Reklamı Geç
çetintaş ticaret
Tekirdağ
23 Haziran, 2024, Pazar
 • DOLAR
  31.98
 • EURO
  34.67
 • ALTIN
  2225.8
 • BIST
  9111.5
 • BTC
  65855.908$

HERŞEY KÖTÜ GİDEBİLİR, SEN İYİ HİSSET!

11 Haziran 2024, Salı 11:13

İyi hissetmenin, iyi olaylar çağırdığı gücüne inan… Pozitif düşünerek yenemeyeceğin hiçbir olumsuzluk yok. Düşüncenin hızlı akan o trafiğini kullan ve nefesinle her işini yoluna koy. Öfkede, sakinlikte, kazançta, kayıpta nefesini verimli kullanman ile olayları lehine çevirebilirsin. Hayal ettiğin her şeye kavuşmak senin isteme şekline, azmine ve sabrına bağlı.

***

Karşına çıkan her olayda başkalarının seni itmesiyle ayağa kalkarsan bir gün o arkandan itenler sıkılıp gittiklerinde ya da oluşumla hayatlarına sensiz devam ettiklerinde ayağa hiç kalkamazsın. Yere düştüğünde bir elin ile yerden destek alıp, diğer elin ile de kolunu tutup kalkmayı öğrenmen lazım ve tek başına yetebilmeyi…

***

Beynin yedi saniye kuralı vardır. Olumsuzluklar ile karşılaştığında yakınırken korkuyla söylediğimiz her şeyi olacak gibi gerçekmiş gibi kayıt altına alır ve senin onu istediğini zanneder (çünkü dile getirdin) ve onun varlığına inanır. Beynin bir olayın varlığına gerçekmiş gibi inanması da o olayın gerçekleşmesini hızlandırır. Bu anlatılan yedi saniyelik kural olumlu olaylarda da aynı şekilde gerçekleşir. Olumsuzluk karşısında olumlu düşünür ve o olumsuzluğun biteceğine inanırsanız beyin olumlu düşünceyi kuvvetlendirir ve olması için çaba sarf eder. Bilinçaltında çok sağlam bir ikilem ardır ki bu ikilemi çözüme kavuşturmak hayat kurtarır. Bu ikilem olumsuzluklar karşısında direnişinizi bırakmanıza sebep olan duygu yaşadığınız olumsuzluğun geçmeyeceğine inanmanızdır. Halbuki geçmeyen acı, bitmeyen gün ve gerçek olmayan hayal yoktur. İnandığınız şeyler sizi siz eder ve bazen de sizi sizden eder… tercih sizin!

***

İnsan kaderini bir noktada kendisi belirler ve o dönem noktasını kaçırma. Her olayın akıbeti tahmin ettiğiniz gibi bitmeyebilir. Siz balık yakaladım dersiniz oysaki balık intihar etmiştir. Temkin hedeflerinizin yanından hiç ayırmamanız gereken bir bastondur. Sonuna kadar güven ancak ilahi bir iştir, geriye kalan bütün güvenler kontrole tabi bir şekildeyse sağlıklı ilerler.

***

Riske attığınız ya da kaile almadığınız hayatınız ve bu konudaki her şey hayati durum arz eder. İşte tamda bu yüzden iyi olman lazım, iyi olmak için; iyi düşünmen lazım. Kendindeki gücü keşfettiğin de kimseye ihtiyacının olmadığını anlayacaksın.

***

Bekleme harekete geç, kendini kandırma! Zayıfladığında, tatile çıktığında, yeni ev aldığında, çocuk okulu bittiğinde, evin işi bittiğinde, yemek hazırlanınca, paran olduğunda değil; hemen şu an harekete geç ve değişimi gözlerinle fark et! Sen ilk adımı attığın anda kendi önüne çıkardığın bütün bahaneler yok olup gidecek ve sihirli dokunuşlar gerçekleşecek. Sadece inan, bu sana en önemli çınar ağacı olacak yaslanabildiğin ve unutma sen bu mu yapmazsan ya inananların esiri ya da kendinin kölesi olacaksın! Kendi hayat hikâyenin kölesi olmakta, egemeni olmakta senin elinde!

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Facebook Yorum