ERZURUM CAĞ KEBAB
ÖZCAN KARDEŞLER

KAPAKLI BELEDİYESİ’NDE YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

​​​​​​​Kapaklı Belediyesi, 31 Mart Yerel Seçimlerinin ardından ilk meclis toplantısını gerçekleştirdi. 15 yıllık İrfan Mandalı döneminin ardından Başkanlık koltuğuna oturan Mustafa Çetin, yeni dönemin ilk meclis toplantısına başkanlık yaptı.

KAPAKLI BELEDİYESİ’NDE YENİ DÖNEMİN İLK MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
  • 08 Nisan 2019, Pazartesi 17:09

Kapaklı Belediyesi Meclisi yeni dönemin ilk meclisinde toplam 17 maddeyi görüşmek üzere toplandı. Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin’in başkanlığına gerçekleşen ilk meclise vatandaşlar da yoğun bir ilgi gösterdi.

Atatürk Anıtına çelenk sunumu, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan tören, Meclis Toplantı Salonunda devam etti.

HALKIMIZIN TALEPLERİNE CEVAP VERECEĞİZ

Toplantı öncesi kısa bir konuşma gerçekleştiren Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, “Yeni dönemimizin Meclis toplantısının tüm İlçemize, bölgemize, İlimize, Ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Seçimimizi demokratik şartlar altında gerçekleştirdik. Hoşgörü içinde güzel bir seçim oldu. Halkımızın teveccühüyle 31 adet meclisinden oluşan ekibimizi oluşturduk. Çok güzel bir 5 yıl geçirmek temennisiyle hepinizi selamlıyorum. Bundan sonra herkesin Belediye Başkanıyız. Tüm Belediye Meclis Üyelerimizle birlikte halkımızın taleplerine cevap vereceğiz. Gitmemiz gereken hangi kapı varsa iş bölümü yapıp halkımızın beklediği hizmeti karşılamak için gayret içerisinde olacağız. Hepinize başarılar diliyorum. Umarım birlik ve beraberlik içerisinde hizmet dolu bir dönemi hayata geçiririz. Yeniden hayırlı olsun.” dedi.

DİVAN KATİBİ ÜYELERİ SEÇİLDİ

Kapaklı Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleşen meclis toplantısının ilk gündem maddesi “Meclis toplantılarının sesli ve görüntülü kaydedilmesi konusunda görüşülmesi” şeklinde olurken, söz konusu gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

İkinci gündem maddesinde Divan Katibi üyelerinin seçimi yapıldı. Eray Güner ve Selvi Acet, Divan Katibi üyeleri olarak seçildi.

MECLİS BAŞKAN VEKİLLERİ SEÇİLDİ

Üçüncü gündem maddesinde Meclis 1’inci Başkan Vekili seçimi yapıldı. Yapılan oylamada İbrahim Aktürk 2 yıllığına Meclis 1’inci Başkan Vekili olarak seçildi. Dördüncü gündem maddesinde Meclis 2’nci Başkan Vekili seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylamada Ali Aras 2 yıllığına Kapaklı Belediye Meclisi 2’nci Başkan Vekili olarak seçildi.

ENCÜMEN ÜYELERİ

Gündemin dördüncü maddesinde encümen üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan oylamada Mustafa Sandıkçı, Serkan Genç ve Selvi Acet 1 yıllığına encümen üyeleri olarak seçildi.

İMAR KOMİSYON ÜYELERİ

Gündemin altıncı maddesinde imar komisyon üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylamada AK Parti’den Ali Aras, Naciye Bozkurt ve Emrah Sevinç; CHP’den Kemal Kenar ve Musaffer yıldırım İmar Komisyon Üyeleri olarak seçildi.

PLAN VE BÜTÇE KOMİSYON ÜYELERİ

Yedinci gündem maddesinde plan ve bütçe komisyon üyelerinin seçimi yapıldı. Yapılan gizli oylamada AK Parti’den Özgür Cengiz, Feyzullah Yorulmaz ve Halil Yıldırım; CHP’den Ender Dubaz ve Yalçın Hal Kapaklı Belediyesi Meclisi Plan ve Bütçe Komisyon Üyeleri olarak seçildi.

TARİFE KOMİSYON ÜYELERİ

Gündemin sekizinci maddesinde tarife komisyonu üyelerinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan gizli oylamada AK Parti’den Ziya Arslan, Eray Güner ve Mustafa Sandıkçı; CHP’den Levent Nur ve Tahsin Ar Tarife Komisyonu Üyeleri olarak seçildi.

ÇİFTÇİ MALLARINI KORUMA MECLİSİ

Dokuzuncu gündem maddesinde Çiftçi Mallarını Koruma Meclisine dört yıllığına 5 asil, 5 de yedek üyenin seçimi yapıldı. Yapılan oylamada Ertürk Çamurlu, Nusret Saraç, Sermet Sarıca, Zafer Çelebi ve Yücel Başaran asil üye olarak seçilirken; Kenan Çelik, Ahmet Çakır, Ekrem Çelebi, İsmet Terzi ve Selami Şirin yedek üye olarak seçildiler.

MURAKABE HEYETİ KORUMA MECLİSİ

Gündemin 10’uncu maddesinde Murakabe Heyeti Koruma Meclisine 5 asil ve 5 de yedek üyenin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylamada İlhan Özkan, Burhan Küçük İşcan, Yener Atalay, Nevzat Yenici ve Mehmet Fahri Yıldırım asil üye olarak seçilirken; Taner Diril, Hüseyin Kara, Sadi Er, Cevat İbiş ve Erhan Kesik yedek üye olarak seçildiler.

SATIŞA ÇIKARILACAK GAYRİMENKULLER

Gündemin 11’inci maddesinde 6183 Sayılı Kanunun 90’ıncı maddesi gereğince 1 adet meclis üyesinin aynı kanunun 91’inci maddesi gereğince satışa çıkarılacak gayrimenkuller için seçilmesi konusu görüşüldü. Yapılan oylamada Şakir Demirel oy birliğiyle seçildi.

MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ

Gündemin 12’nci maddesinde Marmara Belediyeler Birliği başkanlığına 1 asil ve 1 de yedek meclis üyesinin seçimi yapıldı. Yapılan oylamada Şakir Demirel asil üye olarak oy çokluğuyla seçildi.

DOĞU-BATI TRAKYA BELEDİYELER BİRLİĞİ

13’üncü gündem maddesinde Doğu-Batı Trakya Belediyeler Birliği Trakyakent’e 2 asil ve 1 de yedek meclis üyesinin seçimi gerçekleştirildi. Yapılan oylamada Feyzullah Yorulma ve Veysel Güven asil üye; Ali Aras ise yedek üye olarak seçildi.

EGE VE MARMARA ÇEVRE BELEDİYELER BİRLİĞİ

Gündemin 14’üncü maddesinde Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’ne 4 asil ve 2 de yedek meclis üyesinin seçilmesi görüşüldü. Görüşülen maddede Serkan Genç, Özgür Cengiz, Eray Güner ve Emrah Sevinç asil üye olarak seçilirken; Metin Kanat ve İbrahim Aktürk yedek üye olarak seçildiler.

KAPAKLI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ MÜTEŞEBBİS HEYETİ

15’inci gündem maddesinde Kapaklı Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyet Teşkilinde görev alacak 5 asil ve 5 yedek meclis üyesinin seçilmesi görüşüldü. Yapılan oylamada Mustafa Çetin, Ruhi Özden, İbrahim Aktürk, Şakir Sezgin ve Metin Kanat asil üye olarak seçilirken; Halil Yıldırım, Ali Aras, Naciye Bozkurt, Serkan Genç ve Özgür Cengiz yedek üye olarak seçildiler.

SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİ

Gündemin 16’ıncı maddesinde 4688 sayılı kanunun 32’nici maddesi gereği Sosyal Denge Sözleşmesi imzalamak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesi görüşüldü. Söz konusu madde, oy birliğiyle kabul edildi.

İKİNCİ OTURUM CUMA GÜNÜ

Kapaklı Belediye Meclisi 2019 yılı Nisan ayı olağan toplantısının ilk oturumunun tamamlanmasının ardından ikinci oturumun 12 Nisan Cuma günü saat 16.00’da yapılmasına oy birliğiyle karar verildi.

Fırat Yakut
Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.


yükleniyor

BU HABERİ OKUYANLAR BUNLARI DA OKUDU

yukarı çık