İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

HİKAYEDE YANAN TEKNİK DİREKTÖR OLDU

Belki yeni neslin asla hatırlamayacağı bundan önceki nesillerin efsanesi, altyapısından birçok yıldız çıkarmış, Süper Lig’de senelerce başarılı bir şekilde mücadele etmiş, Avrupa’da ismini duyurmuş fakat şimdilerde hacizler, icralar, tutuklanmalar, mahkemeler başlamış Gaziantep için utanç verici bir durumda Gaziantepspor.

***

Dönemin belediye başkanı Celal Doğan tarafından kurulmuş tesisleşme adına büyük işler başarılmış, tüm Türkiye’ye örnek takım iken ne oldu da kulüp bugünlere geldi. Sorular cevapsız kalmaya devam ediyor. En son süper amatöre kadar gerileyen kulüp şahsımın yakından tanıdığı Burak Şar’ı takımın başına getirmişti, gurur duyduk. Meğer kulübün içinde işler gurur duyulacak gibi değilmiş. Kulübün 400 bin liralık elektrik borcuna karşılık, sırf futbolcuları tesislerde sıcak duş alabilsin diye futbolcuları ışık altında antrenman yapabilsin diye, elini taşın altına koymuş ve bu borcun 70 bin lirasına kefil olmuş. Koskoca Gaziantepspor’da yönetici ve adam bulamamış olacaklar ki takımın hocasını böyle bir borca kefil etmişler. Tüm yönetim, başkan dahil dışarda elini kolunu sallayarak rahat rahat gezebiliyorken, Burak hocam hapishanede hüküm giymiş durumda.

***

Gaziantepli milletvekilleri, büyükşehir belediye başkanı, iş adamları, STK’lar niye sessiz kalıyor. Bu kötü hikayede yanan kişi takımın hocası mı olmalı? Koskoca Gaziantep şehri hocasına sahip çıkar inşallah. Yeter ki biraz empati kuralım. Herkesin evinde bekleyeni olduğunu unutmayalım. Şehrin önde gelenlerini, elini taşın altına koymasını bekliyorum. Bundan sonraki sürecin tüm spor kamuoyu olarak takipçisi olalım.

Facebook Yorum

Yorum Yazın