Reklamı Geç
Kamil Çetintaş
Selda Kurtoğlu

Selda Kurtoğlu

Mail: [email protected]

EĞİTİM VE ÖĞRETİMİN İKİNCİ DÖNEMİ HOŞGELDİN

2022/2023 Eğitim ve öğretim döneminin ilk yarısını bitiren çocuklarımız ara tatil olan on beş tatili de 3 Şubat 2023'da bitirip yeni bir döneme başlayacaklardır. Ailelere, öğretmenlere ve milli eğitim camiasına hayırlı ve uğurlu olsun.

 

Geçtiğimiz dönem kimi öğrenciler takdir ve teşekkür alarak başarılarını, kimileri de onur belgesi alarak ailelerini utandırmadan sınıflarının yarı dönemini başarı ile geçerken, üz notlar ile geçen çocuklarımız da bu dönem daha çok çalışacaklarının sözünü ailelerine vererek kah kitap okuyarak, kah ders çalışıp oyun oynayarak geçirdiler. Böylece herkese göre kendince verimli geçen bir öğretim ara tatilinden sonra memlekete gidenler dönenler, kalanlar ise ikinci dönem hazırlıklarına başladılar bile.

Peki ikinci dönemde nelere dikkat edilmeli, başarıyı nasıl arttırmalıyız?

Aileler; özellikle çalışan ebeveyn grubu aileler çocuklarla daha fazla vakit geçirmeye çalışmalı, ders takibi düzenli yapılmalı ve çocuklarla düzenli bir şekilde alakalı olunmalıdır.

Öğretmen veli idare iş birliğinde toplantılara gelerek en azından onlara durumlarını danışarak öğrenci takibi yapılabilmekte ve geç olmadan düzen sağlayabilmektedir.

 

Değerli aileler, değerli öğretmenler ve idarecilerimiz,

Hepimiz öğrencilerimiz için elimizden gelen desteği veriyoruz ya da vermeye çalışıyor, çabalıyoruz ama bazen bunlar yeterli gelmiyor. Belki genç arkadaşlarımız buna tepki gösterecektir ama ellerinden telefon düşmeyen, sosyal medyada boşa geçirilen zamanlar bunlar hayatınızdan çalınan değerli vakitler. Onlara da elbet vaktince değer vereceksiniz ama hayatta çalışıp başarılı olmak istiyorsanız her şeyi sırasınca yapmaya özen gösteriniz.

Sizler Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; "ümidimizin gençlik" olduğunun göstergesisiniz. Bugünün çocukları, yarının doktor, mühendis, avukatları olacaksınız. Unutmayınız yine Baş Öğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ün sözünü hatırlatarak yazıyı kısa kesiyor ve döneminiz hepimize hayırlı olsun diyorum.

Hiç bir şeye ihtiyacımız yok, yalnız bir şeye ihtiyacımız vardır, çalışkan olmak.

Unutmayın değerli büyükler ve aileler çocuklarımız geleceğimiz. Onların geleceğinden hepimiz sorumluyuz diyor ve yeni dönemimizde başarılar diliyorum.

Facebook Yorum

Yorum Yazın