Reklamı Geç
YAZICIOĞLU İNŞAAT
ÇERKEZOĞLU KAFE
İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

BEKLENEN GÜN

Evet. Aylardır beklenen gün geldi çattı! Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de kendini fazlasıyla hissettiren Covid-19 virüsü sebebiyle geçtiğimiz yıl Mart ayından bu yana amatör liglere ara verilmişti…

***

Gel zaman git zaman açıklamalar yapılmış, ha bu ay ha bi dahaki ay ha 3 ay sonra ligler başlayacak diye açıklamalar gelmişti. Birkaç gün önce yetkililer açıklama yapmamışken kulağıma yetkili bir kişiden bir haber geldi. BAL ligi ve Süper amatör başlıyor. Allah Allah nasıl olur dedim kendi kendime. Bunca aydır ne diye bekledik o zaman. 3 ay önce de 5 ay önce de bugün de Korona belası devam etmekte ve profesyonel liglerde test ve karantina mecburiyeti varken amatörde bu işin altından nasıl kalkılınır.

***

22 kişilik bir futbol takımı, teknik heyeti, yöneticisi, malzemecisi derken aylık 25-30 bin TL gibi bir test ücreti tutuyor diyelim. Bir amatör takımı futbolcusuna 300-500 TL maç başı ücretini zor öderken her hafta bu testi nasıl yaptırır. Hadi diyelim test de tamam. Amatör Ligde hemen hemen her futbolcunun her hocanın asıl çalışmakta olduğu bir iş var, yani futbolun dışında. Pazartesi akşamı idmana çıktık, salı günü 22 kişilik kadroya bir haber hocanızın testi pozitif, kendinizi karantinaya alıyorsunuz. Her futbolcunun eşini, annesini, babasını, iş yerindeki arkadaşlarını, kısacası kimle görüştüyse karantinaya alması mümkün olacak mı?

***

Tabi aklımda deli sorular. Düşünüyorum, bir baktım sonraki gün kitapçıklar hazırlanmış, kurallar yaş statüleri vs vs. Gençlik ve Spor Bakanı salı günü açıklama yapacak. Dedim ya o gün bugün ise niye bu kadar beklenildi? TASKK Başkanı Ali Düşmez’i her açıklamada görürken şimdi gençlik ve spor bakanımızı görmeye başladık. Kafamdaki sorular fazlasıyla arttı. Eminin şu an tüm spor insanları bu durumda. Ne demişler ben bilmem beyim bilir bekleyip görelim.

Facebook Yorum

Yorum Yazın