulduğumuz Sevgili Nevzat Teker abimi de desteklerinden dolayı teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum” açıklamalarında bulundu.

KIZILPINARLI MÜTEAHİTLERE SESLENDİ: “İSKAN BEDELLERİ DÜŞECEK”

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapılan ortak çalışmalar sonunda Kızılpınar’ın makus talihini ortadan kaldırdıklarını dile getiren Akay: “Altyapının o zorlu zamanlarında, zorlu günlerinde birileri ‘Çamurpınar’ dediği, siyaset yapmaya çalıştığı o günlerde bu arkadaşlarımız, abilerimiz bu işlere destek oldular. Sonra Kızılpınar’a bir Kapalı Pazar Yeri yaptık. İmar planlarımızda Kızılpınar’a daha büyük bir Pazar yeni bırakılsaydı daha büyük bir Pazar yerini kazandırırdık. Sonra bu dönemde Kültür Merkezimizi hizmete açtık. Büyükşehir Belediye Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu’nu Kızılpınar’a kazandırdı. Kızılpınar-Çerkezköy Yolu’nu aydınlattık. Bu mücadelelerden sonra Kızılpınar’ı sokak sokak bilirim Bldiğiniz nagivasyon haritası gibi kafam. Hangi sokak nerede, nereye çıkar, hangi cadde hangi sokağa bağlanır bilirim. O yüzden bu sokakları, caddeleri bilen bir kardeşiniz olarak, Kızılpınar’ın dertlerini, sıkıntılarını yaşayan, bunları çözme derdinde olan bir kardeşiniz olarak önümüzdeki dönem parklarında, bahçelerinde, spor alanlarında buluşan bir Kızılpınar’da buluşacağız. Çamurlu yollar varken park yapamazdık, şimdi Kızılpınarımızı 22 noktada yapacağımız park alanları ile buluşturacağız. Bir Kapalı Spor Salonu yapacağız Kızılpınarımızın gençlerine. Bir Kızılpınar Semt Sahası yapacağız. Veliköy’e yaptığımız düğün salonu projesinin aynısını inşallah Kızılpınar’a yapacağız. Yapacağız bine inanın, yapacağız dedik mi yaparız. Kızılpınar’a bir kreş kazandıracağız. Altyapısı, üstyapısı biten Kızılpınar’ın parklarında, bahçelerinde oynayan kardeşlerimizle buluşacağız. Kocameşe’de yatırıma devam edeceğiz. Kocameşe’ye giden Millet Caddesi Yolu’nu devam ettireceğiz, 4 evlerin oraya doğru o yolu bağlayacağız. Kızılpınar’ın da sorunları, sıkıntıları var. İnşaat sektörü de eskisi gibi değil. İskan bedellerini düşüreceğiz Kızılpınarlı müteahhitlerimize sesleniyorum” şeklinde konuştu.

“ALNIMIZ AK, BAŞIMIZ DİK, MEYDANLARDA BULUŞUYORUZ”

“Vatandaş senin dediğine mi inanacak, yoksa gördüklerine mi?” diyerek konuşmasını sürdüren Akay: “Çalışma azmi ile geçirdiğimiz bu 5 yılda sabırla bize inanan, sabırla bize güvenen ‘Sabrın sonu selamettir’ diye bekleyen hemşerilerime kucak dolusu sevgilerimi gönderiyorum. Bize inanan, bize güvenen hemşerilerimiz sayesinde bugün gururla, huzurla, mutlulukla alnımız ak, başımız dik meydanlarda buluşuyoruz. Biz bunları yapıyoruz, veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok Allah’a şükür.

Pekiyi arkadaşlar ne diyor? Çıkmışlar, buralara gelmişler. Duymuşsunuzdur, Bismillah demişler ‘Kızılpınar’da hiçbir şey yapmadılar’ demişler. Arkadaş vatandaşlarımız senin dediğine mi inanacak yoksa kulakları ile duyduğu, gözleri ile gördüğüne mi inanacak? Son 3-4 yılda gelen hemşerilerimiz ‘Bunları biz yaptık, zaten bunlar vardı’ diye bir aldatmaca, kandırmaca siyaseti ile yollara düşmüşler. Kendilerince akıl karıştıracaklar. Neymiş, biz Kızılpınar’a akıllarınca 2. Sınıf muamele yapmışız. Bıkmadılar insanları sınıflandırmaya, bıkmadılar kutuplaştırmaya. Yalanla, iftira ile, kafa karıştırma mücadelesi ile siyaset yapmaya çalışıyorlar” diye konuştu.

“BU PAÇAVRA GAZETELER İLE BENİM İŞİM YOK, BUNLARI FİNANSE EDENLERE SESLENİYORUM”

Kızılpınar’da gazete bastırıp kendisinin karalamaya çalışıldığını söyleyen Akay: “Gazete parçası bastırıp bedava dağıtıyorlar. Bugün Kızılpınar’da dağıtmışlar, çamur at izi kalsın siyaseti ile bu işleri yapmaya çalışıyorlar. Bu paçavra gazeteler ile işim yok. Onları yazdıran, onlara para finansını sağlayanlara sesleniyorum. Yıllardır imar rantçılığı yapanlar, 18. Madde uygulamaları ile hak yiyenler, hak gasp edenler, okul yerlerini buharlaştıranlar, Kızılpınar’ın çocuklarını 65 kişilik sınıflarda okumaya mahkum edenler, Kızılpınar’ı bu noktaya taşıyanlar, Kızılpınar’ın geleceğine şerh koyanlar bu arkadaşlar. Şimdi de bize çamur atarak, hedef şaşırtma mücadelesine girmişler. O yüzden biz ne yaptığımızı biliyoruz. Nasıl çalıştığımızı biliyoruz, nasıl bir yolda yürüdüğümüzü çok iyi biliyoruz. Şimdi biz bu dönemde 5 binlik plan uygulamasını yaparken, yapmaya çalışırken o veya bu sebeple bu iş yapılmasın, bu dönemde gerçekleşmesin diye mücadele ettiler. Şimdide mal bulmuş maribi gibi bizi hedef gösterdirerek, yalanla bu millete bunları inandıracaklarını zannediyorlar. O çamur bana tutmaz arkadaş. Bu millette buna müsaade etmez bunu böyle bilin. Kimin ne yaptığını, kimin ne yapmayacağını bu millet bilir. Seçime 3 gün kala çamur at izi kalsın siyasetinden biran evvel vazgeçin. Millete kendinizi anlatın, ne iş yaptığınızı, ne iş yapacağınızı bahsedin” ifadelerine yer verdi.

“DEVLET YATIRIMLARI GELMESİ İÇİN BELEDİYE BAŞKNI MI OLMAK GEREKİYOR?”

“Anlatacak hikayeleri olmayanın konuşacak lafları çok olur” diyen Akay, şu sözlerle konuşmasını sürdürdü: “Biz bu dönemde okul yaptık, okul yerleri tahsis ettik. Osmanlı Caddesi’nin sonunda okul yeri tahsis ettik, yeni okullar yapılacak. Kızılpınar’ın çocukları 25 kişilik sınıflarda okusun, 30 kişilik sınıflarda okusun diye bir mücadele içerisindeyiz. Anlatacak hikayeleri, konuşacak lafları yok, yalanla, iftira ile siyaset yapıyorlar. Birde çıkmış ‘Onu yapacağım, bunu yapacağım, arkamda Devlet olacak’ diyorlar. Yapsaydın arkadaş, Devlet yatırımlarının gelmesi için Belediye Başkanı olmak mı lazım? Bu topraklarda yaşayanlar bu memleketin vatandaşı değil mi? Kızılpınar’da gençlerin spor yapacak alanı yok, spor yapacak bahçeleri yok. Bu memleketin Spor Bakanlığı var, yaptırıverseydin bir spor salonu. Okullar yapıverseydin, yapmadılar. Zorla biz yaptırıyoruz. Sonra ‘Belediye Başkanı olursam yapacağım.’ Yapsaydın, elini tutan mı vardı?” dedi.

“15 TEMMUZ’DAN ÖNCE SEN NERELERDEYDİN NERELERDE?”

Cumhur İttifakı Çerkezköy Belediye Başkan Adayı Süleyman Kozuva’nın kendisine yönelik “15 Temmuz’da neredeydin?” sorusuna da cevap veren Akay: “Sonra çıktılar bana ısrarla ‘Sen 15 Temmuz’da neredeydin?’ diye soru sordular. Artık cevabın vakti geldi. Ben 15 Temmuz’dan önce neredeysem 15 Temmuz’dan sonrada tam oradayım. Ben de hiçbir eğilme, hiçbir bükülme yok. Ben dosdoğru bir yolda yürüyen, eğrisi büğrüsü olmayan bir adamım. Hele sen bir anlat bakalım sen bir anlat. Sen 15 Temmuz’dan önce nerelerdeydin, nerelerde? Parana para katmak için hangi tezgahlardan geçtin, onu bir anlat bakalım. Anlat ta duyalım. Parana para katmak için o tezgahlarda, o hainlerin tezgahlarında fink atacaksın sonra çıkacaksın bana ‘Neredeydin?’ diye soracaksın. Benim o arkadaşlarla hayatımın hiçbir döneminde, hiçbir işim olmadı ama senin oldu. 15 Temmuz hain kalkışma girişiminde bu memleketin çocukları, vatandaşları 251 şehit verdi. Memleketin dirayetli komutanları, vatandaşları sayesinde 15 Temmuz hain darbe girişimi bastırıldı. Ve bunu sizler siyasi ranta çevirme mücadelesi içerisine girdiniz, kendinizi ispat etme mücadelesi içerisine girdiniz. Neden acaba? Acaba neden? Orada, meydanlarda nöbet tutan hemşerilerimize tabi ki saygılarımızı gönderiyoruz, hürmetlerimizi gönderiyoruz. Aynı hisleri paylaştık biz aynı hisleri. Aynı memleketin insanları olarak aynı hisleri paylaştık biz. 16 Temmuz gecesi ben Kızılpınar’daydım. Kızılpınar’da askere uğurladığımız genç arkadaşlarımızı şu arkadaki park alanında ziyaret ettim. Memleketin bağrına, Peygamber Ocağı’na kurşun sıkanlara karşı korumak için askere giden kardeşlerimize biz moral vermeye gittik. Dedik ki ‘Bu memleketin birliğini, beraberliğini bu hainler bozamaz. Siz canınızı sıkmayın güle güle gidin’ dedik. 17 Temmuz gecesi de ben Belediye’nin bütün araçları ile 3. Zırhlı Tugay Komutanlığı önündeydim. Yani ben bu işi siyasete alet etmedim. O yüzden aynı şeyleri çevirip çevirip sorma hissiyatı içerisine girmeyin. Benim dünümde de, bugünümde de bu hesaplar yok, yarınımda da olmayacak bu kadar basit. Mesela bu hain kalkışmanın yıldönümü oldu, Belediye olarak destek olduk. Pilav kutularının üzerinde Belediye logosu var diye neredeyse istemediler. Yani bunu siyasete alet etmek için her şeyi yaptınız. Kısaca bu meseleden sana ekmek çıkmaz. Ancak bu FETÖ meselesinden bana çok ekmek çıkar haberin olsun” açıklamalarında bulundu.

“BİRİKTİRE BİRİKTİRE BU GÜNLERE KADAR GELDİK”

Hiç kimseyi ayrıştırmadan 5 yıl boyunca gönül birlikteliği içinde çalışmalarını sürdürdüklerini açıklayan Akay: “Biz bu meydanlarda buluştuğum hemşerilerimle 5 yıldır iyi günü paylaştık, zor günü paylaştık. Bir bebek dünyaya geldi kapıları çaldık, kandilde bir araya geldik, Aşure Günü’nde bir araya geldik. Ramazan ayında kurduk sofrayı mahalleye konuyu, komşuyu aynı sofrada buluşturduk. Yalnız yaşayan yaşlısını unutmayan, genç kardeşini unutmayan, taziye anını unutmayan, mutlu anını unutmayan her anını vatandaşı ile paylaşmaya çalışan bir Belediye olduk. 5 yıldır işi için, aşı için memleketimin 7 coğrafyası 81 ilinden bu topraklarda buluştuğumuz herkesle beraber, ablalarımla, abilerimle, kardeşlerimle, annelerimle beraber olduk. 5 yılda hiç kimseyi ayırmadan, ayrıştırmadan, kutuplaştırmadan meydanlarda birlik, beraberlik, kardeşlik dedik. Türk-Kürt, Alevi-Sünni demeden birlik ve beraberlik içerisinde hep birlikte yaşıyoruz diye haykırdık. Aynı pazara çıkan, aynı camide saf tutan, çocukları aynı okullarda yan yana okuyan, dost olan, arkadaş olan, sırdaş olan, sevgili olan, eş olan bu memleketin insanlarıyız dedik. Bu topraklarda sevgi tohumları ektik sevgi tohumları. Bu topraklarda saygı tohumları ektik saygı tohumları. Hoşgörü tohumları ektik hoşgörü. Şimdi 5 yıldır ektiğimiz bu sevgi tohumlarının, hoşgörü tohumlarının filizlendiğini görüyoruz. Meydanlarda sevgi içerisinde, muhabbet içerisinde buluştuğumuzu görüyoruz. Yollarda, her yerde birbirimizle sevgi içerisinde kucaklaşıyoruz.  Kurduğumuz bu gönül köprüleri ile, ablalarımla, kardeşlerimle, abilerimle, annelerimle meydanlarda buluşuyoruz. Bana inan Kızılpınar, buna inan Kızılpınar. Birlikte başaracağız, birlikte kazanacağız Kızılpınar birlikte. Annelerimizle, ablalarımızla, kardeşlerimizle kurduğumuz gönül ittifakı ile kazanacağız.  Bu meydanlarda AK Partili, CHP’li, MHP’li, HDP’li, İYİ Partili, Saadet Partili BBP’lü tüm hemşerilerimiz ile birlikte kazanacağız, buna inan Kızılpınar, buna güven Kızılpınar. Yıllardır biriktire biriktire bugün meydanlara sığdıramadığımız bu gönül birlikteliği ile oluyor. Bu işler öyle erzak dağıtmakla olmaz, bu işler öyle çorap dağıtmakla olmaz. Bu hemşerilerim o dağıtılan çorapları ayağına giyer ancak kafalarına geçirilmesine müsaade etmez” şeklinde konuştu.

“ÇARESİ YOK USTA, KAZANACAĞIZ”

Akay, konuşmasına şu sözlerle son verdi: “Allah hepinizden razı olsun Kızılpınar. Bu meydanları doldurdunuz Kızılpınar, bize güç verdiniz Kızılpınar. Biz birlikte kazanacağız, bunu buradan haykırıyorum. 31 Mart akşamında sandıklarda birlik diyeceğiz, beraberlik diyeceğiz, kardeşlik diyeceğiz Kızılpınar. Bakın şiirle başladım şiirle kapatıyorum. Diyor ki büyük usta Nazım Hikmet ‘Eğer; Hak haksızlıktan yüce, sevgi nefretten üstün, aydınlık karanlıktan güçlüyse... Çaresi yok usta... Biz kazanacağız...‘ Biz kazanacağız Kızılpınar, birlikte kazanacağız. Ektiğimiz sevgi tohumlarını birlikte büyütmeye devam edeceğiz. 31 Mart’ta sandıklarda buluşmaya hazır mısın Kızılpınar? Bizlerde 5 yıl evvel bize inanan, güvenen vatandaşlarımız sayesinde yine aynı azim ve kararlılıkla Kadir Başkanımla el ele, kol kola, omuz omuz vereceğiz. Çerkezköy’ün ve Kızılpınar’ın geleceğine yol alacağız” dedi.

Hüseyin GÖKÇELİ
Beğendim 1 Muhteşem 0 Haha 1 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık