Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

ÇERKEZKÖY’ÜN PERİLERİ

Çerkezköy Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü. Bir kulüp düşünün Belediye başkanıyla, kulüp başkanıyla, hocasıyla, basketbolcusuyla, otobüs şoförüyle bir bütün olmuş, başarıdan başarıya koşmuş.

***

Eminim ki duymayan, görmeyen, takip etmeyen kalmamıştır Çerkezköy'ümüzün perilerini. Tabi bizler hikayenin güzel ve yaşanmış kısmını biliyoruz duyuyoruz. Madalyonun diğer kısmına gelecek olursak tamamen öz kaynaklarıyla, rakiplerinin bütçesinin çok çok altında bir bütçeye sahip, tamamı yerli alt yapıdan yetişip A takıma yükselmiş oyunculardan kurulu, hatta ve hatta buna hocalar da dahil. Baş antrenör Ercan hoca ve yardımcısı Hakan hoca alkışın en büyüğünü hak ediyor. 4-5 senedir alt yapıya sıfırdan basketbol öğretmek için aldıkları kız çocuklarını, bugün 1.ligin kıyısından son anda dönmüş Türkiye 5.’si olmuş profesyonel basketbolcuların arasına kazandırdılar. İlçede uzun zamandır böylesine heyecan yaşanmamıştı. Hocalarımız bizlere sporun sadece futboldan ibaret olmadığını hatırlattılar. Çerkezköy Belediyesi'nin bünyesinde bulunan ve belediyenin imkanlarıyla başarıyı yakalayan potanın perileri, tabularıda yıkmış oldu. Hep konuşulan, gündem yaratılan konu belediyenin imkanlarını kullanıyorlar. Sonuç hüsran. Ne gerek var deniliyordu. En güzel örneği de yaşatmış ve kanıtlamış oldular.

***

Bu konuda sporun ve sporcunun yanında olan Belediye Başkanı Vahap Akay'ı da tebrik etmek gerekir. Çerkezköy Belediyesi'nin kendi öz kaynaklarıyla yaptığı 29 Ekim Spor Kompleksi’nin içinde yer alan kapalı spor salonun parkesi sebebiyle, maçlarını başka bir ilçede oynamak zorunda kalan potanın perileri, son aldığım duyumlara göre Belediye Başkanı Vahap Akay'ın duruma hassas davrandığı ve yakından ilgilendiği. Önümüzdeki sezon için parkeyi değiştirip maçları burada oynanmasını sağlayıp, desteği arttırıp takımı 1.lige çıkarmak istediği belirtildi. Görünen o ki güzel günler yakın. Umarım bu durum tüm belediyelere ve belediye başkanlarına örnek olur. Branş fark etmeksizin spora ve sporcuya sonuna kadar destek sağlanır.

Facebook Yorum

Yorum Yazın