MÜHENDİS
SAĞ REKLAM
İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

KIRKLARELİSPOR

KIRKLARELİSPOR

Türkiye’nin en batısı ve sınırı Trakya’mızın kalbi Kırklareli

Uzun yıllar sonra kulüp kapandı kapanacak derken kulübün eski futbolcusu genç ve dinamik başkan Volkan Can, ‘Ben bu işi yaparım’ dedi ve kolları sıvadı. Önce amatör liglerde kendini hissettirmeye başlayan Kırklarelispor 2009-2010 sezonunda 3. Lige yani profesyonel lige adımını attı.

2-3 sene öncesine kadar kulübün kapanacağı konuşulurken 3. Lige yükseldiği ilk sezonu şampiyon bitirip 2. Lige yükselen Trakya temsilcimiz, 2011 yılından bu yana 2. Ligde mücadele ediyor. Küçük nüfusa sahip sınır ilimiz, uzun zamandır TFF 2. Liginde büyükşehirlerin, büyük takımların korkulu rüyası olmaya devam ediyor. Bu sezon Türkiye Kupası’nda önce Ankaragücü’nü sonrasında Gaziantep FK’yı saf dışı bırakan Trakya temsilcimiz Süper Lig devi, maddi imkanlarını sonuna kadar kullanan Başakşehir’i saf dışı bıraktı.

Tüm Trakya’yı sevince boğan, bayram havası yaşatan Kırklarelispor’un futbolcularına, teknik ekibine ve başkanına sonsuz teşekkürü borç bilirim.

Volkan Başkan maddi imkansızlıklara rağmen elinden gelenin fazlasını yapıyor.  alışılmışın dışında burada Kırklareli Valisi Sayın Osman Bilgin ve Kırklareli Belediye Başkanı Sayın Mehmet Siyam Kesimoğlu müthiş birlik beraberlik içerisine girmişler. Kamplarda, maçlarda, galibiyetlerde primler, ulaşım için araçlar, nakdi destekler anlayacağınız bir kulübün etrafında Belediye, Valilik STK’lar esnaflar, halk kısacası bütün şehir bir olmuş. Hal böyle olunca başarı kaçınılmaz oluyor. İnşallah verdiğim örnek Kırklarelispor ile kalmaz böyle kulüplerin sayısı 2,3,4,5… olur !!

Yorum Yazın