SAĞ REKLAM
İsmail İNAN

İsmail İNAN

Mail: [email protected]

TEKİRDAĞ ASKF

Yani Tekirdağ’ımızın amatör sporlardaki kanayan yaralarına dert bulmak adına kurulan her zaman kulüplerin faydasına olan ve kulüplerin çıkarlarına yarayan ve onlara sahip çıkan Tekirdağ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu. Tekirdağ ASKF yine mükemmel bir işe imza attı.  Biliyorsunuz ki Covid-19 salgınıyla başlayan ve devam eden süreçte tüm altyapı ligleri iptal edilmiş ve A takım seviyeleri için süreç beklenmişti.

***

Geçtiğimiz günlerde ülkemizin tüm illerinde 2.Amatör ligi olduğu gibi tescil kararı alınmış ve bu karar tüm ülkede büyük yankı uyandırmıştı. Kural şöyle diyor; “Lig olduğu gibi tescil edildiğinde 1.sıradaki takım bir üst lige çıkar” Tabi Tekirdağ ASKF haksızlık olmasın diye evvela ligin 2. sıradaki takımlarına da çıksın dedi. Konu böyle bir iki hafta gitti geldi.

***

Geçtiğimiz günlerde muazzam güzel takdire şayan bir kararla bazı gruplarda 3. bazı gruplarda 4. sıradaki takımı bir üst lige çıkarma kararı aldı. Bakıldığında 1. İle 2. arasında 1 puan, 2 puan farklar vardı. 2. ile 3. Hatta 4. sıradaki takımlar arasında yine 1 ve 2 puan farklar vardı ve bu takımların önlerinde daha 7-8 maçları vardı doğal olarak birbirlerini yakalayabilir hatta geçebilirlerdi. Tekirdağ ASKF çok ama çok yerinde kaliteli ve en doğru kararı alarak bütün takımların hakkını gözeterek müthiş bir karara imza attı. Şahsım adına Tekirdağ ASKF Başkanımız Mehmet Kaya’ya ve yönetim kuruluna teşekkür ederim ..

Yorum Yazın