Reklamı Geç
çetintaş ticaret
Edip Nurettin Akın

Edip Nurettin Akın

Mail:

ENEZ KAPLAN’IN İYİ PARTİ TABANIYLA RESTLEŞMESİ

Malum geçen sosyal medyada gezerken Tekirdağ’ımızın sayın vekili Enez Kaplan’ın bir paylaşımı dikkatimi çekti. İlk önce muhalif partilere karşı paylaşım yaptığını sandım sonra yorumlara bakınca o yorumlara bizzat sayın vekilin verdiği cevaplara da bakınca şok oldum. Bizim sayın vekil meğerse o paylaşımı İYİ Partililere yapmış. Yani ‘Sen bu işi beceremiyorsun. Yeter bu milleti birbirine vuruşturup bölüştürdüğün’ gibi muhalif söylemlerde bulunanlar içinmiş. Paylaşım aynen şöyle.

Eyyy Fetöcüler!

Fetö sevicileri!

Kendini belli edenler

Hodri meydan.

***

Kime diyor? İYİ Parti’de onunla ileriye gidemeyeceklerini düşünlere. Yani parti içindeki onun gibi düşünmeyenlere. Yahu muhalefetten neden korkuyorsunuz? Muhalefet her zaman iyidir. Denetleme ve kontrol mekanizmasıdır. İnsanı dinç tutar. İYİ Parti zaten statükodan usanıldığı için kuruldu. Şimdi yine aynı baskıya mı maruz kalacaklar. Sözüm ona sizin eskiden kalma statükocu, baskıcı geleneğinizden kalma alışkanlığınızı mı burada devam ettirmeye çalışıyorsunuz. Eski alışkanlıklarınızdan vazgeçin sayın vekil burası İYİ Parti. Sayın vekilin paylaşımlarına ve yaptığı baskılarına bakınca İYİ Parti ilk kurulduğunda kuruluş aşamasında sayın cumhurbaşkanımızın, sayın Devlet Bahçeli’nin ve Doğu Perinçek’in, aynı dilden ve aynı tondan sayın Meral Akşener ve onun peşinden yürüyen cesurlara yönelik yaptıkları, ‘Eyy Fetöcüler’ diye kurdukları cümleleri ve yaptıkları baskıları geldi aklıma. Bu cümleleri genelde İYİ Parti’nin düşmanları kuruyordu. İYİ Partililere, Türkiye’nin yüzde 50’sini kendine inandırmış cumhurbaşkanı inandıramadı. Fetöcü yaftasını yapıştıramadı. İYİ Partililere senin gücün asla yetmez. İnsana düşmanları ancak, böyle ithamlarda bulunur. Paylaşımın yayınlanma saatine bakınca da insanın aklına ‘Kafan mı iyiydi?’ sorusu da geliyor. Yani cuma akşamı o paylaşımı yapacağına cumanın sabahında sakin kafayla yapsaydınız. Yoksa söylentiler doğru mu? Bir yerlere mesaj mı veriyorsunuz?

***

İYİ Parti’de yer bulamadığında istifa mektubun yakın çevrenle konuştuğun gibi cebinde mi? Şimdiden onun alt yapısını mı hazırlıyorsun? Bu ne aymazlık? Sen nasıl iyi partililere yönelik ‘Eyy Fetöcüler, eyy fetösevici’ cümleleri kurarsın. Biz senin MHP’deki başarısız, MHP’yi Tekirdağ’da yerle bir ettiğin dönemleri de biliriz? Bilmeyenler için hatırlatayım; MHP’de sizi işbaşına getirdiğimizde o dönem Tekirdağ’da MHP’nin bir milletvekili, üç tane de seçilmiş belediye başkanı vardı. Şahsının yine o dönem faşist, kafatasçı, mikro milliyetçi tutumu yüzünden elimizdeki milletvekili ve belediyeleri Ak Parti’ye kaptırdık. Şimdi de aynı taktik ve strateji içerisindesin. Yanlış yoldasın. Partililere karşı tehdit, hakaret, baskı, ana avrada varan müstehcen küfürler (hepsi kayıtlı boş konuşmam) seni bu makamlara getiren kırmızı plakalara bindirenlere karşı, böyle mi borcunu ödüyorsun? Bir de sanki karşındakiler düşman askeriymiş gibi Fetöcü ithamın yetmiyormuş gibi yamağınla birlikte hodri meydan çekiyorsun. Birincisi yaptığın o paylaşımı derhal kaldır. Sayın vekil, ikincisi de İYİ Partililerden özür dile. Hiçbiri bu itham ve hakaretleri hak etmediler. Selam ve saygılar kıymetli okurlar.

Facebook Yorum

Yorum Yazın