Reklamı Geç
çetintaş ticaret
Selda Kurtoğlu

Selda Kurtoğlu

Mail: [email protected]

SELDA KURTOĞLU İLE HALKIN İÇİNDEN

SELDA KURTOĞLU İLE HALKIN İÇİNDEN

Evet değerli okurlar, seçimler yaklaşırken halkın gözünden, halkın istediklerini, dileklerini röportajlar ile gözler önüne sunarak sizlerin de sesi olmak dileğimizle. Keyifli okumalar diliyoruz.

Bu haftaki ilk röportajımız Şehit Pilot Ulaş Türk Lisesi'nin müdürü ve Türk Eğitim Sen'in Çorlu Şubesi Başkanı Fatihan Bektaş ile yaptık. Biz röportaj esnasında çok bilgilendik, kendilerine teşekkür ediyor, sizlere de keyifli okumalar diliyoruz...

1)Fatihan Bektaş kimdir, biraz tanıyabilir miyiz?

Tekirdağ ili-Ergene İlçesi/Ahımehmet Köyü'ndenim. Alipaşa,Çorlu Orta Okulu, Mehmet Rüştü Uzel Meslek Lisesi mezunuyum. Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Yapı Öğretmenliği mezunuyum.

2)Eğitim düzeyiniz nedir, öğretmenlik sizler için ne ifade ediyor?

Öğretmen bir eşim, üç evladım var. Öğretmenlik yapılması çok zor bir meslek. Öğretmenlik karanlığa ışık, kalplere sevgi, dimağlara izan, gençlere umuttur.

3)"Öğretmek mi", "Öğrenerek-öğretmek" mi hangisi tercih edilmelidir?

Hep beraber öğrenmek ve hep beraber öğretmektir. Her geçen gün yeni bir şeyler ile kendilerini geliştiren öğretmenler eliyle öğrenmek ve öğretmek sanatıdır.

4)2022-2023 yılında "veliler" ve "öğretmenleri" neler bekliyor?

-Maddi kaygılar.

Onun dışında, yıkılan ve onarım görmek üzere tadilata alınan okullar nedeniyle mekan ve süre sıkıntısı bekliyor. Özellikle, maalesef "Çorlu Siyasetçileri" bu sıkıntıya seçim döneminde oy kullanılacak okul sayısının azlığı ile vakıf olacaklar. Şu an bu konudan bir haber olduklarını düşünüyorum.

5)Öğretmenler, öğrencilerden ne bekliyor?

Saygı, sevgi, hoşgörü, daha disiplinli çalışmadır.

6)Sendikacılık geçmişinizden ve gelişim sürecinizden bahsedebilir miyiz?

Aday öğretmenliğim kalktığından beri şu anda üyesi olduğum Türk Eğitim Sen'e üye olarak başladım. Sendika içerisinde, aktif olarak ilçe ve şube yönetimlerinde yer aldım

7)Sendikanızın ve sendika eğitimlerinin on yıllık gelişimini nasıl buluyorsunuz?

-Sürekli olarak bir mücadele ve kazanımlar oldu ve olmaktadır.

Ama yeterli düzeyde değil, daha çok mücadele etmeye ve daha çok kazanım elde etmeye devam edeceğimize inanıyorum. Gelecekten umutluyum

Facebook Yorum

Yorum Yazın