İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

FUTBOL OKULLARI

Mart ayından bu yana kaleme aldığım neredeyse tüm yazılarımda covid-19 ile yazıya girdiğim düşüncelerimi bu süreçte sizlerle paylaşmaya çalıştım.

***

Bugünkü yazım artık spor konusunda Covid-19 virüsü sebebiyle ülkenin olumsuzluk yaşamaması sekteye uğramaması dileğiyle sizlerle yazımı paylaşıyorum… Mart ayında başlayan bu süreçte çok hızlı bir şekilde kapatılan futbol okulları var. Tabiki de pandeminin henüz başıydı acil kararlar alınmak zorundaydı, öğrencilerin sağlığı için karar yerindeydi. Tabi aradan aylar geçti. Normalleşme sürecine geçildi, ligler başladı. Tatil yerleri, cafe, restaurant, halı saha hatta ve hatta internet cafe vb. gibi yerlerin hepsi açıldı fakat futbol okulları hala haber bekliyor…

***

Bence şu an hata yapılıyor. Öğrencileri sporsuz bırakıp internet cafelere, fast food cafelere yönlendiren bir sistem var. Şimdi gelişim çağında olan çocuklar için iyilik mi yapılmış oluyor? Ülkede sadece futbol okullarını kapalı tutmaya anlam veremedim doğrusu. Bir futbol okulu gelişim çağındaki her bir öğrencinin hem zihinsel hem de fiziksel eğitimi demektir. Şimdi yetkililer ülkede her şeyi normale çevirmişken eve hapis ettiği gelişim çağındaki çocuklarımıza iyilik mi yoksa kötülük mü yapmış oluyor? Antrenörlerimiz ve çocuklarımız körelirken internet cafeler, plastation salonları yoğun kalabalıkta işlerine devam ediyor. Umarım bu yaman çelişki biran evvel son bulur.

Makale Yorumları

  • Serhad aliskin16-07-2020 12:15

    Sadece futbol olarak kaleme almasaydın hocam keşke diğer takım sporları içinde geçerli bu konu...

Facebook Yorum

Yorum Yazın