SAĞ REKLAM
Selda Kurtoğlu

Selda Kurtoğlu

Mail: [email protected]

HAYATIMIZA NE KADAR DEĞER VERİYORUZ?

Hayatımızın en önemli konularından birisi elbette sağlık. Sağlığımız söz konusu olduğu zaman nasıl hemen doktorları arıyorsak bu zorlu süreçte de dikkat etmemiz gereken bir takım kuralların olduğunu sürekli olarak kendimize hatırlatmamız gerekiyor.

***

Hayatımıza ne kadar değer veriyoruz? Hayatımız doğduğumuz andan itibaren bize emanettir. Emanet olan canımıza gözümüz gibi bakmaya adarız kendimizi. Hastalanmamaya, iyi giyinmek, güzel görünmek, iyi beslenmek ve bunun gibi birçok şey daha sayabilirim...

* * *

Bu zorlu süreçte en önemli olayımız aslında şudur; Sosyal mesafeli hayat. Hayatımıza sosyal mesafe kuralları girdiğinden beri insanlarımız sosyal mesafe kurallarını önemsemeyerek zorlu bir süreçten geçmeye devam ediyor. Yolda gördüğüm çoğu kişide maalesef hala maske yok. Peki neden maske takmıyorsunuz? Hayatınız ya da sevdiklerinizin hayatı bu kadar mı değersiz gözünüzde?

Siz olmasanız bile çevrenizdeki kişilerin taşıyıcı olabileceğinin farkında mı değilsiniz yoksa salgının öneminin mi? Kuralların öneminin farkında mısınız? Hayatınız bu kadar mı değersiz yoksa?

* * *

İnsanoğlunu anlamakta zorlandığım şu süreçte maske takmadan gezen kişileri gördükçe, rahatla yaz tatiline gidenler, kalabalıkta keyiften gezenleri gördükçe hayretlerim şaşmıyor değil...

* * *

Değerli okurlar, Hayata bir kere geliyoruz. Bir kere yaşıyoruz bu hayatı. Güzellikleri ile ağlaması, mutluluğu ile tek bir kere gelebiliyoruz bu diyara... Lütfen sizlerden ricamız bir kere geldiğimiz bu hayatın, bu dünyanın gelecek nesillere de miras olarak bırakacağımızı unutmayınız... Unutmayınız ki ona göre bu salgını tedbirlerle hep birlikte atlatalım yoksa gelecek nesil nasıl güçlü olabilsin değil mi? Sağlıcakla kalın, gerekmedikçe evden çıkmayın. Mesafe, maske kurallarına uyalım... Sağlıcakla kalın, evde kalın ?

 

Yorum Yazın