MÜHENDİS
SAĞ REKLAM
İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

NEYİ BEKLİYORUZ?

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan geçtiğimiz Mart ayında ise ülkemizde hayatımıza giren Covid-19 virüsü ile acil bir şekilde tüm spor müsabakaları durdurulmuştu.

***

Profesyonel spor dalları için kararlar alınmaya başlanıldı. TFF Süper Lig’den 3. Lig’e kadar programlamaları yaptı, çalışmalara başlanıldı. Fakat amatörler unutuldu.

***

Bu işten ekmeğini kazanan, evini geçindirmek zorunda olan, malzemecisinden tutun antrenörüne, şoförüne, futbolcusuna kadar birçok insan var. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca zaman zaman açıklamalarında “öngörülen” seviyelerden bahsederken, sayın yetkililer amatör futbolun gidişatını öngöremiyor mu? Birkaç ay sonra intiharlar başlarsa şaşırmayın. Bıçağın kemiğe dayandığını açıkça belirtiyorum. Camianın içerisinde yer aldığımızdan dolayı konuya vakıfım ve net ifadeler kullanıyorum. Hiç kimsenin dayanacak gücü kalmadı.

***

Ülkede her şeyin serbest olup Covid-19’un sebebi futbolmuş gibi davranılması anlaşılır gibi değil. Umarım kısa sürede durum değerlendirmesi yapılır. En azından bu sezon oynanmayacaksa bile bir an evvel bilgi verilmeli. Bu kadar insan haber beklerken geç kalınmamalı.

Yorum Yazın